anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przerwa w sprzedaży a licytacje

english-home
#8 Zapaleniec#

nie rozumiem punktu "wcześniejsze zamówienia muszą zostać zrealizowane", czy jeśli ktoś się ociąga z zapłatą za zamówienie i opłaci je kiedy będę miała przerwę w sprzedaży muszę je wysłać?

i pytanie pokrewne: jeśli włączając funkcję "przerwa w sprzedaży" licytacje z ofertami zakończą się sprzedażą to zostaną zapewne opłacone czyli w ciągu mojego urlopu mogą pojawić się nowe opłacone zamówienia, których nie mogę zrealizować, bo mnie nie będzie. I jak to ma mi nie wpłynąć na jakość sprzedaży? Albo wysyp negatywów?

Moja sprzedaż w głównej mierze opiera się na licytacjach i nie wiem jak ją wyłączyć na czas urlopu.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

LEW433
#21 Demiurg#

Ustaw licytację na zwykłym tak, żeby kupujący miał mniej czasu na zapłacenie(normalnie ma 30dni). Wszystko musisz przewidzieć!🤔

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@english-home musisz se to rozplanować wcześniej 😞  licytacje muszą się skończyć na 5 - 7 dni przed Twoim urlopem co byś zdążył nadać a kupujący mogli popłacić np. przelewami które idą do 5 dni roboczych 😞

Wtedy nie musisz żadnego urlopu ustawiać bo go już nie ma i żadnej informacji nie będzie to jest poprostu zakończenie aukcji !!!

________
Κώστας
oznacz moderatorów

english-home
#8 Zapaleniec#

Czyli nie dość, że mnie nie ma powiedzmy 10dni, to jeszcze wszystko kończę 5-7 dni, więc mam de facto 17 dni bez sprzedaży + koszt urlopu. Fajnie, że urlop na allegro to teraz luksus 😞

nie podoba mi się to co teraz wprowadzili w ogóle, tym bardziej, że Kupujący przez czas mojego urlopu zrobią zakupy u kogoś innego, bo wiadomo, że jak zobaczą pusty profil bez żadnej informacji, to nie będą czekać aż magicznie pojawią się aukcję, bo może ich nie być 3 dni a równie dobrze mogłam zawinąć madżur na amen

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@english-home miało być lepiej ...... Funkcja urlopu była ułomna , ale chociaż w części spełniała swoją funkcję .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria @english-home to jest na maxa nietrafione, ja przy kolejnym urlopie kończę oferty z 5 dni wcześniej + urlop, więc straci allegro, a ja mam nadzieję pozyskam klientów do sklepu, bo mam ofertę którą klienci dokupują co jakiś czas jak zabraknie, więc jak zobaczą że mnie tu niema to przejdą do sklepu internetowego, a z dwa - trzy lata temu ustawiałem urlop i nie było problemów, czekali na wysyłkę, nie liczyło do jakości - pozycjonowanie ofert i allegro zarobiło i ja zarobiłem 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@kostas11 można było zmodyfikować w funkcji urlopu tylko sposób poinformowania klienta . Duża wyskakująca karta informacyjna podczas próby zakupu przepuszczająca dalej tylko po kliknięciu w np. ,, ROZUMIEM ,, lub idę dalej .

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@mdrogeria już mam gdzieś teN katalog i urlopu czy zakładkę zwroty, bałagan i tyle 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria admin w tym poczytnym wątku o tej zmianie urlopu coś wspominał, że nie jest wykluczone, że dodadzą taką informację. Uważam, że wprowadzona zmiana +dodanie informacji o końcu urlopu sprzedającego to lepsze rozwiązanie aniżeli to co było do tej pory.

Sklep stacjonarny gdy ma urlop to go ma, nie sprzedaje w tym czasie. Powtórzę jeszcze raz, nie można zjeść ciastka i mieć ciastka.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Skill_Player  Powtórzę jeszcze raz, nie można zjeść ciastka i mieć ciastka.

Nie porównuj sprzedaży stacjonarnej z internetową, od 15 lat ustawiam urlopy i jak wracam mam sprzedaż na poziomie 70 % klienci czekają bez problemu na paczki, oczywiście to zależy od asortymentu bo pewnie nie we wszystkich branżach się to sprawdzi 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@english-home @kostas11 @Skill_Player @mdrogeria @LEW433 funkcja Przerwa w sprzedaży będzie dalej rozwijana, a Wasze uwagi i sugestie w tym temacie są dla nas bardzo cenne i dziękuję, że się nimi dzielicie. Przekazuję je do zespołu, który zajmuje się tą funkcją. 
Dodam, że zespół już pracuje nad tym, aby można było ustawić datę rozpoczęcia przerwy 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@la_nika już w to nie wierzę 😄 

Wasze uwagi i sugestie w tym temacie są dla nas bardzo cenne

Napisz mi proszę czy w którymś z tych pomysłów była prośba o usunięcie urlopu, a zaznaczyliście że rozwiązane i wprowadziliście całkiem inne rozwiązanie ???

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/urlop-na-%C5%BC%C4%85danie-i...

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/urlop-realny-czas-dostawy/id...

https://spolecznosc.allegro.pl/t5/zg%C5%82o%C5%9B-sw%C3%B3j-pomys%C5%82/urlop-nag%C5%82y-w-czasie-co...

 

 

________
Κώστας
oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@kostas11 te pomysły zostały zrealizowane.
Pomysł pierwszy - zostało to nazwane przerwą w wysyłce, ale przerwa w sprzedaży odpowiada dokładnie zgłoszonej potrzebie.  
Pomysł drugi - przerwa w sprzedaży powoduje, że nie ma konieczności wydłużania czasu wysyłki. 
Pomysł trzeci - "natychmiastowy urlop" tę potrzebę realizuje Przerwa w sprzedaży, którą można włączyć w ofertach natychmiast. 
Rozumiem, że tutaj zarzutem może być to, że już złożone zamówienia trzeba zrealizować, ale gdybyśmy przy włączeniu tej opcji anulowali złożone zamówienia to nikt nie byłby zadowolony ani kupujący, którzy nie otrzymają przesyłki ani sprzedający ani Allegro. 

Dajcie proszę znać jakie macie uwagi na temat Przerwy sprzedaży, jak według Was powinno to wyglądać. Nie mogę obiecać, że zostanie to zrealizowane w 100%, ale przekażę wszystkie informacje w odpowiednie ręce i na pewno zostaną wzięte pod uwagę. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dziękujemy za piękna słowa, Wasze uwagi i sugestie w tym temacie są dla nas bardzo cenne i dziękuję, że się nimi dzielicie, ale długo trwa analizowanie przez Was Naszych uwag.🤗

oznacz moderatorów