anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

przelewy 24

Pasmanteria_Jola
#8 Zapaleniec#

Mam ustawione wpłaty Payu a nie mam przelewy 24 - dlaczego płatności od klientów wpływają na przelewy24 i są zablokowane?

skoro mam Payu to czemu płatności są przez Przelewy24?

oznacz moderatorów
11 ODPOWIEDZI 11

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Pasmanteria_Jola, po to żebyś aktywowała Przelewy24, to poniekąd kanał płatniczy Allegro🙂

oznacz moderatorów

Pasmanteria_Jola
#8 Zapaleniec#

ale to nieuczciwe - kasa mi nie wpływa na konto bo zablokowane ale zamówienie muszę realizować - ustawione Payu więc bez sensu tyle tego i w dodatku robią coś bez mojej zgody - jak można blokować czyjeś pieniądze!!!!

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@Pasmanteria_Jola, teraz musisz przejść proces weryfikacji Przelewy24. Potrwa to trochę czasu, zanim będziesz mogła wypłacić swoje pieniądze. Jedyną radę jaką mogę ci dać, to po złożeniu dokumentów, przypominaj się co jakiś czas, bo Allegro nie ma zwyczju informować, że weryfikacja zakończona. Niezależnie od tego czy pomyślnie czy nie 🙂

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

No żeby zarabiać.

oznacz moderatorów

annas14-firma
#16 Inspirator#

Najlepiej zadaj to pytania w formularzu tutaj https://allegro.pl/pomoc/kontakt?kategoria=1588cdd0-0680-4a7f-a68c-8e1864769ebb

Sytuacja jest dziwna, chyba że nie wiesz że masz udostępnione oba kanały.

To nie klient wybiera PayU czy Przelewy24 bo obie firmy mają te same kanały płatności. To system ustawiony przez Allegro decyduje u którego dostawcy zrealizować płatność klienta. Dlatego preferują żeby sprzedający mieli włączone oba kanały.

oznacz moderatorów

Pasmanteria_Jola
#8 Zapaleniec#

to my powinniśmy decydować na co wyrażamy zgodę a nie bez naszej zgody udostępniany jest przelewy24 i w dodatku muszę coś na siłę aktywować bo kasa jest zablokowana - to jest kpina jakaś

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@annas14-firma, Allegro wymusza korzystanie Przelewy24. Też miałam taką sytuację na wszystkich kontach. Było tylko PayU, ale po kilku tygodniach wpłaty kupujących zaczęły pojawiać się na Przelewy24. Pytanie: dlaczego Allegro umożliwiło kupującym płatność przez Przelewy24, skoro nie miałam ich w swojej ofercie?

oznacz moderatorów

cloudcloud
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Pasmanteria_Jola dajemy kupującym wolną rękę w kwestii wyboru kanału płatności - to taje również sprzedawcą większą możliwość zarobku i zwiększenia wpływów ze sprzedaży. Aktywacja konta Przelewy 24 jest bardzo prosta. Możesz to zrobić korzystając z naszego przewodnika.

   Klaudia
   Były Moderator
oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@cloudcloud, może teraz się czepiam, ok, aktywacja jest prosta, ale dlaczego przymusowa? 🙂

oznacz moderatorów

Pasmanteria_Jola
#8 Zapaleniec#

dokładnie - właśnie o to mi chodzi - dlaczego bez naszej zgody jest coś robione i blokowane są nasze pieniądze - a allegro wysyła powiadomienie że towar opłacony i musimy realizować dane zamówienie

jak można robić coś za naszymi plecami!!!

oznacz moderatorów

Franka58
#9 Pomysłodawca#

Uczciwość a Allegro to są wewnętrznie sprzeczne ze sobą pojęcia. Allegro ma gdzieś prawo i tak zrobi po swojemu. Możesz zawsze kilka lat się sądzić. Oczywiście w międzyczasie zamkną ci konta.

oznacz moderatorów