anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pruba włamania na konto bankowe

zgREDex87
#7 Wielbiciel#

Witam. Szybki zarys sytuacji.. Skontaktował się ze mną potencialny kupiec zainteresowany jedna z moich aukcji.. 

Screenshot_20210227_203638.jpg

Po czym przyszedł SMS.. 

Screenshot_20210227_203711.jpg

Link odsyła mnie do Allegro>aukcji która kupiec jest zainteresowany, na dole widnieje napis "odbierz należność".. Po kliknięciu wyskakuje okienko w którym mam podać numer karty, kod CV itd. 

Rozumiem że Allegro w ten sposób nie dokonuje transakcji gdyż weryfikacjia konta do wypłat pieniędzy jest jednorazowa i już ją przeszlem.. Czyli **piiip**ysy#y chcą **piiip**#c mi się na konto bankowe? 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

xyz96
#21 Demiurg#

Próba wyłudzenia danych, nie klika się w żadne linki w takich SMS-ach. Na Allegro nie kupuje się i nie sprzedaje przez SMS-y.

oznacz moderatorów

zgREDex87
#7 Wielbiciel#

Tak, pruba wyłudzania danych, której konsekwencjia był by wejście na konto, kradziesz oszczędności lub co gorsza zaciągnięty kredyt. Odrazu format telefonu poszedł dla pewności. 

oznacz moderatorów

ZibiK30
#18 Luminarz#

@zgREDex87 Przesyłaj takie wiadomości na phishing@allegro.pl oni blokują tych użytkowników. Takie wiadomości są ciągle wysyłane i przynajmniej raz dziennie ktoś o nich tu pisze 😉

Opinia na Allegro może być śmieszna ciekawa lub druzgocąca


Link do pomocy Allegro Kliknij i napisz

oznacz moderatorów

Knowhere
#21 Demiurg#

@zgREDex87 Były tu już podobne wątki, np. ten https://spolecznosc.allegro.pl/t5/sprzedaj%C4%85cy-o-allegro-lokalnie/czy-to-wy%C5%82udzenie/td-p/16... (w którym wrzuciłem linki z analizy virustotal) tyle, że z nieco innym skracaczem linków. Zazwyczaj jest to próba przejęcia danych logowania do allegro lub banku (albo jednego i drugiego), ew. jak w Twoim przypadku danych karty płatniczej (dzięki czemu ktoś zrobiłby sobie zakupy na Twój rachunek).

______________

"złote myśli" xyz96: "Sprzedawcy zawsze byli, są i będą moimi wrogami na AG."😄

oznacz moderatorów