anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Pytanie o współpracę z hurtowniami.

sklep_z_lampami
#1 Nowicjusz#

Witam, czy ktoś ze sprzedających spotkał się z wymuszaniem cen sprzedaży towarów przez hurtownie w których się zaopatruje? Póki co mam taki model, że 80% produktów biorę z hurtowni stacjonarnej (tam nie ma żadnych problemów) i sam pakuję i wysyłam, pozostałe 20% które jest w hurtowni stacjonarnej ale na zamówienie, biorę z dropshippingu bo jest szyby czas realizacji i w tych hurtowniach droppshipingowych próbują wymuszać na mnie sprzedaż po cenach katalogowych grożąc końcem współpracy, a dziś usłyszałem że ze swoich ofert mam pousuwać wszystkie opcje promocji i kampanie, które oferuje mi Allegro. (Oczywiście i tak nie usunę, bo towar mam tu i tu. W ostateczności dogadam się ze stacjonarną, żeby sprowadzała mi towar, który jest szybciej w dropshipingu). To jest legalne w ogóle? Spotkał się ktoś z czymś takim?

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

RED
#21 Demiurg#
oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@sklep_z_lampami oczywiście że tak nie powinno być, ale coraz więcej jest takich przypadków, spowodowane jest to katalogiem allegro i walką cenową która tak naprawdę do niczego nie prowadzi, sam mam ostatnio sporo takich sygnałów, próby stabilizowania cen co by nie obniżać o grosze 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

baldes
#9 Pomysłodawca#

A jak myślicie po co robią te strefy marek i i inne wynalazki - właśnie po to, żeby móc pod byle pozorem wycinać ze sprzedaży mniejszych którzy sprzedają za tanio. Swego czasu sprzedawałem dużo Tefala jeszcze przed czasami produkturyzacji to cały czas blokowali mi ofert bo to zdjęcie skopiowane a to opis a to co innego a jedynym powodem faktycznym było, że miałem za tanio. Teraz allegro zażąda faktury zakupu żeby sprawdzić gdzie i za ile kupujesz pod pozorem np. walki z podróbkami. Ciebie zablokują a zaczną sprzedawać sami. 

Odnosząc się konkretnie do Twojego przypadku - oficjalnie takie działanie jest nielegalne ale praktycznie łatwe do obejścia przez sprzedawcę - wystarczy, że zwiększą cenę dla wszystkich a dla wybranych dołożą pakiet finansowy marketingowy. Spróbuj kupić coś Apple w oficjalnej dystrybucji w rozsądnej cenie - brak szans - w hurcie cena netto = cenie brutto w detalu.

oznacz moderatorów