anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przesyłka "za pobraniem"

Ogrodnik_Gda
#7 Wielbiciel#

Czemu allegro wprowadza w błąd, zatajając koszta przesyłki "za pobraniem"?

Chciałem sprzedać książkę na allegro.

By nie generować sobie kosztów, jako sprzedający, wybrałem "płatność za pobraniem".

Na chłopski rozum wiadomo, że mam nadać paczkę, a koszt jej doręczenia ceduję na kupującego.

Jakie było moje zdziwienie, gdy inpost nakazał mi zapłacić "z góry" za przesyłkę w myśl tego, że kupujący pozniej "zwraca mi" poniesiony koszt za nadanie paczki...

W moich oczach jest to najzwyklejsze "płacenie z góry".

De facto, dla sprzedającego nie ma rożnicy czy wybierze "z gory" czy "za pobraniem", bo i tak każda przesyłka nosi znamiona paczki "odpłatnej z góry" 

To jest wprowadzanie w błąd, naciąganie na koszta, wyłudzanie cudzego czasu, danych osobowych i zatajanie prawdziwych kosztów.

Na to są przepisy...

Nie wspominając już, że czytają i cenzurują prywatną korespondencję (tu akurat wysłałem zapytanie do UODO, co myśli o tej praktyce).

Widać że trzeba zawiadomić UOKiK..

 

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@Ogrodnik_Gda Cześć. 🙂 Za przesyłkę za pobraniem klient płaci podczas odbioru zamówienia, ale to Ty jako sprzedający ją udostępniasz. Jeśli nie odpowiada Ci taki sposób rozliczania, to nie udostępniaj metody pobraniowej. 

W przypadku płatności z góry klient od razu przelewa na Twoje saldo Allegro Finanse całość kwoty (za towar + za wysyłkę). 

oznacz moderatorów

Ogrodnik_Gda
#7 Wielbiciel#

Teraz już wiem ale (!) psim obowiązkiem allegro jest poinformować o tym mnie, a nie kompletnie zataić ten fakt, bym dowiedział się o takich kosztach, gdy juz ktoś dokonał ode mnie zakupu..

Skoro muszę płacić za nadanie, to oznacza "płatność z góry" - mimo że dla kupującego będzie to "za pobraniem".

No i co - zapłace z góry za przesyłke pobraniową, ktoś nie odbierze paczki i moje pieniążki przepadną?

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@Ogrodnik_Gda chyba tylko Poczta Polska nożna wysłać paczkę na koszt odbiorcy nic nie płacąc przy nadaniu 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@Ogrodnik_Gda czy zdajesz sobie sprawę z tego ile przesyłek za pobraniem wraca do nadawcy jako nie podjęte w terminie lub z odmową przyjęcia , kogo i jak długo przewoźnik ma ścigać o zapłatę za wykonaną usługe .? To nie jest praktyka allegro to Ty źle sobie ułożyłeś w głowie  ,niemniej teraz już wiesz jak to działa .

oznacz moderatorów

Ogrodnik_Gda
#7 Wielbiciel#

Co Ty bredzisz?!

Prowadzić biznes i nie podejmować ryzyka?

No ile jest takich zwrotów??

Na ok sto wysłanych przesyłek (**piiip** i sprzedaje.pl), nigdy nie miałem zwrotu ani nawet prośby o przyjęcie zwrotu.

Jeśli ktoś chce kupić to kupi. Jak ktoś sobie jaja robi to szybko można to załatwić..

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

dziwną masz filozofię działania

oznacz moderatorów