anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem Wysyłam z Allegro

tamaison
#9 Pomysłodawca#

Witam. Czy macie problem z wysyłkami z Allegro ? Mam tak od początku marca. Zmieniłem przeglądarkę , wyczyściłem ciasteczka i nic to nie dało. Nie da się nadać przesyłki np Allegro DPD. Konsultanci odpowiadają jak z automatu , że dział techniczny pracuje nad problemem. Taka wielka platforma i tacy słabi informatycy , dzisiaj mamy 14.03.

Podczas próby zapisania danych przy wysyłam z Allegro pojawia się komunikat , że kod pocztowy jest nieobsługiwany przez przewoźnika. A może przewoźnicy się wypięli na Allegro ? Z tego co słyszałem to nie dotyczy to tylko DPD.

Klienci wybierają przesyłki ze smartem , nie chcąc tracić klientów realizujemy te przesyłki korzystając z firm kurierskich. Dzięki Allegro robimy " biznesy życia"

Zamierzam wystawić Allegro fakturę za te przesyłki

Czy ktoś coś ?

pozdrawiam

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

mr_oma
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@tamaison, czy mogę Cię prosić o zrzut ekranu z tym komunikatem? 

   Maja
   Moderatorka


   _____________
   Daj znać, co myślisz o Allegro Gadane i wypełnij ankietę! 🙂
oznacz moderatorów

tamaison
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry.

Pani Maju. Dzisiaj wymieniłem kolejną korespondencję z konsultantem ( kolejnym ) z Allegro. Poniżej następna wersja rozwiązania problemu. Nadmieniam , że od początku marca otrzymuję informacje , że problem jest znany i dział techniczny nad nim pracuje. Jestem szczerze mówiąc zdegustowany , zmęczony i zniesmaczony tym jak Allegro podchodzi do problemów jakie mają sprzedawcy. Powiem tylko tyle , że akurat w tym problemie nie pomogła zmiana przeglądarki ani wyczyszczenie ciasteczek. Jestem też przekonany , że to nie jest odosobniony przypadek skoro konsultanci twierdzą , że problem jest im znany i został przekazany do działu technicznego.  Powiem tak .......po dzisiejszej odpowiedzi jaką dostałem ręce mi opadły i doszedłem do wniosku , że nikt mi nie pomoże jeśli sam sobie nie znajdę rozwiązania. Z treści poniżej wynika , że słabo z komunikacją w Allegro. Temat spychany od jednego do drugiego. Może gdybym obracał dziesiątkami tysięcy to ktoś bardziej pochyliłby się nad tematem ......cóż ....niestety jest jak jest. Otrzymałem radę aby zmienić kod adresowy w książce z wysyłam z Allegro :):) . Czy dział techniczny wie , że to książka do adresów nadawczych a te są jak najbardziej prawidłowe i że to chodzi o adres odbiorcy ?? Za każdym razem przy próbie zlecenia wysyłki z Allegro pojawiał się ten sam komunikat  " Błąd przetwarzania. Przewoźnik nie obsługuje podanego kodu pocztowego " Wychodzi na to , że nie obsługuje żadnego kodu 🙂 Sprawdziliśmy , ten komunikat wyskakiwał na każdym kodzie. Reasumując ......doszliśmy do tego gdzie jest błąd. Nie jest to błąd po stronie sprzedawcy. Jedna mała zmiana ze strony Allegro i nie byłoby tego problemu. Czekamy na zamówienie żeby przejść tę operację wysyłki do końca i potwierdzić to , że jeden drobiazg , który powinien zostać u Was zmieniony załatwia temat. Poniżej treść maila z radą jaką dostałem dzisiaj. Tak swoją drogą jakby zebrać te wszystkie dobre rady jakie otrzymują sprzedawcy w chwili gdy mają problem to może byłaby niezła książka 🙂 Allegro HIT :):)

pozdrawiam

PK

" Otrzymaliśmy informację od działu technicznego, że błąd jest wynikiem niepoprawnego kodu pocztowego w książce adresowej. Proszę zweryfikować kod pocztowy np. na stronie: https://kody.poczta-polska.pl/#/ , a następnie zmienić go w książce adresowej.

Aby zmienić kod pocztowy w książce adresowej należy przejść przez następujące zakładki:

Allegro>Moje Allegro>Sprzedaż>Obsługa zamówień>Zamówienia>Ustawienia zamówień,

a następnie wybrać z menu po lewej "Książka adresowa - Wysyłam z Allegro".

oznacz moderatorów

toptoys_gama
#1 Nowicjusz#

Oj ja tez mam. Próbuję zmienić już któryś raz adres nadania i wciąż wyskakuje błąd przetwarzania Request failed with status code 400.  Z poprzednim formularzem nie było żadnego problemu. Jeśli to miało być jakieś ulepszenie to ja dziękuję. Jaja jakieś.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów