anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

problem ze zrozumieniem opłat za wyróżnienia

newconcept1
#1 Nowicjusz#

Witam, Przygotowuje się do wystawienia ofert . Ostatni raz sprzedawałam jakieś 10 lat temu więc w skrócie, jestem "nowa". Nie rozumiem pewnej kwestii. Załóżmy ze mam Smarta, abonament podstawowy, (allegro Pay - na razie nie uruchomione). Załóżmy , że śliniak , który wystawiony będzie za 8 zł, chcę wyróżniać co 10 dni. to czy ja zapłace: 9,71%(Prowizja od sprzedaży oferty wyróżnionej), czyli ok. 0,80 zł plus , rozumiem, partycypacja w Smarcie , tj.następne, około: 0,80 zł razem około 1,60 zł za wyróżnienie ? Mam nadzieję, że to zrozumiałam prawidłowo, tak? Ale mam dodatkowe najważniejsze pytanie: czy Ja jeszcze muszę zapłacić , dodatkkowo, oprócz tej prowizji, jeszcze: 19,90 zł/10dni, tj . 60 zł za 1 m-c? To wszystko za wystawienie 8 złotowego śliniaka? Ponieważ jest to mało prawdopodobne, to czy ta opłata, tj. 19.90 zł/10 dni jest tzw. opłatą abonamentową? Czyli : mam np: 10 przedmiotów w ofercie sprzedaży, wszystkie są wyróżnione, płacę oczywiście od każdej oferty prowizję od sprzedaży wyróżnionej , ale koszt miesięczny , tego, jak ja to nazwałam "abonamentu od wyróżnień" czyli te 60 zł (3x19.90) rozpisuję na wszystkie 10 przedmiotów (plus oczywiście inne opłaty). (Czy też te 60 zł x 10 przedmiotów do sprzedania = 600 zł ) Zaznaczam, że chodzi mi głównie chodzi mi głównie o wyróżnienia. PS. Czy zmieinły się zasady dla starych a zarówno nowych sprzedających co do uzyskania Smarta? Ja jestem tego przykładem (miałam konto 10 lat temu, 10 lat przerwy, a teraz chcę sprzedawać ponownie). Czy nadal takie restrykcje, że: 5 kupujących musi dać mi opinię (pozytwną) aby był ten Smart? . Dziękuję, Pozdrawiam, Małgorzata Szmalc

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Haha przecież tego nikt nie rozumie i nawet nie wie dokładnie za co przyszły opłaty, bo nie idzie niczego dojść po tych danych co podają. Chyba że mało przesyłek to jeszcze.  Ostatnio wystawiłam oferty po 2.50. Pokazywało prowizję -0.31 od sztuki. Wysyłka sprzedającego za 0zł, abonament podstawowy, bez wyróżnienia.  Za sprzedaż 5ciu sztuk zamiast zapłacić 1.55 zapłaciłam ponad 1.80.  Na tym portalu masz nie wiedzieć ile zapłacisz dopóki Cię nie skasują. A i po paru miesiącach mogą dziwne dopłaty z firm kurierskich przyjść np 2 etui od telefonyuważyły ponad 10kg itp. Sporo tu takich postów było.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

Jeśli klient kupi bez Smarta slimaczka sztuk 1 za 8zł. Z kurierem za 15zl. 

To prowizję podstawową i wyróżnioną liczą od kwoty 24zł.

oznacz moderatorów

newconcept1
#1 Nowicjusz#

Dziękuję. to mimo że wyróżnię" śliniaka  za 8 zł to i nie zapłaćę za wyróżnienie?

 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@newconcept1   widzę , że będziesz miał problem z zaskokiem , napisz czy przewidujesz sprzedaż w jednej ofercie na większą skalę czy to mają być pojedyncze , sporadyczne zakupy .

oznacz moderatorów

Halfrunt
#19 Nestor#

@newconcept1 dlaczego miałabyś nie zapłacić za wyróżnienie? Jeśli wyróżnisz ofertę to płacić za wyróżnienie plus prowizję od sprzedaży plus prowizję za wyróżnienie (wszystkie prowizje liczone wraz z kosztami dostawy jeśli zakup nie był w smart)  dodatkowo jeśli klient skorzystał z płatności Allegro Pay to dodatkową prowizję od tej formy płatności. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@newconcept1 zapłacisz :

1. opłatę za wyróżnienie oferty

2.prowizję od sprzedaży 

3. opłatę transakcyjną / lub wykup abonamentu

4. prowizję od sprzedaży wyróżnionej

5. prowizję od kosztów dostawy lub dopłatę do smarta

A! ... na koniec klient zwróci śliniaczek z dopiskiem ,, nie pasuje mi ,, i odzyskasz tylko prowizję od sprzedaży jak poziom Twojej jakości będzie co najmniej neutralny

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@newconcept1 możesz obliczyć prowizję od sprzedaży konretnej oferty razem z promowaniem za pomocą kalkulatora opłat. Wysokość prowizji od sprzedaży oferty wyróżnionej to 75,00% prowizji od sprzedaży, prowizja w kategorii Śliniaki to 12,38%, czyli (o ile dostawa będzie darmowa, w innym przypadku trzeba dodać kozt dostawy do kwoty od której pobrana będzie prowizja) to 9,38 %. Tak, 19,90 zł za wyróżnienie zapłacisz dodatkowo, poza prowizją i dotyczy promowania jednej oferty. 
Aktualne warunki dotyczące Smart! znajdziesz tutaj

   Monika
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów