anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Przesyłki z Allegro, a umowy

MAMY ROZWIĄZANIE!
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Witam,

od kilku dni czytam regulamin za regulaminem - dopiero rozpoczęłam sprzedaż na Allegro. Wydawało mi się, że w temacie przesyłek z Allegro wiem już wszystko, ale dzisiaj mnie sytuacja wyjaśniła.

Każda moja oferta ma dostępne formy wysyłki:

Allegro Paczkomaty inPost
Allegro One (punkt, box)
Allegro DHL / w punkcie / automat
Allegro DPD / w punkcie / + pobranie
Allegro Orlen / w punkcie / automat

Zgodnie z tym co przeczytałam JEDYNY przewoźnik z którym należy nawiązać umowę to inPost. Chwilę temu odnalazłam gdzieś w gąszczu informacji, że Orlen także tego wymaga. Zaraz się okaże, że również DPD i DHL tego wymagają, albo jedynie forma 'pobranie' tego wymaga.
Sam proces wysyłania 'bez umowego' jest maksymalnie nieczytelny i wprowadza sprzedającego w błąd! Boje się, że zaraz dostanę pierwsze zamówienie jednego z przewoźników i nie będę mogła nadać paczki, bo będę czekać na kontakt pracownika w celu podpisania umowy...

Jak to wygląda moi drodzy, który przewoźnik wymaga podpisania dodatkowej umowy? Czy to prawda, że Allegro kurier jej nie wymaga, ale w chwili, gdy mamy pobranie - już tak?
I od razu, jeśli pobrania tego wymagają, czy jako sprzedawca SMART muszę mieć taką formę przesyłki?

Nie chcę się wiązać umowami z kilkoma przewoźnikami, bo nie mam pojęcia, czy będę w stanie wysyłać takie ilości per miesiąc.

Pozdrawiam

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@Alora-Hurtownia Cześć. 🙂 Rozumiem, że masz na myśli nadawanie paczek przez Wysyłam z Allegro? Bo generalnie z InPostem również nie musisz zawierać umowy, jeśli będziesz nadawał przez Managera Paczek InPost. 🙂 

Wszystkie metody, z których możesz skorzystać bez umowy i z umową wypisaliśmy tutaj, jest to raczej dość czytelne: https://allegro.pl/pomoc/dla-sprzedajacych/metody-dostawy/wysylam-z-allegro-narzedzie-do-nadawania-p...

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
Alora-Hurtownia
#11 Animator#

Ślicznie dziękuję, czyli wychodzi na to, że nie potrzebuję umowy z Orlen i resztą kurierów 🙂

oznacz moderatorów