anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Program ochrony klienta

0dkurzaczelman
#7 Wielbiciel#

Witam tu początkowy sprzedawca ostatno 5 sierpnia sprzedałem procesor + płytę główną po upłynięciu 14 dni nagle facet pisze do mnie że ponoć płyta nie działa w pierwszym momencie pomyślałem jak to możliwe jak przed pakowaniem podłączyłem wszystko działało i wysłałem zdjęcie jak był uruchomiony więc dysusjię prowadzę że tam mi ciężko uwierzyć . Nagle nic nie odpisuje następnego dnia w pracy widze że coś napisał ale nie mogłem tego odpalić bo nie miałem dobrego neta jeszcze na email przysłali mi z programu ochrony klienta ja to dałem radę odczytać ale nie mogłem nic napisać więc dalej robię koniec pracy patrzę że o 16 dostałem pismo że kupujący otrzymał wypłatę środków i co tam pisze o firmie widykacyjnej i o jednostkach ścigania .Ja nie wiem co mam zrobić to wg program ochrony kupujących jest tak chory że ja nie zdążyłem nawet odczytać wiadomości i że cos o windykacjach tego samego dnia zadzwoniłem na do tego kupującego i normalnie pogadałem teraz nie wiem co robić jest jakieś rozwiązanie ?

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

RED
#21 Demiurg#

przyjąć zwrot i oddać pieniądze Kupującemu lub

pisać do allego by wyjaśnili na jakiej podstawie uruchomili pok

gdy Kupujący jak rozumiem nie zwrócił towaru

działanie pok jest wątpliwe prawnie

oznacz moderatorów

0dkurzaczelman
#7 Wielbiciel#

RED ogólnie podejrzewałem że kupujący 14 dni po zakupie napisał że niby płyta nie działa i otwiera paczkę pierwszy raz to pierwszy to pomyślałem jeżeli kupił procesor i płytę to pewnie zasilacz też i pewnie dało zwarcie przez zasilaczy.Odpisywałem i puki co na tym zaprzestałem lecz następnego dnia sprawdzam email i coś tam pisze z POK a ja nie miałem jak się skonsultować i sprawdzić co się dzieje a po 4 godzinach POK pisze że przyznało reklamacje i co jeśli nie zgodzę się na reklamacje to co allegro mnie pozwie czy windykatorów pośle? Jestem przestraszony tym jestem młody i nie chcę być karany i jeszcze coś piszą że organy zostały zawiadomione ?

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@0dkurzaczelman  Jak dostał środki z POK to musi oddać ci płytę a ty środki do Allegro.Możesz zacząć wyjaśniać sprawę z Allegro poprzez Allegro pomoc:https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=c89325cc-9505-4915-b221-8211302a412b

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@0dkurzaczelman To nie był żaden zwrot, tylko reklamacja z powodu wad. Klient ma na to 2 lata, a nie 14 dni. Nie reagowałeś, nie miałeś czasu, to Allegro zwróciło kupującemu pieniądze, po to jest POK. Teraz wymagają od Ciebie spłaty, ale do uznania reklamacji Cię nie zmuszą, może to zrobić tylko sąd. Tak samo żadna windykacja bez sądu nic zrobić nie może. Jedyne realne sankcje to blokada konta Allegro i kont powiązanych, rodziny, domowników itp.

oznacz moderatorów

0dkurzaczelman
#7 Wielbiciel#

Allegro pozywa za nie pokrycie POK?

A jeszcze dostałem maila i każą mi wysłać korespondencjię w jaki sposób się dogadałem czy przyjołem reklamację ,a wg odzyskam ten sprzęt czy kupujący nie ma takiego obowiązku

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@0dkurzaczelman "Ja nie wiem co mam zrobić" - napisz to jeszcze raz używając interpunkcji.

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów

0dkurzaczelman
#7 Wielbiciel#

Witam jestem tutaj już drugi raz mam pytanie zostałem pokrzywdzony przez allegro. Pisałem kupującym na temat oferty byliśmy w trakcie dyskusji kupujący prędko zgłosił wniosek POK i po upływie 4 godzin zaakceptowali wniosek i przeznaczą mu całą kwotę w ramach rekompensaty . Nie zgadzam się z POK i nie mam zamiaru płacić tego co jeżeli nie ureguje kwoty 512 zł a ogólnie się już dogadałem z kupującym.

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

Poproś kupującego żeby przedstawił sytuację i napisał o rezygnacji z POK może da się to jeszcze odkręcić ale nie mam pewności nikt z moich klientów mi tak nie namieszał.

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@0dkurzaczelman Jasne- Ale co  i w jaki sposób dogadałeś się z kupującym. Co się z nim dogadałeś?

oznacz moderatorów

0dkurzaczelman
#7 Wielbiciel#

No zwróci mi towar a ja oddam pieniądze ale nie chce płacić dwa razy za nie swój błąd

oznacz moderatorów

0dkurzaczelman
#7 Wielbiciel#

To co jak bym zapłacił POK to nie odzyskam sprzedanych przedmiotów bo jeszcze będę musiał oddać tyle samo kupującemu wyłudzaczowi

oznacz moderatorów

pulkownik66
#19 Nestor#

@0dkurzaczelman Jeżeli on dostanie kasę od POK i wyśle ci przedmioty, tak jak dogadane to jesteście kwita z kupującym. Ty oddasz pieniądze dla POK  i sprawa załatwiona.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@0dkurzaczelman Za nic nie zapłacisz dwa razy. Towar ci odeśle a ty albo oddajesz jemu albo do POK. Jakbyś oddal jemu to on musi oddać kasę do POK.Jak nie oddasz kasy Allegro to zgłoszą do firmy windykacyjnej i zapewne zablokują konto.

oznacz moderatorów

0dkurzaczelman
#7 Wielbiciel#

lew433 jak najlepiej się zachować w tej sytuacji 

 

Co zrobić po kolei spłacić rekompensatę przyjąć zwrot i zapłacić rekompensatę a potem kupujacemu  zwrócić pieniądze . Następnie po upływie 7 dni otrzymam zwroz z POK czy jak?

Czy dogadać się że kupujący odeśle przedmiot i że otrzyma pieniądze od POK i tylko spłacić rekompensatę ?

Zaproponuj co byś zrobił

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@0dkurzaczelman  Jak już otrzymał kasę z POK to i tak będzie cię Allegro ścigało. Ale jak zwrócisz jemu to nie masz Allegro na karku a on będzie musiał zwrócić kasę Allegro, więc oddaj jemu ale żebyś miał potwierdzenie.

oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@0dkurzaczelman

Pisz w jednym wątku; https://spolecznosc.allegro.pl/t5/pocz%C4%85tkuj%C4%85cy-sprzedawcy/program-ochrony-klienta/m-p/7264...

Masz zwrócić pieniądze wypłacone z POK, ale jeśli uwzględnisz reklamację i oddasz pieniądze kupującemu, to kupujący będzie zobowiązany zwrócić rekompensatę otrzymaną z POK, tak stanowi regulamin, a wtedy Allegro nie będzie wymagać od Ciebie zwrotu kosztów rekompensaty. Jeżeli natomiast zwrócisz koszty rekompensaty do Allegro, nie klientowi, to masz prawo otrzymać z powrotem towar, czyli na jedno wychodzi. Nie możesz za nic płacić dwa razy. Uzgodnij to z Allegro w korespondencji.

oznacz moderatorów