anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produkt ('Pocztex2021 Serwis Kurier (855)') nie znajduje się na umowie zawartej z Pocztą Polską S.A.

sklepspectrue
#9 Pomysłodawca#

dzień Dobry

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

taki błąd mi wyskakuje przy tworzeniu przesyłek na pocztę

wczoraj i przedwczoraj było OK - jakaś znowu awaria czy jakieś zmiany

 

Produkt ('Pocztex2021 Serwis Kurier (855)') nie znajduje się na umowie zawartej z Pocztą Polską S.A.)
oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

sklepspectrue
#9 Pomysłodawca#

Ktoś zna rozwiązanie bo dziś nie nadałem ani jednej przesyłki kurierskiej poczta Polska

Allegro mini i Allegro polecony działa 

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@sklepspectrue Którego zamówienia dotyczy ten problem?

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

Dziś u mnie: "Produkt ('Pocztex2021 Serwis Kurier (855)') nie znajduje się na umowie zawartej z Pocztą Polską S.A.) "

Nie znajduje się, jak tysiące innych rzeczy 😉 

Klient wybrał "Allegro Kurier Pocztex pobranie" i tak nadawałem. Ja, wchodząc w zmianę przewoźnika widzę, że nic takiego nawet nie występowało, więc Klient nawet tego nie mógł pomyłkowo wybrać/zmienić.  Próbowałem przez e-nadawcę,  ale po przebrnięciu przez różne "ułatwienia" stworzone przez informatyków specjalnej troski i tak nie daje nadać ręcznie, gdyż na czerwono u góry wyrzuca "Brak dostępnych produktów" a po zaimportowaniu (na zielono) i tak "przesyłka błędna" bo wrzuca do starego zbioru i "Przesyłka nieobsługiwana. Wymagana jest zmiana typu przesyłki. (EN:12203)    Brak dostępnych produktów (EN:57805)   Przesyłka nie istnieje (EN:10781)".

Wybierając ręcznie i tworząc "Nowy zbiór" i "Nowa przesyłka" od razu na górze na czerwono "Brak dostępnych produktów (EN:57805)" a poniżej w formularzu: "Usługa  -Przesylka nieobsługiwana". Z pół roku temu, gdy nie dało nadać bezpośrednio przez Allegro (bo komuś z Poczty Polskiej odhaczyło się obsługiwanie pobrania na mojej umowie), to przynajmniej można było ręcznie nadać (choć z pośpiechu nie zaznaczyłem pobrania i Klientka nie mogła zapłacić listonoszowi -później ponad 600 zł dosłała mi przelewem). Dziś ręcznie się nie dało, "asystentka biznesowa", choć odebrała telefon przed 18-tą, to i tak umówiła się na jutro, bo o tej porze jest poza biurem. Paczka, która powinna wyjść o 19-tej pojedzie w Polskę dobę później, bo Poczta Polska  znowu namieszała (może trzeba jej zabrać prawo do posługiwania się przymiotnikiem "Polska", bo szarga dobre imię naszej ojczyzny 😉

Na szczęście Klient może troszeczkę jeszcze poczekać, ale to powinno być poza Nim, działać szybko i sprawnie. Nie może tak być, że zamiast zajmować się innymi przesyłkami 90% czasu trzeba poświęcić na PP. A "intuicyjność" e-nadawcy chyba przewyższa "intuicyjność" panelu pewnej i skądinąd powszechnej platformy do sellowania.

Zamówienie 48a398e0-681f-11ee-b503-0b6fd6720198

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów

NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

Dodam, że "Zamówienia zaimportowane jako przesyłki z Allegro" w "Rodzaj przesyłki" faktycznie wyświetla: Pocztex2021 Serwis Kurier [Pobr.]

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów

pecela
#16 Inspirator#

Z tym to najlepiej uderz do swojego opiekuna handlowego w PP, bo z komunikatu wynika, że twoja umowa z PP, nie przewiduje tego rodzaju przesyłki. Allegro nic na to nie poradzi.

oznacz moderatorów

NajlepszyComPL
#12 Orędownik#

Opiekunka przedłużyła umowę, która "się rozwiązała" po roku. Wydrukowałem nalepkę adresową już normalnie, przez Allegro i zaniosłem na pocztę, a tam nie wchodzi, bo umowa jeszcze jest niewidoczna w ich systemie. Allegro już wie, a główny zainteresowany jeszcze nie 😉

Na szczęście po godzinie przeprocedowało i paczka poszła. Gdyby nie wspaniałe panie na poczcie (no i Klienci, którzy tę formę wybierają), to już dawno dałbym sobie spokój z PP.

Ale Allegro uwzględni tę paczkę jako niewysłaną w terminie 😞

*** SZTUCZNA inteligencja NIE DORÓWNA nigdy NATURALNEJ głupocie 😉
oznacz moderatorów