anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z kupujacym lub konkurencja

MAMY ROZWIĄZANIE!
gameszop
#7 Wielbiciel#

hej. dzisiaj jeden z kupujacych wystawil mi negatywna opinie, za to ze wykupil caly asortyment dla jednego produktu nie dokonal wplaty. zamiast tego podal jedynie jakis numer Nip na inne nazwisko. probowalem sie dodzwonic to telefon ma wylaczony. allegro oczywiscie nie widzi zadnego problemu i proponuje na spokojnie skontaktowanie sie z tym kupujacym i wyjasnienie sprawy. czy dla was to jest normalne zachowanie ? 

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12
xyz96
#21 Demiurg#

Dziwne, że Allegro po zgłoszeniu nie widzi problemu, bo Twoja odpowiedź do komentarza narusza regulamin - podajesz login kupującego i dodatkowo czyjeś imię i nazwisko. Ta odpowiedź zostanie usunięta.

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

@gameszop 

"Anulowałeś" komuś zakup, bo ma w dniu ustawowo wolnym od pracy wyłączony telefon?

Po co umieściłeś w swoim "regulaminie" zapis o tygodniu na kontakt i zapłatę, skoro sam go nie przestrzegasz?

Wiesz, że w odpowiedziach na komentarze nie wolno umieszczać danych osobowych swoich kontrahentów?

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
gameszop
#7 Wielbiciel#

Podalem login kupujacego, nie wiem czy dotycza danych osobowych. Login zmienil miedzy dokonaniem zakupu, a wystawieniem komenatarza, czyli maks kilka godzin. Zreszta juz sam nie wiem czy anulowalem te zamowienie czy nie poniewaz pozniej rzucilo mi sie w oczy to ze probowal wykonac platnosc ktora zostala anulowana. Ktos zlozy zamowienie wystawi komentarz negatywny i wylacza telefon ze wzgledu na to iz ma dzien ustawowo wolny od pracy?

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Mógł zmienić nazwę użytkownika. Client może to zrobić w każdej chwili, ale to nie oznacza, że możesz łamać regulamin ujawniając te dane.

oznacz moderatorów
gameszop
#7 Wielbiciel#

Moje imie i nazwisko ma byc dostepne dla kazdego. Natomiast co mam zrobic w takiej sytuacji wystawic fakture na jakis numer nip ktory i tak jest zawieszony. I wyslac produkt? Regulamin jest stworzony pod kupujacego, a nie pod takie cos. Kiedys na allegro tak dzialala konkurencja wykupujac wszystkie produkty z kradzionych kont. A dzisiaj to ja jestem wszystkiemu winny, nie przestrzegam regulaminu, ujawniam dane osobowe, nie wysylam produktow i nie spelniam zadan osoby ktora wyglada mi podejrzanie? 

oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Dane firmy są informacjami jawnymi.

oznacz moderatorów
gameszop
#7 Wielbiciel#

a login z allegro to co dane osobowe? 

oznacz moderatorów
Client:79179573
#16 Inspirator#

W odpowiedziach na komentarze nie wolno umieszczać loginów. Przyjmij to do wiadomości.

____________

Ty też masz dość CZARNEJ LISTY KUPUJĄCYCH? Poprzyj pomysł!

oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

login z allegro to też dane osobowe

żyjemy w takim świecie, że pseudonim/ nazwa użytkownika (podana by nie podawać danych osobowych) może być traktowana jako dane osobowe

 

jeżeli nip firmy był lipny, żądaj potwierdzenia że pod nim funkcjonuje firma

nie wystawiaj faktur na lipne dane - są odpowiednie rejestry gdzie można sprawdzić firmę

Możesz w odpowiedzi komentarza podać nazwę firmy ale bez nazwisk - choć pewnie regulamin allegro tego zabrania

 

Ja mam pytanie, czy można handlować kontami epica?

oznacz moderatorów
gameszop
#7 Wielbiciel#

dane osobowe sa w dowodzie osobistym jak dla mnie.

login to tylko identyfikacyja osoby na danej platfomie.

zadnych danych osobowych nie ujawnililem podalem tylko kogos login/nick tego uzytkownika. tu afera jakbym co najmniej zbrodni sie dopuscil. nie mozna to nie mozna konsekwencje poniose, ale na jednej stronie w dwoch roznych zakladkach ten login jest widoczny, a w drugiej juz jest niezgodny z regulaminem to nie wiem.

 

oznacz moderatorów
schroniskobukowi
#8 Zapaleniec#

Nie do końca rozumiem problem. Miałeś jakiś stan produktu i Klient może to kupić. Zgodnie z regulaminem ma 7 dni na wpłatę. Klient nie ma obowiązku odbierać od Cidbie telefonu i cokolwiek potwierdzać. Negatyw zasłużony 

oznacz moderatorów
gameszop
#7 Wielbiciel#

po prostu wzbudzil ten klient jakies moje podejrzenie. moje relacje z klientami sa jak wiekszosci z kolegami. nawet jakbym anulowal te zamowienie, co raczej nie zrobilem, bo status jest caly czas bez zmiany jako nowy. natomiast pojawila sie w miedzyczasie proba platnosci, ktora zostala anulowana. wczesniej pojawil sie jakis numer nip firmy, ktora jest zawieszona. pisze do allegro to sie dowiedzialem tyle nie zwoca mi prowizji. a spolecznosc tutaj to sprawia wrazenie nadejscie zawieszonego konta. dodam ze pierwszy wpis w kategorii poczatkujacy sprzedawca. dobra nie wazne tak naprawde ten komentarz nic nie wnosi, a sie obsralem i tyle. temat zamkniety dobranoc.

oznacz moderatorów