anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizja od sprzedaży

ulaabc
#9 Pomysłodawca#

Jak allegro nalicza wam prowizję, czy zgodnie z tym co wyświetla się w momencie wystawienia aukcji ?Mi allegro nalicza jakieś dziwne bardzo wysokie prowizję.Co innego wyświetla się pod aukcją a co innego jest potem liczone do rachunku. Kwota to wielokrotność tego co jest przyjęte jako prowizją?!

oznacz moderatorów
29 ODPOWIEDZI 29

ulaabc
#9 Pomysłodawca#

JESTEM W STANIE ZROZUMIEĆ,ŻE PROWIZJA OD SPRZEDAŻY TO 14% ALE GDZIE JEST NAPISANE .ŻE PROWIZJAOD WYSYŁKI TO TEŻ 14%?

ALE

Prowizja od oferty wyróżnionej jest wpisana pod aukcją plus nie zapominajmy o tym ,że mamy opłatę od oferty wyróżnionej 19 zł co 10 dni

Plus ma być doliczana Jeszcze jakaś prowizja od prowizji 50% tego już nie rozumiem?

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@ulaabc  im cos bardziej zagmatwane tym lepiej. Troche tak jak z podatkami .

Ja sobie po prostu przyjąłem że koszt allegro to oko 20 % i tyle. 

W zakładce moja sprzedaż masz pokazany obrót o koszty. Jeśli sie kalkuluje to ja już nie wnikam czy i ile jest prowizji od wysyłek/ prowizji dodatkowych  i innych kosztów. 

Najważniejsze aby na koniec miesiąca byl plus 🙂

Aha po tym jak kiedyś zapomniałem wyłaczyć darmowych  wyróżnien i po 10 dniach mi naliczyło to przestałem w ogóle korzystac z tej opcji promowania

oznacz moderatorów

ulaabc
#9 Pomysłodawca#

jeżeli sprzedasz ołówek za złotówkę  zapłacisz 25% prowizji jeżeli wyślesz to paczkomatem zapłacisz 14% z 8, 99 czyli 1,25.

1,25gr +0,25 gr to 1,50zł . to jakim cudem można doliczyć 20 %😁Raczej 150% O ofercie wyróżnionej już nie wspomnę.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@ulaabc  ohh usredniając.

Nie moge liczyc że na ołówku nie zarobie. Musze liczyć że do olówka ktoś dobierze piórnik/plecak i 10 zeszytów.

Do niektórych transakcji dokładam na innych zarabiam. Ważne aby miesiac zamykał sie na plus 🙂

Inaczej sie nie da ponieważ nie wiem jak kalkulując nie wiesz ilu klientów zdecyduje sie na zwrot.Ile przedmiotów wróci uszkodzonych, ile paczek trzeba bedzie przepakowac - a to tez koszty.

MOzesz też liczyć że klientowi nie bedzie sie opłacalo kupowac jednego ołówka- to sporadyczne przypadki. Wiec raczej 150% kosztów rzadko kiedy sie zdarzy.

Inaczej by to nie miało sensu

oznacz moderatorów

ulaabc
#9 Pomysłodawca#

Allegro się rozwija...nie my, płacąc prowizję od prowizji

oznacz moderatorów

mwmonety
#21 Demiurg#

@ulaabc Jedni się rozwijają a inni muszą się zwijać.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

ulaabc
#9 Pomysłodawca#

W powyższym regulaminie nie znalazłam odpowiedzi

oznacz moderatorów

cookie000
#15 Entuzjasta#

@ulaabc 

Niestety, ale trzeba zwracać uwagę na wszystkie detale. We wspomnianym przez Ciebie kalkulatorze jest zapis:

 

Prognozowana wartość sprzedaży dla zamówień z darmową dostawą

Przy naliczeniu prowizji, oprócz kosztu sprzedanego przedmiotu weźmiemy pod uwagę również koszt jego dostawy. Czytaj więcej
 
 
Nie sądzę, żeby coś się źle naliczyło, tylko nie przewidziałaś sposobu naliczenia tych opłat do końca. Sprawdź je dokładnie i porównaj:
 
 
Tylko na allegro lokalnie opłaty mają bardzo prostą konstrukcję i ciężko dać się tam czemuś zaskoczyć. Trzeba by nic nie przeczytać w tej sprawie ;]
oznacz moderatorów

ulaabc
#9 Pomysłodawca#

Prowizja od prowizji ....

oznacz moderatorów