anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie o współpracę z hurtowniami.

sklep_z_lampami
#1 Nowicjusz#

Witam, czy ktoś ze sprzedających spotkał się z wymuszaniem cen sprzedaży towarów przez hurtownie w których się zaopatruje? Póki co mam taki model, że 80% produktów biorę z hurtowni stacjonarnej (tam nie ma żadnych problemów) i sam pakuję i wysyłam, pozostałe 20% które jest w hurtowni stacjonarnej ale na zamówienie, biorę z dropshippingu bo jest szyby czas realizacji i w tych hurtowniach droppshipingowych próbują wymuszać na mnie sprzedaż po cenach katalogowych grożąc końcem współpracy, a dziś usłyszałem że ze swoich ofert mam pousuwać wszystkie opcje promocji i kampanie, które oferuje mi Allegro. (Oczywiście i tak nie usunę, bo towar mam tu i tu. W ostateczności dogadam się ze stacjonarną, żeby sprowadzała mi towar, który jest szybciej w dropshipingu). To jest legalne w ogóle? Spotkał się ktoś z czymś takim?

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

RED
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sklep_z_lampami oczywiście że tak nie powinno być, ale coraz więcej jest takich przypadków, spowodowane jest to katalogiem allegro i walką cenową która tak naprawdę do niczego nie prowadzi, sam mam ostatnio sporo takich sygnałów, próby stabilizowania cen co by nie obniżać o grosze 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

baldes
#9 Pomysłodawca#

A jak myślicie po co robią te strefy marek i i inne wynalazki - właśnie po to, żeby móc pod byle pozorem wycinać ze sprzedaży mniejszych którzy sprzedają za tanio. Swego czasu sprzedawałem dużo Tefala jeszcze przed czasami produkturyzacji to cały czas blokowali mi ofert bo to zdjęcie skopiowane a to opis a to co innego a jedynym powodem faktycznym było, że miałem za tanio. Teraz allegro zażąda faktury zakupu żeby sprawdzić gdzie i za ile kupujesz pod pozorem np. walki z podróbkami. Ciebie zablokują a zaczną sprzedawać sami. 

Odnosząc się konkretnie do Twojego przypadku - oficjalnie takie działanie jest nielegalne ale praktycznie łatwe do obejścia przez sprzedawcę - wystarczy, że zwiększą cenę dla wszystkich a dla wybranych dołożą pakiet finansowy marketingowy. Spróbuj kupić coś Apple w oficjalnej dystrybucji w rozsądnej cenie - brak szans - w hurcie cena netto = cenie brutto w detalu.

oznacz moderatorów

sklep_z_lampami
#1 Nowicjusz#

Czyli co? Dostosować się do ich zasad, olać? Tylko wtedy mam wrażenie, że wszyscy robią oferty, które nie idą, a sprzedają "wybrańcy". Poza tym hurtownia stacjonarna nie robi mi problemów z tym, a to jest jedna z większych korpo w PL. A to, że towar pokrywa się tu i tu to już nie mój problem. Mogę otworzyć drugi sklep z towarami w ich cenach i niech sobie wiszą. Jak się coś sprzeda to się sprzeda, a jak nie to trudno. 

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@sklep_z_lampami nie możesz tak zrobić

Mogę otworzyć drugi sklep z towarami w ich cenach i niech sobie wiszą. Jak się coś sprzeda to się sprzeda, a jak nie to trudno.

złamiesz polskie prawo - to się nazywa zmowa cenowa i będziesz w niej uczestniczył

https://www.bankier.pl/wiadomosc/UOKiK-sprawdza-czy-Garmin-Polska-nie-zawarl-zmowy-cenowej-8767554.h...

kary są ogromne

napisz do tych co ci przeszkadzają, że nie będziesz uczestniczył w zmowie cenowej i to zgłosisz - korespondencję masz zachowaną

jeżeli będą ci dalej utrudniać handel

podałem ci wyżej linki i przykłady

oznacz moderatorów

sklep_z_lampami
#1 Nowicjusz#

Nie chcę wchodzić w wojnę z nikim. I nie chcę, żeby mi też ktoś bruździł. Czyli krótko mówiąc najlepiej w takim przypadku na telefon od Pani z hurtowni, bo wiadomo takie rozmowy prowadzone są telefonicznie, żeby nie było "dowodów" odpisać jej mailowo tak jak napisałeś, dowód jest i sumienie czyste.

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@RED ja troszke uzuełnie u żródła ( wprost ze strony uokik) tak aby @sklep_z_lampami wiedział jak to sie konczy:

https://uokik.gov.pl/zmowa-przy-sprzedazy-samochodow-kia-decyzja-prezesa-uokik

Branża inna ale schemat dokładnie ten sam. Kary otrzymał zrówno własciciel marki jak i dealerzy którzy sie na taką propozycje zgodzili

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sklep_z_lampami właśnie allegro do tego zmierza żeby sprzedawcy walczyli ceną, tylko gdzie będzie granica ? a sugerowanie ceny detalicznej to nie zmowa cenowa 🙂 

Dam przykład z mojego podwórka, cena katalogowa jak i producenta na stronie to 340 zł, za chwilę widzę ofertę za 328 zł potem 310 zł bo ktoś obniżył następny zrobił 309 zł potem 299 zł więc ja wystawiłem za 298 zł i się obudzili bo allegro przytulało 50 zł prowizji nam zostawało 20 zł na dopłatę smart ( 8 zł ) i karton 🙂 jaki widzisz w tym sens, Ty obniżysz a wiedz że hurtowni jak wystawi nie przebijesz, i w efekcie se zniszczycie rynek 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@kostas11  a ja sie niekoniecznie zgodze z takim myśleniem

 po 1 niekoniecznie hurtowni nie przebijesz bo zawsze możesz np obniżyć koszty pracy, lub dogadac sie z inną hurtownią. Marze hurtowe są relatywnie niskie wiec przy dużych kosztach hurtownia nie zawsze ma możliwośc taniej sprzedać w detalu

po 2 hurtowni także zależy na sprzedaży wiec nie powinna konkurować ze swoimi klientami

po 3 firma handlowa zawsze może zmienić asortyment 

Ja osobiście takim szantażom nie ulegam juz dawno. Kiedyś tylko jedna firma postawiła sprawe na ostrzu noża i zerwaliśmy współprace. Po roku to oni wócili proponując mi handel na naszych warunkach lecz wtedy to ja już nie byłem zainteresowny sprzedażą ich produktów.

No i ostatni kwestia . Oczwiście ja także mam telefony pt nie obniżajcie cen i wówczas bardzo chetnie sie z tym zgadzam pod jednym warunkiem. Moja cena jest najniższa i obiecuje że w tej sytuacji nie bede cen obniżał.

Ale jeśli ja mam nie obniżać cen a dwie-trzy czy cztery firmy dostaną zielone świało na cene niższą bo tak to niestety działa to ja już wole robić swoje ceny po swojemu i po swojemu liczyc co mi sie opłaca a co nie.

oznacz moderatorów

brakestop
#16 Inspirator#

Dzwonili do Ciebie z firmy Allegro proponując nadzór nad Twoimi cenami ?

Do nas tak.

Wyjaśniono nam przez telefon, że Allegro zadba o moje ceny i jeśli ktoś ma taniej, obniżą za mnie poniżej tamtej ceny. Później zadzwonią do tamtej firmy i obniżą cenę poniżej mojej ceny.

 

Na koniec roku Belka Sanki z 5500 będą kosztować 1550 zł ?

--------------------------------------------------------------------------------------------
oznacz moderatorów