anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Próba oszustwa na Allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
AGD2013
#3 Debiutant#

Witam.

 

Spotkałem się z bardzo nieciekawą sytuacją. Wystawiłem na sprzedaż automat do kawy za 3 tys. zł. Odezwał sie klient z bardzo łamaną polsczyzną. Powiedział, że kupi kawiarkę za 3 tyś. ale wyśle jeszcze 780 zł za transport. Za pośrednictwem programu paypal. Oczywiście aby odblokować całe 3780 zł środkó na paypalu musiałem wpierw zapłacić z własnej kieszeni za transport. Aktualnie z fałszywego konta paypal piszą do mnie i grożą mi teraz ze zgłoszą sprawę na policje - to obrywa się o hipokryzje. 

 

"

   It has come to our understanding that you have no intention to transfer zł780.00 PLN for the Shipping fee for verification of the transaction between you and  Pietrzak Górecki Śledziona. We are strongly advised you to complete the transaction within the next 48 hours recommended, because if not, we are going to limit access to your account and legal action will be taking against you personally, because the full payment has been deducted from the buyer account  and as we have already recovered all your personal data from our database and we are prepared to take appropriate legal action against you. We have informed the  FBI  and  INTERPOL  in violation of Royal Bank  instructions and agreement of users in the ceremony of the 1999  law in collaboration with the World Agency enforcement.
 
 
It is expected to respond to this dispute before the next 48 hours with  WorldRemit details necessary for proper verification. " 
oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39
xyz96
#21 Demiurg#

Chcąc coś sprzedać i otrzymać za to pieniądze sam zapłaciłeś?? Oszukano Cię i będą próbowali wyłudzać dalsze kwoty. Zgłoś to na policję.

oznacz moderatorów
AGD2013
#3 Debiutant#

Ja chciałem sprzedać. Kawiarkę do kawy. A oni chcieli kupić i wysłać pieniądze za paypal. Dodatkowo facet napisał, że środki które przekazał na PAYPALU zostaną odblokowane dopiero po wpłacie na konto w...nigeri środków. Poniżej jego wiadomość.

 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Jak można być tak naiwnym? Jeżeli chcieli kupić, to oni powinni zapłacić Tobie, a nie Ty im. Zgłoś to na policję, choć szanse na odzyskanie pieniędzy masz niewielkie.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Od lat mówi się o tzw kradzieży na "wnuczka" a ludzie i tak się dają nabrać.

oznacz moderatorów
AGD2013
#3 Debiutant#

Nie przelałem im żadnych pieniędzy 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Wyżej napisałeś, że przelałeś;

Oczywiście aby odblokować całe 3780 zł środkó na paypalu musiałem wpierw zapłacić z własnej kieszeni za transport

oznacz moderatorów
AGD2013
#3 Debiutant#

Zle napisałem. Musiałbym* 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Aha, czyli nie zapłaciłeś nic i nie wysłałeś towaru? No to super, nie masz żadnego problemu, a opisana przez Ciebie metoda wyłudzania jest stara i znana tu wszystkim.

oznacz moderatorów
KOGEL-MOGEL8
#7 Wielbiciel#

Prawdopodobnie kolejne konto oszusta dziś wystawiony przedmiot i zaraz otrzymałem mejla od

Client:102725115

oszust.jpg

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Jak tak piszesz i uważasz to nie daj się oszukać, obrazka nie widzimy.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@KOGEL-MOGEL8 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
milek291
#7 Wielbiciel#

Cześć jesteś sto procent pewny że to oszust?? Ponieważ też otrzymałem takiego samego maila.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Nie wysyła się bez wpłaty. Tu jest cale mnóstwo tego typu postów.

oznacz moderatorów
AGD2013
#3 Debiutant#
Właśnie zrealizowałem płatność przelewem PayPal. Jestem pewien, że otrzymałeś potwierdzenie płatności z PayPal, możesz sprawdzić swój adres e-mail, aby potwierdzić płatność. Łącznie 3,830 PLN. 3,000 PLN za przedmioty i dodatkowe 780 PLN za wysyłkę i 50 PLN za opłaty WorldRemit. Dokonałem dodatkowej płatności w wysokości 780 PLN i jestem pewien, że zauważyłeś, że będziesz musiał natychmiast wysłać dodatkową kwotę do firmy spedycyjnej za pośrednictwem WorldRemit, aby mogli oni przyjechać do odbioru. Będę musiał wysłać ci nadwyżkę pieniędzy do biura mojego agenta, gdzie zwykle potwierdzają wszystkie prowizje przelewem pieniężnym WorldRemit.
Ze względu na charakter mojej pracy mam prawo do dokonania przelewu raz w tygodniu, dlatego muszę dodać opłatę za wysyłkę do właśnie dokonanej płatności, proszę o przesłanie opłaty za wysyłkę do agenta wysyłkowego za pośrednictwem WorldRemit (możesz to zrobić online, po prostu zaloguj się na  www.worldremit.com). UWAGA: Metodą przesłania pieniędzy powinna być (PRZELEW BANKOWY) (NIE ODBIÓR GOTÓWKI) Teraz przejdziesz dalej i prześlesz pieniądze agenta tak szybko, jak to możliwe, i wyślesz potwierdzenie WorldRemit lub informacje otrzymane od WorldRemit do banku, odpowiadając na otrzymaną od nich wiadomość, i jak tylko zweryfikowana zostanie poprawność potwierdzenia WorldRemit, wszystko pieniądze zostaną natychmiast rozliczone i aktywowane na Twoim koncie.
Wszystkie pozostałe dokumenty powinny być przygotowane przez mojego agenta Pick Up. Powinieneś wkrótce wysłać pieniądze, aby zaplanować odbiór i wiedzieć, kiedy rozpocznie się odbiór, upewnij się, że jesteś w domu. Radzę sprawdzić ( bukowiec.adam@wp.pl) zarówno swoją skrzynkę odbiorczą, jak i folder śmieci / spamu, aby potwierdzić potwierdzenie płatności. Upewnij się więc, że natychmiast wysłałeś dodatkową kwotę do firmy spedycyjnej, abyś mógł natychmiast otrzymać pieniądze. Miło jest robić z tobą interesy  
oznacz moderatorów
AGD2013
#3 Debiutant#

Dzękuje... 

oznacz moderatorów
konto zamknięte
Nie dotyczy

@AGD2013, czy w wiadomości padło chociaż raz określenie z tytułu twojej aukcji?
Nie? No to piszesz: No PayPal, No sending abroad 🙂

oznacz moderatorów
AGD2013
#3 Debiutant#

Ani razu 

oznacz moderatorów
czlowiekroku
#7 Wielbiciel#

No i co zrobiłeś ? Ja tez miałem taką opcję transakcji dzisiaj...

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@czlowiekroku profesjonalnie to zignoruj. Próba wyłudzenia.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów