anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z transakcją

xerima_mielec
#9 Pomysłodawca#

Cześć!

Po ponad 15 latach sprzedaży napotkałem problem z którym nie wiem za bardzo jak mam sobie poradzić. Od początku, klient kupił na tej aukcji 10239424788 12 sztuk papieru. Zapłacił 12x3,89, towar został porządnie zapakowany i nadany tego samego dnia. Dziś otrzymuję wiadomość że nie dostał swojego zamówienia i prosi o dosłanie 11 opakowań papieru. Nie bardzo na początku zrozumiałem o co chodzi więc zadzwoniłem do Pana. Poinformował mnie że otrzymał tylko 12 szt/rolek i brakuje w jego zamówieniu 11 opakowań. On zamówił 144 sztuki. Od razu poinformował mnie że porobił sobie screeny żebym czasem nic nie kombinował albo nie zmieniał aukcji. Napisałem wiadomość do allegro on w tym czasie otworzył dyskusję. W rozmowie jasno dał do zrozumienia że wie ile kosztuje 1 szt ale jego to nie obchodzi bo wg. niego on powinien dostać 144 rolki za 40 parę złotych... mamy wystawione dwie aukcje z tym produktem w jednej jako cała zgrzewka/opakowanie 12szt a w drugiej na 3,89 za sztukę na której on kupił. Aukcja nie zmiennie wystawiona już bardzo długo, nikt nigdy nie miał problemu z jej zrozumieniem. Co najśmieszniejsze ten sam człowiek pół roku temu kupował dokładnie to samo i dostał dokładnie to samo co tym razem, tyle tylko że wtedy nie miał problemu i nie próbował wyciągnąć od nas 12 opakowań zbiorczych w cenie 12 rolek. W dyskusji wyskoczyło coś o złożeniu reklamacji. Co mam robić?? 12 opakowań zbiorczych to około 500 złotych wartości które ten człowiek oczekuje mieć za 47 zł.  W rozmowie telefonicznej ewidentnie dało się wyczuć że ten młodzieniec jest na nie przygotowany. Tyle lat sprzedaży ale czegoś takiego się nie spodziewałem.

 

 

 

oznacz moderatorów
61 ODPOWIEDZI 61

LEW433
#21 Demiurg#

@xerima_mielec Przecież decyzja należy do Ciebie! ale jak nie zadziałasz i Allegro wypłaci rekompensatę, może wypłacić to straty będą większe,.

oznacz moderatorów

xerima_mielec
#9 Pomysłodawca#

chce działać ale nie wiem co robić. Dosyłanie towaru za 500 zł za free odpada. Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji. Towar może zostać zwrócony a pieniądze zostaną oddane natychmiast. Tylko tyle mi do głowy przychodzi.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

To pisz do kupującego tą propozycję!

oznacz moderatorów

xerima_mielec
#9 Pomysłodawca#

Ja z nim rozmawiałem telefonicznie on chce te 11 opakowań zbiorczych za free

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

🤗

oznacz moderatorów

xerima_mielec
#9 Pomysłodawca#

Nawet w tej chwili nie wiem czy tyle jest na magazynie dostępne

oznacz moderatorów

xerima_mielec
#9 Pomysłodawca#

dosłanie tego odpada. w grę wchodzi tylko odesłanie zamówienia i zwrot pieniędzy

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

A ile była warta ta transakcja?

oznacz moderatorów

xerima_mielec
#9 Pomysłodawca#

klient zapłacił za 12 szt x 3.89 = 46.68zł zarobek na tym to kilka zł.  koszt kolejnych 11 zbiorczych opakowań z wysyłką to ok 500zł nie jestem w stanie pokryć tego z własnej kieszeni.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Napisz że to była pomyłka w ofercie  pomyłka zwracasz mu środki prosisz o odesłanie towaru, zwróć kasę przez AF i postawisz go w sytuacji dokonanej, tu najwyżej masz negatyw, którego  Moim zdaniem i tak byś nie uniknął.

