anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

problem z kupujacym

MAMY ROZWIĄZANIE!
Client:37694470
#2 Obserwator#

Witam sprzedalem figurke na allegro , to jest moj opis przedmiotu

Piekna srebrna figura chinskiego dostojnika. Datowana na koniec XIX poczatek XX wieku. Sygnowana 800.jeszcze cos zobacz zdjecia

Wysokosc to ok. 30,5 cm a Waga to ok. 1112 gram.

Piekny stan, bez uszkodzen

Kupujacy chce oddeslac figurke bo twierdzi ze opis ze nie zgadza

powot ze ona niejest srebrna tylko posrebrzana ; I ZE JA NAPISALEM SREBRNA FIGURKA PR 800

Czy mosze oddac pienadze . Jestem osoba prywatnas-l1600.jpg20210209_170750.jpg

pozdrawiam

przepraszam za bledy mam trodnosci z Polska pisownia nauczylem sietrochu mieszkam za granica od malego

oznacz moderatorów
21 ODPOWIEDZI 21
Paint_Box
#12 Orędownik#

Jeśli napisałeś, że jest srebrna, a jest tylko posrebrzana, kupujący ma rację. Może złożyć reklamację z powodu niezgodności z opisem i odesłać towar. Należy mu się zwrot całej wpłaty + zwrot kosztu odesłania. Osoby prywatne też muszą przyjmować zwroty w ramach reklamacji.

oznacz moderatorów
Client:37694470
#2 Obserwator#

Piekna srebrna figura chinskiego dostojnika. Datowana na koniec XIX poczatek XX wieku. Sygnowana 800.jeszcze cos zobacz zdjecia

tak napisal ja nie napisalem ze to srebrna pr 800

oznacz moderatorów
Paint_Box
#12 Orędownik#

Trzeba było napisać posrebrzana, a nie srebrna.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Jak napisałeś sygnowana 800 to tak jakbyś podał że jest próby 800 .Zdjęcia są jeszcze dla nas niedostępne moderacja musi zatwierdzić.

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

Figurka jest srebrna próby 800 czy tylko platerowana srebrem? Jeśli ma wybitą próbę 800 to powinna być srebrna ,platery nie mają wybijanych prób srebra .Klient wprowadzony w błąd opisem ma prawo domagać się zwrotu kosztów a ty musisz je oddać.

oznacz moderatorów
Client:37694470
#2 Obserwator#

na zdjeciu widac 800 jako pierwsza i jeszcze jakies cyfry to jak to mialem opisac

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@Client:37694470 W internecie są katalogi oznaczeń ,w razie niepewności trzeba poszukać i porównać lub iść po radę do specjalisty w swojej okolicy.

oznacz moderatorów
Client:37694470
#2 Obserwator#

witam znalaslem na allegro taka sama figurka i i tak tez opisalem

gosciu niemial problemu

Numer oferty: 10172356886

oznacz moderatorów
mwmonety
#21 Demiurg#

@Client:37694470 Ta wskazana przez ciebie u innego użytkownika ma wybitą próbę 800 oraz znaki wytwórcy i tak jak napisał jest sygnowana 800 czyli próby AG 800. Nie wiem jak wygląda twoja ,zdjęć jeszcze nie widzimy.

oznacz moderatorów
Client:37694470
#2 Obserwator#

to jest numer mojej aukcji tam sa wszystkie zdjecia

nr oferty: 10217267564

oznacz moderatorów
mdrogeria
#21 Demiurg#

Client:37694470 ewidentnie wprowadziłeś kupującego w błąd pisząc w tytule oraz opisie .

Srebrna Figura 1,12 Kg

oznacz moderatorów
Client:37694470
#2 Obserwator#

ale ona ma srebrny kolor to jak mialem napisac

oznacz moderatorów
Client:37694470
#2 Obserwator#

witam to jak mialem taka figurke opisac jest sygnowana 800

oznacz moderatorów
Paint_Box
#12 Orędownik#

Jak napisać? Posrebrzana, w kolorze srebrnym, a nie SREBRNA.

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@Client:37694470  nalezało napisac "figurka koloru srebrnego"

albo "posrebrzana" ale nie można było pisac "srebrna" bo to wprowadzanie kupującego w  błąd. 

Do tego: "sygnowana 800"

Juz o próbach "sprawdzanio kwasem" nie wspomne bo to juz ewidentne wprowadanie w bląd.

Jak dla mnie ta sprawa sie kwalifikuje na policje.

oznacz moderatorów
Paint_Box
#12 Orędownik#

"W opisie figurka ze srebra, próba 800 bez uszkodzeń. Datowana na XIX/XX wiek. W rzeczywistości włoska posrebrzana figurka z e.baj za parę euro. Po nawiązaniu przezemnie kontaktu w celu zwrotu towaru stwierdził że " On nie jest firma i nie musi przyjąć zwrotu " . Stwierdził że sam sprawdził kwasem i to jest według niego jest srebro . Figurka nie posiada puncy srebra tylko numer seryjny produktu. Sprawę zgłaszam na Allegro oraz policję. "

oznacz moderatorów
Client:37694470
#2 Obserwator#

ale gdzie jest w moim opisie srebrna figurka proby 800

jezeli cos takiego jes t oddaje zaraz kase

oznacz moderatorów
_Likos_
#20 Guru#

@Client:37694470   

Srebrna Figura 1,12 Kg 800

 

Piekna srebrna figura chinskiego dostojnika. Datowana na koniec XIX poczatek XX wieku. Sygnowana 800

 

To z Twojej aukcji. Wiec tak jest tam napisane.

 

 

oznacz moderatorów
pinsplash
#21 Demiurg#

@Client:37694470 Krótko : 800 - sugeruje srebro ( bo to jest próba srebra). Napisałeś że srebrna a nie koloru srebrnego. Kupujacy nie ZWRACA ale REKLAMUJE. Przyjmij - zwróć środki. Bo to może nawet kwalifikować się pod paragraf.

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów