anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

próba oszustwa i wejścia na konto w banku poprzez sprzedaż na allegro!

MAMY ROZWIĄZANIE!
magda_m_s
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry, dziś niestety spotkało mnie przykre wydarzenie tu na stronie. Dostałam powiadomienie, że ktoś chciał kupić mój przedmiot. Ten ktoś poprosił mnie o numer email, który podałam.

Następnie dostałam email od allegro, że udało mi się sprzedać przedmiot i że teraz strona mnie przekieruje w inne miejsce, na moje konto.

Pojawiła się strona na której poproszono o mój identyfikator, hasło, i pesel. Wszystko wyglądało jak strona allegro a następnie jak strona banku (to gdzie proszono mnie już o hasło i o pesel).

Bardzo nieprzyjemne wydarzenie, musiałam zablokować konto w banku. Dodatkowo wszystko miało nadal znaczek kłódki. Nie wiem czy sama nie mam wirusa w swoim komputerze co gorsza przez to wszystko.

 

Proszę o jakąś akcje informacyjną w tej sprawie oraz informacje jak taka sprzedaż powinna wyglądać. Mogą też państwo przyjrzec się klientce od której to sie u mnie zaczęlo.

 

oznacz moderatorów
23 ODPOWIEDZI 23
magda_m_s
#9 Pomysłodawca#

Nie jestem jakąś specjalistką, zwykle ufałam allegro. Teraz widzę, że informacja o jakimś potwierdzeniu transakcji nie była nawet wysłana z allegro a ja w nią nacisnęłam. Była wysłana z adresu: Allegro

m5gwkuAg6w@zohomail.in

oznacz moderatorów
magda_m_s
#9 Pomysłodawca#

Co więcej strony stworzone przez oszusta miały błędy ortograficzne.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jak coś sprzedajesz to nie podawaj maili ani nie klikaj w żadne linki, kupujący jak coś kupi to płaci przez Allegro i niczego więcej nie potrzebuje, środki muszą być tu i jak przyjdzie jakiś mail to sprawdź: https://allegro.pl/moje-allegro/sprzedaz/srodki-i-historia-operacji?dateFrom=2023-08-04&dateTo=2023-...

oznacz moderatorów
crash342
#8 Zapaleniec#

Czy podałaś na tej fałszywej stronie swoje dane (w szczególności pesel)? Jak tak, to włącz alerty BIK by nikt nie wziął na ciebie kredytu.

 

oznacz moderatorów
magda_m_s
#9 Pomysłodawca#

Podałam pesel ale nie mam biku. Na szczęście nie podałam numeru dowodu. Ale mają numer email, i chyba telefon - jeśli był on przy ogłoszeniu oraz pesel.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Pozmieniaj wszystko co się da- hasło włącz dwustopniowe logowanie i oczywiście hasło do banku.

oznacz moderatorów
magda_m_s
#9 Pomysłodawca#

Tu na allegro mam pozamieniać? ok

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście też bym zmienił hasła i włączył 2-stopniowe logowanie.https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/logowanie-i-haslo/czym-jest-dwustopniowe-logowanie-i-dlaczeg...

oznacz moderatorów
magda_m_s
#9 Pomysłodawca#

Ok, dziękuję. A nie mógłby ktoś zająć się tą klientką, bo to ona namawiała do wszystkiego? Po jej adresie IP może policja mogłaby ją znaleźć

 

oznacz moderatorów
magda_m_s
#9 Pomysłodawca#

Allegro proszę zajmijcie się oszustką która próbowała włamać mi się na konto bankowe!

oznacz moderatorów
magda_m_s
#9 Pomysłodawca#

Jej dane:

Wito_k

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@magda_m_s Cześć! Czy mogę Cię prosić o zrzut ekranu z widoczną wiadomością, która została do Ciebie wysłana z tego konta?

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
magda_m_s
#9 Pomysłodawca#

magda_m_s_1-1693760368445.png

 

oznacz moderatorów
magda_m_s
#9 Pomysłodawca#

magda_m_s_2-1693760505069.png

to jest strona do której odsyłała oszustka pytając czy już sprawdzałam swoje konto

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@magda_m_s Dziękuję, na tym koncie doszło do włamania, już je zabezpieczyliśmy 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
magda_m_s
#9 Pomysłodawca#

Skąd pewność, że to włamanie? Ale ok, dziękuję. Czy nie można jednak zgłosić numeru IP z którego była pisana do mnie wiadomość? Bo od początku ta osoba działała w celu włamania się na konto bankowe. Od początku tej pseudo transakcji.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@magda_m_s Na Twoim miejscu założyłbym czym prędzej konto w BIK i włączył alerty oraz zastrzegł numer pesel. 
Przestępcy mają teraz Twoje dane.

Mam w rodzinie przypadek w którym bliska osoba dowiedziała się o sporym kredycie wyłudzonym na jej dane kiedy było już za późno - dostała wezwanie do sądu za niespłacone raty…

oznacz moderatorów
magda_m_s
#9 Pomysłodawca#

A gdzie mogę zastrzec numer pesel ? Poza tym ponoć jednak konieczny jest numer dowodu tożsamości.

oznacz moderatorów
komis-bell
#21 Demiurg#

@magda_m_s Tak jak napisałem - musisz założyć konto w BIKu. 

oznacz moderatorów