anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zapisz i zeskanuj QR, aby otrzymać środki" czy to próba oszustwa?

MAMY ROZWIĄZANIE!
troyo
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem czemu moj temat zostal oznaczony jako spam... wrzucam jeszcze raz, moze jakis automat wychwycil screenshot jako zagrozenie czy cos.

 

dostałem dziś na portalu Allegro wiadomość od użytkownika  o treści:

"Dzień dobry, złożyłem zamówienie na produkt "Przedni Shimano XTR BR-M9120 4 Tłoki / Radiatory" za pomocą opcji "Kup teraz", należy zapisać i zeskanować kod qr, aby potwierdzić zamówienie i otrzymać środki."

 

w kolejnej wiadomości załącza rzekomy screenshot z QR kodem do autoryzacji. Nigdzie w moim profilu nie mam informacji, ze ten przedmiot sie sprzedał. Proszę o interwencję i zainteresowanie się tematem pod kątem wysyłania takich QR kodów. Obstawiam, że QR kod odnosi sie do jakiejs strony wyłudzającej dane, lub majacej na celu pobranie szkodliwego oprogramowania.

Zdjęcie wysłane przez tego użytkownika moge przeslac do wgladu

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

 

oznacz moderatorów
2 152 ODPOWIEDZI 2 152
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@miecia62 @mrowa_23 To próba wyłudzenia danych, zignorujcie te wiadomości. 

oznacz moderatorów
Filipe82
#7 Wielbiciel#

Witam, proszę o zablokowanie użytkownika Client:121073560 też mi wysłał taki kod a jak go zignorowałem to zasypuje mnie chatem z wyzwiskami po angielsku i dla zabawy dał ofertę 250 tys zł za przedmiot który wystawiłem za 129 zł i za tyle planowałem sprzedać.

oznacz moderatorów
Client:67421568
#8 Zapaleniec#

Zostałem niestety oszukany na dość sporą kwotę i przestrzegam innych przed tego typu wiadomościami jak ta  , którą podsyłam niżej.

Screenshot_20240429-200053_Allegro.jpg

295bb4be-bf0e-4f38-8635-cf0f90997bb0.png

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

☹️

oznacz moderatorów
wietes78
#7 Wielbiciel#

Witam wystawiłem przedmiot na moim koncie na próbę syna pierwszy raz i dziś dostałem wiadomość że ktoś kupił zd w załączniku niestety to jakieś oszustwo w mailu była wiadomości i kod QR i niestety go zeskanowałem przekierowało mnie do strony banku i odruchowo wbiłem mile kod a potem porrosiłonmnie o pesel i tu już nic nie wpisałem czy mam się czego bać. 

Screenshot_2024-04-29-18-14-01-71_e307a3f9df9f380ebaf106e1dc980bb6.jpg

oznacz moderatorów
ko_alka
Była Moderatorka
Była Moderatorka

@wietes78 Jeśli nie podałeś swoich danych wrażliwych (np. do logowania do banku), to nic złego nie powinno się stać. Na wszelki wypadek przeskanuj swoje urządzenie programem antywirusowym. 

Konto, z którego wysłano do Ciebie tę wiadomość, zostało już zablokowane 

oznacz moderatorów
eightbitclone2
#13 Ambasador#

@w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  A co z pozostałymi kontami ? Może jednak, załatwcie problem a nie zatykajcie  palcem kolejną dziurę ? To w końcu wasza odpowiedzialność. Wasze reklamy w TV, na necie . Nie prościej by było wyemitować jedną reklamę dziennie z uprzedzeniem dla ludzi żeby nie dali sie oszukać na fałszywe allegro ? Żeby sprawdzili linki ? Dobra agencja reklamowa by wam to załatwiła. A i poziom zaufania do serwisu by wzrósł. A na ten moment, nawet jak z taksówkarzem sie zgadałem to mi powiedział że jedynie na Allegro go orżneli...

oznacz moderatorów
TomBanknoter
#17 Koryfeusz#

@eightbitclone2 Chyba żartujesz. Mają się reklamować tym, że na Allegro można zostać oszukanym? Przecież większość ludzi nie kuma najprostszych przekazów, więc z takiego tłumaczenia zostanie tylko to, że Allegro = przekręt

oznacz moderatorów
sajuck
#2 Obserwator#

Mam podobną wiadomość od : Adrium. Prośba o sprawdzenie i zablokowanie.

 

sajuck_0-1714463216999.png

 

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Filipe82 @sajuck Zablokowaliśmy konta, które zgłosiliście.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
Filipe82
#7 Wielbiciel#

Serdeczne dzięki, choć spóźnione lekko. Teraz poważne pytanie, ważne dla wszystkich jak mniemam. Co by było gdybyście nie zablokowali tego konta i koleś dla żartu by wybrał opcję "płatność przy odbiorze" bo by mógł dokończyć zakup?  Wtedy by została naliczona prowizja a od 250tys pln to lekko 20 tys. Jak sprzedający ma się wytłumaczyć, że do transakcji nie doszło? Byłyby z tym jakieś większe problemy? Pzdr.F

oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#18 Luminarz#

Przyzwyczajaj się tak jest wszędzie. Tu na szczęście po jakichś 2 tygodniach się uspokaja. Na fejsie od paru miesięcy dzień w dzień i poprawy nie widać... To samo jest na O... i V...... Takie czasy.

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Ale to teraz powszechne. każdy każdego chce "orżnąć".

oznacz moderatorów
Client:47095298
#7 Wielbiciel#

Jakaś osoba wysłała na maila,że zakupił storczyka przez ,,kup teraz,, i podał QR aby go skanować

Screenshot_20240429_205625_Chrome.jpg

oznacz moderatorów
Client:67421568
#8 Zapaleniec#

To oszustwo , uważaj

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:47095298 Zabezpiec zyliśmy to konto. Dziękuję za sygnał.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
hustla14227
#2 Obserwator#

Screenshot_20240518_145744_Chrome.jpg

 też otrzymałem dziś taka wiadomość z kodem qr

oznacz moderatorów
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@hustla14227 Dziękuję za sygnał. Zablokowaliśmy konto tego klienta.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
hustla14227
#2 Obserwator#

Też coś takiego dostałem 

Screenshot_20240518_145744_Chrome.jpg

oznacz moderatorów
Sehunee
#1 Nowicjusz#

dzień dobry wystawiłem przedmio na allegro i dostalem wiadomosc z zdjeciem kodu qr czy to oszustwo?

oznacz moderatorów