anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z oceną jakości sprzedaży

MAMY ROZWIĄZANIE!
phucisowski
#7 Wielbiciel#

Mam problem ze stale malejącą oceną sprzedaży. Powodowana jest malejącym parametrem ZADOWOLENIE KUPUJĄCYCH. W panelu "jakość mojej sprzedaży" z dnia na dzień maleje ocena zgodności ofert z opisem, pomimo, że od dwóch tygodni nie otrzymałem żadnej oceny. Zaobserwowałem także rozbieżność w obliczonej średniej ocen zgodności z opisem. W sekcji otrzymane oceny mam średnią 4,9, a w jakości mojej sprzedaży 4,67 (i codziennie maleje). Czy ktoś wie, z czego wynika taka rozbieżność? Jak można to zahamować, bo obawiam się zablokowania konta.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6
_Likos_
#21 Demiurg#

@phucisowski  do tej oceny brane są pod uwage oceny z oststnich 30 dni. Prawdopodobnie ubyło Ci kilka komentarzy na same 5 a gdzieś sie pląta jeden czy dwa z niższą oceną jakości sprzedazy.

Teraz albo musisz odczekac 30 dni by wszystko wóciło do normy ( aż sie przeterminuja gorsze oceny) albo też otrzymaywac powórwnywalną ilość ocen na same 5 do ilości z przed miesiąca

oznacz moderatorów
phucisowski
#7 Wielbiciel#

Faktycznie. Nie zwróciłem uwagi na to, że jest to średnia ocen z 30 dni. Przy małej ilości ocen nawet jedna 4 ma znaczący wpływ. Bardzo dziękuję za szybkie wyjaśnienie mi tej kwestii.

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

Tak jak napisał @_Likos_ średnia zmienia się z każdym dniem bo nawet jak nie dochodzą nowe oceny to przedawniają się stare. 
Inna spraw, że najwyraźniej Allegro zintensyfikowało w ostatnim tygodniu namawianie klientów do wystawianie komentarzy bo jest ich więcej. Takie działania powodują bardziej krytyczną ocenę przez lekko zirytowanych kupujących. Częściej zdążają się też pomyłki w wypełnieniu oceny przez kupujących robiących to pierwszy raz. W efekcie spada ocena.

oznacz moderatorów
phucisowski
#7 Wielbiciel#

Dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu. Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Musisz sprzedawać i muszą napływać nowe komentarze. Nie zawsze kupujący wystawiają komentarze i później są problemy.

oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

Problemy to są jak zaczynają wystawiać bo są nękani przypomnieniami, że nie wystawili.

oznacz moderatorów