anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z kodem EAN - niepoprawna wartość

SayYesRings
#7 Wielbiciel#

Witam

Chcę wystawić aukcję z pudełkiem jubilerskim na pierścionek, od producenta posiadam kod EAN, 10 cyfrowy,  jest to Niemiecka firma. Wpisuję ten kod i dostaję informację "niepoprawna wartość". Nie wiem jak rozwiązać ten problem. Poproszę o pomoc 🙂

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

pecela
#16 Inspirator#

Kod EAN nie może mieć 10 cyfr, więc nie jest to kod EAN.
Standard przewiduje kody 8, 13 i 14 cyfrowe, aczkolwiek czasem zdarza się, że kod EAN-13 nie ma podanej cyfry kontrolnej (wtedy mamy tylko 12 cyfr). Kod EAN-14 to zaś kod opakowania zbiorczego  niedetalicznego.

oznacz moderatorów

SayYesRings
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za odpowiedź, ale w poradniku Allegro jest informacja, że kod EAN może mieć 10 cyfr, cytuję :

"Gdy wystawiasz ofertę, możesz wprowadzić poniższe formaty numerów:

  • 8 cyfr (GTIN-8, ISSN-8)
  • 10 cyfr (ISBN-10)
  • 12 cyfr (UPC-A, GTIN-12)
  • 13 cyfr (GTIN-13, ISBN-13, ISSN-13)
  • 14 cyfr (GTIN-14)."

Kod dostałam od producenta, nie jest to mój błąd. W czym może być problem?

 

oznacz moderatorów

w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@SayYesRings Podaj proszę wartość, którą próbujesz wpisać oraz dodaj zrzut ekranu z widocznym komunikatem o błędzie, jaki Ci się pojawia. Skonsultuję to. 🙂

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Może nie ta kategoria? Kod ISBN-10 to kod z książek wydanych przed 1 stycznia 2007 (żadne inne produkty poza książkami nie mogą być oznaczone tym kodem). 

Konwersja kodu ISBN-10, na ISBN-13 polega na dodaniu cyfr 978 na początku kodu oraz obliczeniu nowej sumy kontrolnej. Tu masz kalkulator https://isbn.org/ISBN_converter

 

oznacz moderatorów