anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przedmiot z gry i płatność przy odbiorze

Chimmura
#7 Wielbiciel#

Witam mój problem wygląda nastepujo wystawilem dzisiaj aukcje z przedmiotami z gry i zamiast zaznaczyc przed plate to zaznaczylem oplata przy odbiorze ktos to kupil i rząda odemnie tej rzeczy a ja nie mam pieniazkow na saldzie konta... co mam teraz zrobic najlepiej dogadac sie z kims i wystawic aukcje jeszcze raz? nie chce zostac oszukany...

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Chimmura Jeśli warunkiem transakcji była płatność przy odbiorze, kupujący ma prawo domagać się wydania towaru. Rozumiem jednak Twoje obawy i najlepiej będzie, jeśli wyjaśnisz tę sprawę bezpośrednio z klientem. Zachęcam do ponownego kontaktu z nim. Mam nadzieję, że dojdziecie do porozumienia.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@nat_not A jeśli nie dojdą do porozumienia, to jakie obowiązki ma w tej sytuacji sprzedający?

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@xyz96 To jasne, że sprzedający powinien się wywiązać z transakcji na warunkach zawartych w ofercie. Jeśli jednak - z różnych przyczyn - nie jest to możliwe, podobnie jak osiągnięcie porozumienia, to kupujący może wystąpić na drogę prawną. Wtedy kwestię tę rozstrzygnie sąd. 

Najważniejsze, żeby obie strony miały poczucie, że w ich interesie jest dogadanie się.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@nat_not No tak, ale nie za bardzo w interesie kupującego jest "dogadanie się". To "dogadanie" jest wyłącznie w interesie sprzedającego. Finalizacja transakcji po stronie sprzedawcy jest możliwa 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

Chimmura kupujacy może domagać się  wydania rzeczy z powództwa cywilnego , nie sądzę ,żeby poszedł aż tak daleko . Jeśli obawiasz się przekrętu wymyśl sobie logiczną wymówkę ....... . Co się może wydarzyć , a dla Ciebie pewnie nic wielkiego - dyskusja , negatywna ocena?? .

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@Chimmura @nat_not przecież to jakaś bzdura, a raczej oczywista pomyłka. @nat_not Kupujacy ma prawo domagac się wydania towaru - ???? Nie on może go dostać płacąc przy odbiorze a to jest różnica. Jak wirtualny przedniot z gry przekazać? Chyba tylko podczas spotkania, pieniądze do ręki , a w drugiej laptop i przekazanie przedmiotu. Tutaj według mnie nastapiła oczywista pomyłka. Trudno jest wirtualny konktent przekazać przy odbiorze.

1. Napisz Kupujacemu że to pomyłka. I prosisz o anulowanie zakupu i wystawisz jeszcze raz z przedpłatą.

2. Jeżeli nie zgodzi się na No1. Poproś go o przyjazd i powiedz że spotkacie się z laptopami, on ci wpłaci pieniądze a Ty przekażesz przedmioty ( lub jaki jest jego pomysł na to)

Przy upartym kupujacym zarobisz negatywa ( jeżeli to Allegro), jak to Lokalnie to twoją jedyną stratą będzie opłata ( Allegro nie zwróci ).

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash Tak, kupujący ma prawo domagać się wydania rzeczy zgodnie z umową, czyli zapłacić przy odbiorze, za pobraniem. Jeśli sprzedawca popełnił błąd, to jego problem. Niech więc sprzedający dostarczy mu towar i weźmie pieniądze przy dostawie.

Wprowadzasz w błąd, sprzedawca nie może powoływać się na żadną pomyłkę, ma obowiązek wywiązać się z umowy zgodnie z zasadami przez siebie określonymi. Kupujący nie musi nigdzie jeździć, to była wysyłka za pobraniem.

oznacz moderatorów

pinsplash
#21 Demiurg#

@xyz96 Ok, jak zrealizujesz wysyłkę za pobraniem wirtualnego przedmiotu?

_______
BRÓSLI
oznacz moderatorów

xyz96
#21 Demiurg#

@pinsplash No przecież piszę to wyżej. Niech sprzedawca dostarczy towar do kupującego i weźmie od niego pieniądze przy dostawie. Do tego się zobowiązał.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

@Chimmura  Nie rozumiem problemu i dziwię  się przydługiej dyskusji - pyskówce zupełnie nie na temat.

Udostępniłeś odbiór własny, nic nowego ani nadzwyczajnego, ta opcja jest powszechnie stosowana.  Kupujacy otrzymał  adres więc niech przyjedzie i sobie odbierze. Możliwa wysyłka ale koszty wysyłki pokrywa kupujacy, nie wiem jak daleko: czy koszt tramwaju czy pendolino a może samolot. Musisz to skalkulować i powiadomić kupujacego.

W korespondencji należy zaznaczyć że odbiór bez przedpłaty miał dotyczyć typowego odbioru osobistego: płacę - odbieram

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Jeszcze uzupełnienie: jeśli  to miała być wysyłka z pobraniem no to zgraj właściwy plik na CD  i wyslij z pobraniem pocztą lub Inpostem.   Jeśli odbierze i zapłaci to możesz wtedy dać mu instrukcję instalowania  lub własciwy przedmiot pocztą elektroniczną. Oczywiście bo on na pewno nie potrafi  zainstalować tego co było na CD.

oznacz moderatorów