anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z kupującym co zrobić?

Client:47912043
#8 Zapaleniec#

Witam mam pytanie. Sprzedałem lampę do auta, która była w dobrym stanie nie była pęknięta itp. Normalnie święciła i w ogłoszeniu było napisane, że jest do spolerowania, bo była zmatowiona. Po paru dniach od zakupu kupujący stwierdził, że jest to śmietnik bo nie da się spolerować tego sreberka w środku (nie wiedziałem że to się ogóle rusza w lampie) i chce ją zwrócić tak jak by szukał okazji w używanej części a jak się nie udało to jej jednak nie chce. Jako osoba prywatna jestem zobowiązany na odebranie tej lampy z powrotem? Zapłaciłem za prowizje itp i nie chce być jeszcze na tym stratny, bo kogoś ma takie widzimisię.

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

LEW433
#21 Demiurg#

Jako osoba prywatna nie musisz przyjmować zwrotów, odpowiadasz z tytułu rękojmi (jak jej nie wyłączyłeś), na rozpatrzenie reklamacji masz 14dni, po tym czasie reklamację uznaje się za uznana: https://www.rzetelnyregulamin.pl/pl/a/reklamacja-towaru-kupionego-w-internecie-od-osoby-prywatnej

oznacz moderatorów

Client:47912043
#8 Zapaleniec#

Gdzie mogę sprawdzić, czy ta rejkojma była włączona, czy wyłączona? Bo kupujący napisał, ze go to nie obchodzi i kurierem wysyła ta paczkę, a gdy odpisałem ze jej nie przyjmę to mi wygraża że będę za tego kuriera płacił itp.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Zapewne nie wyłączyłeś bo to powinno być napisane w ofercie, jeżeli wysłał jako reklamację to musisz ją rozpatrzyć i możesz uznać albo nie ale rozpatrzyć musisz. Jeżeli jest to zwrot bez podania przyczyny, to nie musisz przyjmować.

oznacz moderatorów

Client:47912043
#8 Zapaleniec#

A jak w tym wszystkim działa ochrona kupującego? Bo coś tam też pisał, że to allegro ze mnie ściągnie te pieniądze, bo nie miał tam zadniej opcji żeby zrobić zwrot albo reklamacje i chciał to telefonicznie załatwić oraz cos tam pisał. Mam się czym przejmować?

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:47912043 Ochrona kupujących działa tak, że kupujący może otworzyć spór i poprosić o pomoc Allegro. Kupujący może też złożyć wniosek o rekompensatę z Programu Ochrony Kupujących, a jeśli ją otrzyma, Allegro może (nie musi) żądać od Ciebie zwrotu kosztów. Może też (nie musi) nałożyć ograniczenia na konto do blokady włącznie. Wiele będzie zależało od przebiegu sporu, dowodów itp. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@Client:47912043 Sam ją wyłączasz w opisie aukcji. Jeżeli nie wyłączyłeś, czyli nie napisałeś, że wyłączasz odpowiedzialność z rękojmi, to rękojmia przez 2 lata obowiązuje. 

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 Znowu wprowadzasz w błąd. Jako osoba prywatna nie musi przyjmować zwrotów BEZ PODANIA PRZYCZYNY, ale zwroty w ramach reklamacji musi przyjmować. Poza tym przy sprzedaży prywatnej nie ma terminu 14 dni na rozpatrzenie reklamacji. Nie obowiązuje też zasada, że po 14 dniach reklamacja jest uznana za zasadną. Znowu mylisz sprzedaż prywatną ze sprzedażą konsumencką, ekspercie. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie daj się zastraszyć, reklamację możesz odrzucić tylko musisz mieć podstawy i nie jest tak że Allegro zaraz ci zablokuje konto albo zażąda zwrotu środków. POK jest wypłacany z środków Allegro. Jeżeli masz uzasadnienie do nieuznania reklamacji to ją odrzuć.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@LEW433 To też nieprawda. Często POK jest wypłacany z pieniędzy sprzedawców. Nie znasz regulaminu? Możesz nie znać. Allegro może doliczyć wypłatę z POK do rachunku sprzedającego. 

oznacz moderatorów

Client:47912043
#8 Zapaleniec#

@LEW433 @xyz96  Zrobiło się lekkie zamieszanie, ale mniej więcej wiem już co i jak. Dzięki za pomoc.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

"było napisane, że jest do spolerowania"

Jeśli tak było w ofercie, a klient nie mógł tej czynności wykonać to moim zdaniem lampa jest niezgodna z ofertą.

oznacz moderatorów