oznacz moderatorów

xerima_mielec
#9 Pomysłodawca#

przez AF?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie da się?

oznacz moderatorów

xerima_mielec
#9 Pomysłodawca#

co to jest to af?  wejść w akcję i zwróć wpłatę o to chodzi?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak.

oznacz moderatorów

xerima_mielec
#9 Pomysłodawca#
zwrot produktu
brak produktu
reklamacja
zwrot nadpłaty
anulowanie przez kupującego
nieodebrane zamówienie
brak pełnej kwoty za zamówienie
 
 powód zwrotu reklamacja?
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No reklamacja, tak Ja uważam.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@az1rael a czemu ma odrzucić ? niech rozpatrzy po odesłaniu i odda kasę 😄 Jak odrzuci to allegro może oddać kasę z protect 😞

Art. 43d. 1. Jeżeli towar jest niezgodny z umową, konsument może żądać jego
naprawy lub wymiany.
2. Przedsiębiorca może dokonać wymiany, gdy konsument żąda naprawy, lub
przedsiębiorca może dokonać naprawy, gdy konsument żąda wymiany, jeżeli
doprowadzenie do zgodności towaru z umową w sposób wybrany przez konsumenta jest niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów dla przedsiębiorcy. Jeżeli
naprawa i wymiana są niemożliwe lub wymagałyby nadmiernych kosztów dla
przedsiębiorcy, może on odmówić doprowadzenia towaru do zgodności z umową.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

az1rael
#21 Demiurg#

@kostas11 jeśli gość się przyznał że zdaje sobie z tego sprawę że wykorzystuje sytuację to ja mu współczuje bo zyska kasy za 12 rolek papieru toaletowego ale grozi mu 

Art.  286.  [Oszustwo]
§  1. 
Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania,

podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

§  2. 
 Tej samej karze podlega, kto żąda korzyści majątkowej w zamian za zwrot bezprawnie zabranej rzeczy.
§  3. 
 W wypadku mniejszej wagi, sprawca

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

współczuje bo on może se palcem pogrozić a w zamian dostanie kopa w żeby bilingi są cyt "W rozmowie jasno dał do zrozumienia że wie ile kosztuje 1 szt ale jego to nie obchodzi bo wg. niego on powinien dostać 144 rolki za 40 parę złotych" to zacznie go obchodzić 

oznacz moderatorów

xerima_mielec
#9 Pomysłodawca#

Zwróciłem pieniądze. Nie mam zdrowia się z kimś szarpać.

Czasami wydaje mi się że część ludzi ma taki zawód/hobby jak poszukiwanie czyjegoś błędu i bezwzględne wykorzystanie tego. Dziwny ten świat się zrobił.

oznacz moderatorów

Agnieszka-foto
#2 Obserwator#

Wiecie co, mam wrażenie, że teraz Allegro stało się bardzo przyjazne dla patologii...

Nie jestem przedsiębiorcą, a osobą prywatną... chciałem się pozbyć kilku rzeczy zalegających w domu i przy okazji trochę wartych. No więc wystawiam aukcje na Lokalnie z licytacją od 1 zeta, żeby mieć to szybko z głowy. Ludzie licytują, wszystko pięknie ładnie, na koniec aukcji przez ponad 30 min bój po złotówce kto da więcej, myślę fajnie... a tu klops, zero wpłaty od kupującego. Piszę czy zamierza zapłacić, na co kupujący, że w sumie to nie...  No dobra, myślę patus się trafił i tyle jeszcze raz wystawię. Wystawiłem, aukcja wczoraj się skończyła... myślicie, że kupujący zapłacił ? Nie.... i już tak się bujam od 2 tygodni z dwoma aukcjami... Masakra normalnie.

A oferta kolegi, jak dla mnie jasna i czytelna, no ale cóż, jak mówił klasyk "Naród wspaniały, ale ludzie k...."

Pozdrawiam.

oznacz moderatorów