anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Próba oszustwa na Allegro

MAMY ROZWIĄZANIE!
AGD2013
#3 Debiutant#

Witam.

 

Spotkałem się z bardzo nieciekawą sytuacją. Wystawiłem na sprzedaż automat do kawy za 3 tys. zł. Odezwał sie klient z bardzo łamaną polsczyzną. Powiedział, że kupi kawiarkę za 3 tyś. ale wyśle jeszcze 780 zł za transport. Za pośrednictwem programu paypal. Oczywiście aby odblokować całe 3780 zł środkó na paypalu musiałem wpierw zapłacić z własnej kieszeni za transport. Aktualnie z fałszywego konta paypal piszą do mnie i grożą mi teraz ze zgłoszą sprawę na policje - to obrywa się o hipokryzje. 

 

"

   It has come to our understanding that you have no intention to transfer zł780.00 PLN for the Shipping fee for verification of the transaction between you and  Pietrzak Górecki Śledziona. We are strongly advised you to complete the transaction within the next 48 hours recommended, because if not, we are going to limit access to your account and legal action will be taking against you personally, because the full payment has been deducted from the buyer account  and as we have already recovered all your personal data from our database and we are prepared to take appropriate legal action against you. We have informed the  FBI  and  INTERPOL  in violation of Royal Bank  instructions and agreement of users in the ceremony of the 1999  law in collaboration with the World Agency enforcement.
 
 
It is expected to respond to this dispute before the next 48 hours with  WorldRemit details necessary for proper verification. " 
oznacz moderatorów
39 ODPOWIEDZI 39
czlowiekroku
#7 Wielbiciel#

Ok

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@czlowiekroku Będę wdzięczna, jeśli podasz mi login tego Kupującego. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
czlowiekroku
#7 Wielbiciel#

bartomezmicah@gmail.com

oznacz moderatorów
_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@czlowiekroku Dziękuję, ale w naszym serwisie nie ma konta zarejestrowanego na taki adres. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów
czlowiekroku
#7 Wielbiciel#

Numer klienta kupujący jest 93064486

oznacz moderatorów
smartfart
#1 Nowicjusz#

Również spotkałem się z takim przypadkiem:

"czy ten przedmiot jest nadal dostępny w sprzedaży, uprzejmie skontaktuj się ze mną na mój adres e-mail (bartomezmicah@gmail.com) w celu dalszej rozmowy"

Client:93121057

KUPUJĄCY

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@czlowiekroku @smartfart Zablokowaliśmy wskazane przez Was konta.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
czlowiekroku
#7 Wielbiciel#

Ok, ale będą otwierać pewnie nowe ...;( może dać info na pierwszej stronie Allegro o tych przypadkach żeby ludzie byli bardziej czujni , pozdrawiam

oznacz moderatorów
krzysztof10351
#8 Zapaleniec#

(bartomezmicah@gmail.com)

kristijan.4skorjanec@gmail.com )

(anitamarcin127@gmail.com)

gs1@gaboffice.com

bartoszanna828@gmail.com 

Uwaga  próba wyłudzenia danych.

oznacz moderatorów
czlowiekroku
#7 Wielbiciel#

Podaj ich nr Jako Kupujących 

oznacz moderatorów
sobot12
#7 Wielbiciel#

Client:93270896

KUPUJĄCY

Wiadomość na allegro lokalnie:

czy nadal masz to na sprzedaż, uprzejmie skontaktuj się ze mną na mój e-mail (bartomezmicah@gmail.com)

oznacz moderatorów
mtrojanowski4
#1 Nowicjusz#

uwaga również próba oszustwa nigeryjskiego  

klient 94632841

wojma101@gmail.com

 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@mtrojanowski4 Konto zablokowane. Dziękujemy.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
nataliaryzinska
#2 Obserwator#

sergiomarcos17@outlook.com

 

Oszust, ta sama sytuacja, ten sam mail. Prosze o zablokowanie tego użytkownika. 

oznacz moderatorów
maxr01
#17 Koryfeusz#

A je nie rozumiem tego wątku.

AGD2013 - z księżyca się urwałeś, czy co? Przecież nic nie płacisz i zgłaszasz wszystko do Allegro. Sprawa jest jasna i nie wymaga żadnych dyskusji.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów
andrzejbro2
#1 Nowicjusz#

Dzień dobry,

odkopuję ten wątek, bo pozwolił mi dziś w ostatniej chwili uniknąć identycznego oszustwa. Bardzo dziękuję. Jeśli komuś miałoby to w przyszłości pomóc podaję dane oszusta:

client:99895911

mrkudajames@gmail.com

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@andrzejbro2 Zablokowaliśmy konto. Dziękuję za zgłoszenie.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Client:90797276
#8 Zapaleniec#

Cześć jak się skończyła ta sytuacja ja mam właśnie identyczna...też mi takie meile teraz przychodzą bardzo proszę o odpowiedz

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:90797276 widzę, że pisałaś do nas w kilku wątkach, odpiszę tutaj. Tak, sprzedaż poza Allegro jest niedozwolona i wiąże się z dużym ryzykiem. Wszelkie wiadomości od kupujących, którzy proszą o kontakt e-mailowy zgłaszaj proszę do nas. Jeżeli chodzi o osobę, która pisała do Ciebie 19 sierpnia to konto zostało już przez nas zablokowane. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:90797276
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry. Bardzo Pani dziękuję💐

Pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów