anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zapisz i zeskanuj QR, aby otrzymać środki" czy to próba oszustwa?

MAMY ROZWIĄZANIE!
troyo
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem czemu moj temat zostal oznaczony jako spam... wrzucam jeszcze raz, moze jakis automat wychwycil screenshot jako zagrozenie czy cos.

 

dostałem dziś na portalu Allegro wiadomość od użytkownika  o treści:

"Dzień dobry, złożyłem zamówienie na produkt "Przedni Shimano XTR BR-M9120 4 Tłoki / Radiatory" za pomocą opcji "Kup teraz", należy zapisać i zeskanować kod qr, aby potwierdzić zamówienie i otrzymać środki."

 

w kolejnej wiadomości załącza rzekomy screenshot z QR kodem do autoryzacji. Nigdzie w moim profilu nie mam informacji, ze ten przedmiot sie sprzedał. Proszę o interwencję i zainteresowanie się tematem pod kątem wysyłania takich QR kodów. Obstawiam, że QR kod odnosi sie do jakiejs strony wyłudzającej dane, lub majacej na celu pobranie szkodliwego oprogramowania.

Zdjęcie wysłane przez tego użytkownika moge przeslac do wgladu

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

 

oznacz moderatorów
995 ODPOWIEDZI 995
konto zamknięte
Nie dotyczy

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_  Proszę o zablokowanie konta tinarg. Oszustwo na kod QR.

oznacz moderatorów
wojciu2002
#7 Wielbiciel#

nie wiem co to jest, przez przypadek zdjecie pobralem ale od razu usunalem bo pomyslalem ze ktos moglby wirusa wsadzic do pliku jpg. 

Zrzut ekranu 2024-04-02 182026.png

Zrzut ekranu 2024-04-02 182016.png

oznacz moderatorów
az1rael
#21 Demiurg#

Od capcha navtelefon podsyłają nowy wymiar wałka

oznacz moderatorów
mbelcz
#7 Wielbiciel#

Hej

Wystawiłem właśnie przedmiot na allegro lokalnie i natychmiast otrzymałem wiadomości z linkami i załącznikami od użytkownika "filoo102". Przekaz wiadomości raczej nie sugeruje chęci zakupu przedmiotu tylko skłonienie mnie do kliknięcia w link/na załącznik. Podejrzewam jakąś formę oszustwa. @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_  czy można coś w takiej sprawie poradzić?

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@mbelcz Cześć, konto jest już zabezpieczone - doszło na nim do włamania. Dzięki za zgłoszenie!

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
PawelZMY
#7 Wielbiciel#

Sądząc po ilości podobnych zgłoszeń, to bardzo częsty problem z tymi fałszywymi wiadomościami z kodem QR?

Zgłaszam podobną wiadomość: "Witam, dokonałem zakupu "...". Zapisz i zeskanuj QR, aby otrzymać środki." z konta MaciejWidenka.

Powinna być jakaś łatwiejsza opcja zgłoszenia podejrzanych wiadomości bezpośrednio w panelu Allegro. Bo wchodzenie gdzieś na jakieś tam forum, tworzenie nowego tematu, przepisywanie... wielu ludziom się pewnie nie chce takich zgłaszać. A oszukać się łatwo.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@PawelZMY dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zabezpieczyliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
krala89
#7 Wielbiciel#

Równiez otrzymałam taką wiadomosc z kodemQR. Dotyczy to użytkownika

Chrykkk0

 oraz

107237580

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@krala89 Dziękuję bardzo za zgłoszenie, oba konta zostały już zablokowane

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
MMaderak
#7 Wielbiciel#

Hej. Wystawiłem dzisiaj przedmiot do sprzedaży i otrzymałem taką wiadomość:

Screenshot_2024-04-03-13-45-30-63_a038fdda0361bc57fee075193df50ddc.jpg

 Widzę, że dużo osób to zgłasza więc tez

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@MMaderak Dzięki za zgłoszenie! Konto zablokowane. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
AnnaG-Antyki
#17 Koryfeusz#

Tak to forma oszustwa. Moderatorki zobaczą to zbanują mu konto. Jednak z własnego doświadczenia powiem, że przez jakieś 2 pierwsze tygodnie możesz się spodziewać nagminnie takich wiadomości. Potem się to uspokaja. Tak jest w  sumie na każdym portalu sprzedażowym, a już najgorzej na fejsie. Trzeba bardzo uważać. I wysyłać dopiero jak kasa znajdzie się na koncie allegro finanse. 

oznacz moderatorów
szoku21
#7 Wielbiciel#

Dostałem taką samą wiadomość od https://allegro.pl/uzytkownik/maxmj_ar proszę to sprawdzić.

oznacz moderatorów
Ziuczek1
#7 Wielbiciel#

Taka tresc oraz link do QR otrzymalem do swojego ogloszenia: ''Witam, dokonałem zakupu "Toyota CHR kola 18". Zapisz i zeskanuj QR, aby otrzymać środki''. Client:116321843

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@szoku21 @Ziuczek1 Dziękuję za wasze zgłoszenia!  Wskazane konta zostały zablokowane. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
djkrzychoo
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry właśnie kilka chwil temu otrzymałem podejrzany mail od użytkownika misiek_1122 o treści: 

Dzień dobry. Zapłaciłem za produkt "Kierownica Renault Scenic 3" poprzez opcję "kup teraz" na lokalnym Allegro. Aby potwierdzić zamówienie i otrzymać śrrodki za sprzedaż, proszę zachować i zeskanować kod QR.

 

W załączniku zdjęcie kodu. Po zeskanowaniu go, link przesyła do strony wyboru banku, po czym prosi o wpisanie nr klienta do konta i pewnie potem hasła. Jak tylko zobaczyłem, że trzeba wpisać nr klienta, zamknąłem stronę i nie klikałem w nic co zostało wysłane na czacie. Na Allegro Lokalnie nie widzę nigdzie opcji zgłoszenia tego użytkownika. Nie ma też opcji zablokowania go. Proszę o sprawdzenie i ewentualnie zablokowanie oszusta. Pozdrawiam!

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@djkrzychoo Dzięki! Konto zostało zabezpieczone. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów
alpim
#7 Wielbiciel#

Mnie również namierzył oszust adesso13

Dzień dobry. Zapłaciłem za produkt "OPONA LETNIA NANKANG N-810A 225/70R15C" poprzez opcję "kup teraz" na lokalnym Allegro. Aby potwierdzić zamówienie i otrzymać śrrodki za sprzedaż, proszę zachować i zeskanować kod QR.

W załączniku plik jpg z kodem, który przekierowuje na stronę z apką (zapewne wyłudzającą).

oznacz moderatorów
djkrzychoo
#7 Wielbiciel#

Nawet masz tą samą literówkę w słowie środki. I u mnie i u Ciebie wpisane jest śrrodki. Zgłosiłem na Allegro typa.

oznacz moderatorów
w_kiwi
Moderatorka
Moderatorka

@alpim Dzięki za zgłoszenie! Wskazane konto zostało zabezpieczone. 

Wiktoria
Moderatorka


_____________
Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
oznacz moderatorów