anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Procent zamówień z szybką dostawą - czy ja czegoś nie wiem?

Marshall011
#10 Popularyzator#

Witam,

Piszę ponieważ zacząłem się niepokoić o co chodzi z tym parametrem. 

Wysyłam ok 30-50 paczek miesięcznie, czasem więcej. Mam ustawione dla każdej aukcji wysyłkę "natychmiast" oraz w godzinach wysyłki, że jeśli Zamówienie jest do 15, wysyłam tego samego dnia. Paczkomat w którym wysyłam odbiera zazwyczaj paczki do godziny 16. Ok 15.15-30 idę do paczkomatu i nadaję przesyłkę. Później sprawdzam czy została odebrana, w 90% przypadków tak się dzieje. Zamówienia po 16 nadaję w tym samym paczkomacie kolejnego dnia do godz. ok. 10. Robię to skrupulatnie. Owszem, raz na 2 miesiące przez sytuacje losowe nie zdążę lub jestem poza domem i nie mam możliwości. Ale są to przypadki ultra sporadyczne. 

Od kilku tygodni obserwuję staczanie się tej statystyki w dół. Miałem 50% i notatkę że Jestem jednym z najlepszych w gronie sprzedawców. 

W mojej praktyce nic się nie zmieniło a dziś mam 18% i poziom netutralny. Nie mam bladego pojęcia co się dzieje? Nie mam już informacji na ofertach że "dostawa jutro" co już jest niesprawiedliwe bo te przesyłki na prawdę w 90% dochodzą do paczkomatu kupującego na drugi dzień.

Jedyne podejrzenie mam takie że jedna przesyłka została przeze mnie wprowadzona do inpostu a potem kupujący ją anulował więc jej nie wysłałem a na koncie Inpost jest nadal jako "Do nadania w paczkomacie". 

Czy ktoś może mi to wytłumaczyć? Co trzeba zmienić? 

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Marshall011 nie wszystko tu od Ciebie zależy. Oprócz tego, że nadasz paczkę tego samego dnia (czyli opuści ona fizycznie paczkomat), musi zostać tego samego dnia (lub w nocy, max bodajże do 4 rano) zeskanowana na hurtowni i musi w następnym dniu roboczym trafić do paczkomatu odbiorczego lub Kupującego jeśli to bezpośrednia dostawa.

oznacz moderatorów

Marshall011
#10 Popularyzator#

Na stronie inPost śledzę te przesyłki. Nie wysyłam dużo więc z nudów sobie patrzę. Co najmniej 80% ze wszystkich nadanych paczek trafia do paczkomatu kupującego kolejnego dnia. W większości przypadków po ok. 24 h od nadania. Z ręką na sercu tak jest. 

Więc skoro jest tak dobrze dlaczego jest tak źle? 

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

@Marshall011 wysyłasz tylko paczkomatem? Kuriera nie masz?

Jeśli jest tak, że nie zalicza Ci Allegro tych przesyłek jako doręczonych "szybko", to pisz do nich i się odwołuj. Skutkuje to na dwa sposoby zwykle, jeśli masz rację - albo zaliczą ci to jako szybką dostawę, albo w razie jakichkolwiek wątpliwości nie będą wliczali w ogóle do statystyk, czyli nie zaniży ci oceny.

Co do tego, które paczki są lub nie są zaliczone jako szybka dostawa sprawdzisz tutaj, pobierając raport:

Skuteczność wysyłki (allegro.pl)

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Marshall011 Dam Ci dobrą radę - PRZESTAŃ ZAGLĄDAĆ DO PANELU JAKOŚCI I DALEJ RÓB SWOJE . 

oznacz moderatorów

Marshall011
#10 Popularyzator#

Tak robiłem, ale jeśli widze zmianę w samej jakości moich ofert to juz ma to znaczenie. Ale moje gadanie i pisanie tu oczywiście wiadomo że nie ma sensu 😛 

oznacz moderatorów