anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z kupującym po zakończeniu licytacji przed czasem

MAMY ROZWIĄZANIE!
doberman110191
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry
Mam problem, drona wystawiłem przed pracą ok 6 rano na licytację. W ciągu dnia nie byłem w stanie kontrolować procesu sprzedaży. Miałem jednocześnie wystawione ogłoszenie na **piiip**. Odezwała się osoba chętna by wziąć go za określoną cenę na **piiip**. Wystawiłem aukcję kup teraz żeby ta osoba kupiła bezpiecznie sprzęt. Jednocześnie zdjąłem licytację. Już 3 osoby licytowały wtedy, inny użytkownik jakimś cudem w momencie zamknięcia licytacji kupił tego drona a ja go już fizycznie nie mam ponieważ ktoś z **piiip** był pierwszy.

Po wstępnej rozmowie telefonicznej wszystko sobie wyjaśniliśmy a od wieczora wymusza bym mu sprzedał tego drona za cenę za którą wylicytował, a jest ona grubo poniżej wartości i nie przyjmuje innego stanu rzeczy jak sprzedaż jemu tego drona. Sprzętu fizycznie już nie mam. Ktoś inny go kupił, wpłacił pieniądze przez allegro i nie wiem co mam zrobić

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5
WREDZIA-W1
#21 Demiurg#

@doberman110191 Zrobiłeś źle. W takiej sytuacji ten klient ma rację. Wygrał licytację i swoich praw może dochodzić przed sądem. On nie kupił "jakimś cudem", tylko Ty zamknąłeś aukcję bez odwołania ofert, a w takim wypadku najwyższa oferta wygrywa. Zawsze należy oferty odwołać, podając sensowny powód, a dopiero potem zamknąć. Spodziewaj się negatywa, bo do sądu klient raczej nie poleci, choć diabli go wiedzą.

Ula

Ula
oznacz moderatorów
doberman110191
#7 Wielbiciel#

A co miałbym zrobić teraz w tej sytuacji? Jeden klient kupił przez kup teraz ponieważ mu wystawiłem aukcję żeby kliknął, drugi jest z licytacji którą zakończyłem przed czasem. Mam tylko jeden dron. Innego takiego zestawu nie posiadam.

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

A co możesz zrobić? Nic. Jeśli kończysz licytację przed czasem i nie odwołasz ofert, to wygrywa ją osoba najwyżej licytująca, na Allegro Lokalnie nie da się odwołać ofert. Po prostu nie wywiążesz się z umowy.

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Regulamin allegro mówi jasno - otrzymasz zakupiony towar , albo zwrot pieniędzy . Tylko z powóztwa cywilnego  może próbować wymusić wydanie rzeczy , ale cyba nie zapłacił ?

oznacz moderatorów
doberman110191
#7 Wielbiciel#

Nie zapłacił, więc nie mam nawet podstawy żeby wydać mu pieniądze chyba że zacznie się szantaż że mam mu oddać jego niewpłacone 1050 zł jeżeli nie jestem w stanie dać mu tego drona

oznacz moderatorów