anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Prowizje w aukcji charytatywnej WOŚP

steve13
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, Chciałbym się dowiedzieć jakie prowizje i opłaty obowiązują w CHARYTATYWNYCH AUKCJACH DLA WOŚP?   
Chcę wystawić przedmiot od 1zł, 
-czy w aukcjach charytatywnych płacę prowizję? 
-jaka jest prowizja za opcję wyróżnienia (w formularzu wystawiania napisano że jest jakaś dodatkowa prowizja ale sposób jej naliczania jest dla mnie kompletnie niezrozumiały) 
-nie znam ceny końcowej w licytacji, czy prowizja zależy od ceny początkowej czy końcowej? Wartość przedmiotu (reklamówka z biedronki z bardzo humorystycznym opisem) ciężko mi określić - może się sprzedać za 1zł albo tak jak w przypadku jednej ze słynnych aukcji sprzed paru lat może osiągnąć niebotyczne ceny. Oczywiście nie uśmiecha mi się płacić prowizji iluś tam procent od ceny końcowej na poziomie 700.000 zł - tyle osiągnęła inna aukcja ze słynną reklamówką: https://www.wprost.pl/light/10109062/reklamowka-z-biedronki-za-700-tys-zl-zaskakujacy-final-nietypow... 
Więc chciałbym precyzyjnie wiedzieć ile płaci się prowizji za promowanie aukcji charytatywnej wystawionej od 1zł w przypadku gdyby ludzie dla żartu licytowali niebotyczne kwoty. 
I czy można taką aukcję wycofać jeśli cena przekroczy granice absurdu? 
Pozdrawiam.

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

_HolaOla_
Moderatorka
Moderatorka

@steve13 W ofertach charytatywnych w ramach finału WOŚP nie pobieramy opłat za wystawianie produktów w ofertach charytatywnych ani prowizji od ich sprzedaży. Naliczamy jednak zgodnie
z naszym cennikiem opłaty dodatkowe za opcje promowanie.

Wszystkie pieniądze uzyskane z promocji Twojej oferty trafiają bezpośrednio do Wirtualnej Puszki Sztabu Allegro i trafiają na konto zbiórki WOŚP.

   Ola
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie! 🙂
oznacz moderatorów

steve13
#7 Wielbiciel#

Cennik jest na tyle skomplikowany że nie sposób go zrozumieć. 

oznacz moderatorów

steve13
#7 Wielbiciel#

Czyli jak wnioskuję koszt promowania zależy od ceny końcowej licytacji. Lepiej jednak nie ryzykować promowania tych aukcji charytatywnych bo można wdepnąć na niezłą minę jeśli okazałoby się że aukcja skończy się wysoką kwotą a prowizja którą wystawiający będzie musiał zapłacić wyniesie  setki złotych... 
Troche to absurdalne i zniechęca do brania udziału w aukcjach charytatywnych. Nie dość że oddajesz coś za darmo to jeszcze płać za to prowizje o nieznanej wartości.

oznacz moderatorów

kolekcjoner608
#21 Demiurg#

Wystawisz coś w licytacji z wyróżnieniem to naliczą Ci opłatę za wyróżnienie oraz prowizję za tę usługę zgodnie z cennikiem allegro dla danej kategorii. Lepiej wystawić coś bez wyróżnienia i cieszyć się że cały zysk trafi na wskazany cel a nie w części tam gdzie takie wsparcie nie jest potrzebne . Allegro powinno pozwolić darmowo wyróżniać czy promować takie oferty choćby w jakiś konkretnych ilościach a nie patrzeć też na tym zarobić.

oznacz moderatorów