anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Proszę o pomoc ,zostało mi zawieszone konto, muszę wysłać skany faktur i zdjęcia dowodu

pelegrino2
#2 Obserwator#

@ko_alka@mr_oma@la_nika@nat_not@_HolaOla_  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  

Witam 

Czy mogę prosić o pomoc , moja sytuacja jest taka, że allegro zawiesiło nam konto ,zamykając wszystkie aukcję 

Żądają zdjęć dowodu osobistego faktur zakupu towaru , foto stanów magazynowych itd 

dla mnie to jest jakaś szopka , przecież normalnie firma prowadzi sprzedaż , płacimy rachunki i nie wiem co tak na prawdę się dzieje ,jeszcze jestem w szoku.

Prezes firmy jest na jakimś wyjeździe do końca listopada , fizycznie nie mam możliwości wszystkiego zrobić jak każe allegro ,proszę mi pomóc bo zaczynam się zastanawiać gdzie ja jestem i w jakim kraju żyję ,pozdrawiam pelegrino

 

oznacz moderatorów
16 ODPOWIEDZI 16

LEW433
#21 Demiurg#

Przykro, ale żaden moderator Ci nie pomoże, od jakiegoś czasu maja zakaz wypowiadania się. Tylko możesz nadal prowadzić wymianę maili.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

zdradź nam jakim to "dziwacznym" towarem handlujecie, że aż takie kroki podjęło allegro. Może i ja muszę się przygotować na taką niespodziankę.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

pelegrino2
#2 Obserwator#

Witam

sprzedajemy art dekoracyjne związane z Bożym Narodzeniem , np oświetlenie led lub dekorację okienne ,maskotki itp

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Dziwne....  Faktury zakupu,  adresy dostawców,  stany magazynowe to są ściśle strzeżone tajemnice handlowe każdej firmy.  Do takich danych mogą miec dostęp kontrolerzy NIK,  Urzędu Skarbowego ale  od kiedy  takie uprawnienia kontrolne ma Allegro?

Wygląda to na próbę dyskredytacji konkurencji albo jakieś inne  nadużycie. 

oznacz moderatorów

pelegrino2
#2 Obserwator#

Niestety czytałem na forach , że jest to ostatnio nagminne ze strony allegro ,tylko jakim prawem i jak mam to udowodnić po za fotkami

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pelegrino2 Tak jak mówiłam, jedyny sposób na odblokowanie konta to wykonanie kroków, które wskazał Ci dział bezpieczeństwa. Jeśli nie przedstawisz informacji i dokumentów, o które Cię poprosiliśmy, nie odblokujemy Twojego konta. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

Agent051
#16 Inspirator#

@_HolaOla_ czy pracownicy działu bezpieczeństwa posiadają jakieś certyfikaty bezpieczeństwa? Jaka jest gwarancja, że nie przekażą danych handlowych konkurencji? To jedno. A druga sprawa, jeżeli jest sp. z o.o., to czyjego dowodu osobistego sobie życzycie? Prezesa, zarządu, menadżera, a może wystarczy dowód magazyniera czy księgowej? Wasze wymagania są raczej absurdalne i nie przystają do rzeczywistości. Sp. z o.o., to osoba prawna i nie posiada dowodu osobistego.

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

dokładnie, w przypadku spółki będącej osobą prawną można byłoby wymagać ewentualnie dokumentów dotyczących jej założenia, wpisów do rejestru sądowego itd. Ale to zakładam, że było zweryfikowane podczas zakładania konta, więc jaki sens ma kolejna taka weryfikacja. No chyba, że jest podejrzenie jakiegoś oszustwa, ale wtedy chyba powinny wkroczyć inne organy, a nie allegro ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@Agent051 @mikeza informacje w kwestii dalszej weryfikacji konta dział bezpieczeństwa przekazuje wyłącznie sprzedającemu, którego dotyczy sprawa, więc przykro mi, ale nie mogę powiedzieć Wam nic więcej. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

starling_shop
#14 Krzewiciel#

Samo Allegro jest konkurencją- w końcu mają OSA

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

myślę, że konkurencja zadziałała i poszedł jakiś donosik, bo nie chce mi się wierzyć, że allegro samo z siebie robi taką weryfikację. Inna sprawa, że Chińczyków nikt nie prosi o dowody osobiste, a sprzedają telefonów i komputerów na kilogramy, omijając często i gęsto przepisy prawne i podatkowe tego kraju.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

Client:104371448
#14 Krzewiciel#

@mikeza: jesli chodzi o chiczyków: asortyment z d-upy, asortyment z d-upy w debilnych kategoriach, opisy niewiarygodnie głupie i debilne.

I nikt z Allegro tego nie weryfikuje. 😞

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

A jak tu zweryfikować kogoś z takim NIP: 91340102MA8N9E077F?
I jak tu wymówić nazwę takiej firmy: hefeiguiroudianzishangwuyouxiangongsi

Nawet Google wymiękają:

oznacz moderatorów

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@pelegrino2 Przykro mi, ale jedynie dział bezpieczeństwa może zdecydować o odblokowaniu Twojego konta, więc jedyne rozwiązanie tej sytuacji to wyjaśnienie sprawy w korespondencji mailowej, którą już prowadzisz. 

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

pelegrino2
#2 Obserwator#

Dziękuję za odpowiedz 

proszę o informację jak mam przesłać zdjęcie dowodu osobistego prezesa spółki jak jest on na wyjeździe, przecież nie ma żadnych zastrzeżeń ani podstaw do takich działań , dlaczego to robicie !!!!

gdzie tu jest praworządność , gdzie logika , zabieracie cenny czas i nasze pieniążki , teraz jest szczyt sprzedaży asortymentu, który został zakupiony za duże pieniążki i kiedy mamy to sprzedać ,ludzie opanujcie się !!!  

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@pelegrino2  Zastanów się co piszesz. Nie masz prawa bez wiedzy i zgody zainteresowanych wysyłać nigdzie zdjeć prezesa czy innych osób.  Owszem możesz wysłać swoją fotkę jeśli uważasz za stosowne, ale nigdy innych osób, no chyba że masz pisemne upoważnienie.

Jeżeli nie masz uprawnień zarządu to nie powinieneś wysyłac niczego, po prostu masz urlop. O zaistniałej sytuacji powiadom prezesa czy innych członków zarządu, to jest ich problem.

oznacz moderatorów