anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Produkty personalizowane a czas wysyłki i ocena jakości

ZACNYDRUK
#9 Pomysłodawca#

Dzień dobry,

uważam, że sprzedawcy z produktami personalizowanymi są poszkodowani przez zasady Allegro. Mam ustawione 2 dni robocze na czas wysyłki, a najczęściej i tak produkt tworze i wysyłam tego samego dnia, czasem nawet w ciągu kilku godzin od otrzymania zdjęć/tekstu od klienta - mimo tego i tak nie mam możliwości otrzymania punktów za wysyłkę tego samego dnia, bo przecież najpierw klienci muszą podesłać zdjęcia/teksty do stworzenia produktu. Rzadko kto wysyła potrzebne pliki od razu - najczęściej ludzie wysyłają dzień, dwa czy trzy dni po zakupie, a jeszcze najczęściej wysyłają źle - za mało zdjęć, brakuje jakiejś informacji typu imię czy data, więc znowu musimy prosić o uzupełnienie i czekać kolejny dzień na wysłanie przez klienta brakujących rzeczy. Gdybyśmy otrzymywali zawsze wszystko przy zakupie, to wysyłalibyśmy tego samego dnia. To nie nasza wina, że nie mamy takiej możliwości. Nie dość, że nie możemy tutaj zdobyć punktów za szybką wysyłkę, to jeszcze tracimy punkty za opóźnienie w wysyłce, gdy klient zwleka z dostarczeniem plików i wysyłamy mu przedmiot "po terminie". Jednocześnie nie chcemy ustawiać na Allegro, że wysyłamy produkty np. do 4 dni roboczych. Nie chcemy, aby to odstraszało klientów, którym się spieszy, poza tym to nie jest prawda, bo tworzymy i wysyłamy je od razu, jeśli tylko mamy potrzebne informacje. Czy Allegro ma jakiś sposób na rozwiązanie tego? Czy produkty personalizowane nie powinny być wykluczone z tych zasad? Gdybyśmy sprzedawali gotowe produkty z hurtowni, to wysyłalibyśmy je tego samego dnia i otrzymywalibyśmy punkty za szybką wysyłkę. 😕

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

uvopex
#8 Zapaleniec#

Podbijam pytanie. Czy Allegro ma jakiś pomysł by szanse dla wszystkich sprzedających były równe ?

oznacz moderatorów

ZACNYDRUK
#9 Pomysłodawca#

No właśnie. Post dodany prawie miesiąc temu i żadnej odpowiedzi ze strony Allegro. Na portalu jest mnóstwo Sprzedawców tego typu produktów, a cały portal jest dostosowywany tylko pod Sprzedawców produktów już gotowych, które można wysyłać już pierwszego dnia bez kontaktu z Kupującym. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ZACNYDRUK @uvopex temat zanany i zgłaszany setki razy, nawet są pomysły 😞 sam z tego powodu nie wystawiam takich produktów na allegro bo nie da się tego określić jak dasz za dużo nie kupią, jak dasz 3 dni to projekty zatwierdzają po 5 dniach i lecą statystyki 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

ZACNYDRUK
#9 Pomysłodawca#

Mam nadzieję, że pracują chociaż nad wdrożeniem tych pomysłów. Dzięki za info!

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@ZACNYDRUK nie licz na to 😄 Kolega też sprzedaje to o oznaczeniu Super Sprzedawca mówi że może zapomnieć 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@ZACNYDRUK  allegro nic nie zmieni, bo produkty personalizowane nie leżą w kręgu ich zainteresowanie, nie nadają się ani do fulfillmentu ani do sklepu allegro.

Po zmianie z wysyłki w 1 dzień na wysyłkę w 3 dni nie było żadnego wpływu na wysokość sprzedaży, a często zdarzają się wysyłki grubo po terminie, bo klienci nie podają danych przy zamówieniu. 

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ZACNYDRUK przepraszam, że nie otrzymałeś odpowiedzi na swoją wiadomość. 

@uvopex @ZACNYDRUK to, co możemy obecnie zrobić to w przypadku, gdy kupujący nie prześlą wymaganych do realizacji zamówienia, wykluczyć dane zamówienie z jakości sprzedaży. 
Na razie nie planujemy wprowadzania zmian w obszarze czasów wysyłki dla sprzedających produkty personalizowane.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów