anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od dostawy bez smart

kingu80
#7 Wielbiciel#

Witam serdecznie,

Chciałbym zapytać, czy allegro pobiera prowizję od dostawy jeżeli nie mam opcji smart? Wysyłka kurierem za którego musi zapłacić klient dodatkowo. Czy wtedy też jest naliczana ta prowizja za dostaw czy tylko prowizja od sprzedaży? 

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

serwis-texas
#21 Demiurg#

@kingu80 

Prowizja pobierana jest od sprzedaży + koszt dostawy.

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

tak , prowizję od kosztów wysyłki , tak samo % jak sprzedany towar

oznacz moderatorów

kingu80
#7 Wielbiciel#

To jest dla mnie lekkie nieporozumienie z jakiej racji skoro ja mam podpisaną umowę z firmą kurierską i klient za przesyłkę płaci, ja mam jeszcze płacić od tego prowizję. No nic, pozostanę dalej przy tradycyjnym sklepie internetowym. Tam przynajmniej mogę oferować swoje produkty o wiele taniej niż to jest na allegro gdzie każdy tą prowizję dolicza a klient totalnie nie świadomy za to płaci. Porażka ta platforma. Że jeszcze są łosie co tu sprzedają i dają się doić po kilkanaście procent to jestem w ciężkim szoku. 

 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kingu80 od lat już tak jest 🙂

Że jeszcze są łosie co tu sprzedają i dają się doić po kilkanaście procent to jestem w ciężkim szoku. 

Wypraszam sobie 😄  kupujący są dojeni, trzeba wliczyć wszystko w towar i puki kupują trzeba strzyc barany 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

kingu80
#7 Wielbiciel#

No właśnie. Kupujący nawet nie ma pojęcia, że ten sam produkt na allegro, nawet wliczając koszty wysyłki, jest w stanie znaleźć w tradycyjnym sklepie internetowym o 20 - 30% taniej. Bo właśnie to dziś z księgową liczyliśmy. Abym wyszedł na zero i miał zarobek na czysto taki jaki mam ze sklepu internetowego, musiał bym ten sam towar na allegro sprzedawać o 20% drożej niż mam sklepie. A głupi ludzie się na to łapią. Ja już od dawna zamawiam głównie w takich sklepach i mam głęboko w czterech literach te wszystkie smarty bo i tak finalnie jestem na plus i płacę mniej niż na tym **piiip**nym allegro. 

oznacz moderatorów

TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@kingu80 Ludzie kupują na Allegro:
- siłą przyzwyczajenia
- z lenistwa (bo tu mają podsunięte pod nos, a nie chce im się szukać gdzie indziej)
- bo wierzą w "darmowe" dostawy, Allegro Protect i inne wynalazki mydlące oczy

Ludzie sprzedają na Allegro:
- siłą przyzwyczajenia
- z lenistwa (bo nie chce im się stworzyć czegoś własnego)
- bo nie wierzą w życie pozaallegrowe
- bo tu znajdują nowych klientów do swoich sklepów

oznacz moderatorów

kingu80
#7 Wielbiciel#

Wszystko do czasu. Pozwalają sobie na wiele bo nie mają konkurencji. Gorzej jak mi taka nagle wyrośnie i allegro stanie się malutkie jak siusiak krasnoludka. Wtedy nagle prowizje spadną o ułamka procenta. 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@kingu80 a skąd wiesz że siusiak krasnala jest malutki 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Ech co racja to racja. Ale nie bierzesz pod uwagę dostępności lokalnej. Najprostszy przykład. Próbowałeś kiedyś znaleźć w sklepie w mniejszej miejscowości łagodny szampon??? Przejrzałam kiedyś: Dino, delikatesy, lewiatana  + kilka małych sklepów - znalazłam jeden średni... Nic delikatnego. Pewnie mogłabym dać całej rodzinie coś w różowym opakowaniu pachnące wisienkami, oparte na bazie środków pierwotnie stworzonych do mycia maszyn produkcyjnych i mające na opakowaniu wielki napis dla  dzieci... Ale chyba jednak wole zamówić. Inną kwestią jest to, że coraz trudniej tu cokolwiek znaleźć w tym bałaganie. A jak już mam stałego sprzedawcę to smarka przez ony wyłącza... Więc powoli wyprowadzka z zakupami... Ludzie na allegro wracali, bo było szybko, wygodnie i w niezłych cenach. Teraz wracają już tylko z przyzwyczajenia... I szukają alternatyw.

oznacz moderatorów

kingu80
#7 Wielbiciel#

Jeżeli chodzi o lokalny rynek to z tym nie ma żadnego problemu bo jestem od lat poogłaszany na lokalnych grupach zrzeszających dziesiątki tysięcy osób na FB i tam wszyscy wiedzą czym się zajmuję i co sprzedaję i korzystają albo ze sklepu stacjonarnego albo z internetowego. O wejściu na allegro myślę już od kilku lat ale niestety, obecne prowizje mi na to nie pozwalają bo ja zarabiam na obrocie, nie na marży. Bo marżę na niektóre produkty mam dosłownie kilka %. Jakbym miał teraz sprzedać to na allegro po takich cenach jakie mam w sklepie stacjonarnym czy internetowym to byłbym na minusie więc jaki to ma sens. A jak podniosę ceny to i tak nikt z lokalnych kupujących nie kupi na allegro tylko przyjedzie do mnie do sklepu stacjonarnego albo zakupi w sklepie internetowym. Ja jak już wspomniałem, sam tak kupuję. Zawsze wyszukuję dany produkt gdzieś w sklepie internetowym i nawet po doliczeniu przesyłka (a jak kupuję więcej to niektóre sklepy przy zakupach np za 200 czy 300zł mają wysyłkę za free) wychodzą taniej, niż jakbym miał kupić ten sam produkt na allegro z tym ich śmiesznym pakietem smart. Jednak polak jak był biedny tak biedny będzie bo kompletnie nie umie liczyć. Cieszy się jak głupi że ma darmową wysyłkę a w rzeczywistości płaci za pakiet smart i dodatkowo płaci za tą wysyłkę sprzedawcy bo ta jest wliczona w cenę towaru. I dają się doić. Nie ma nic za darmo! Jak coś jest za darmo to znaczy że płacimy za to gdzie indziej. No tak jest ten świat skonstruowany. Nikt nam nic damo nie da.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Wysokość prowizji zależy od ceny końcowej Towaru oraz kosztów dostawy jaką wybrał Kupujący.

https://allegro.pl/regulamin/zalacznik/4#czesc-iii-prowizje-od-sprzedazy-allegropl

oznacz moderatorów