anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

"Zapisz i zeskanuj QR, aby otrzymać środki" czy to próba oszustwa?

MAMY ROZWIĄZANIE!
troyo
#8 Zapaleniec#

Nie rozumiem czemu moj temat zostal oznaczony jako spam... wrzucam jeszcze raz, moze jakis automat wychwycil screenshot jako zagrozenie czy cos.

 

dostałem dziś na portalu Allegro wiadomość od użytkownika  o treści:

"Dzień dobry, złożyłem zamówienie na produkt "Przedni Shimano XTR BR-M9120 4 Tłoki / Radiatory" za pomocą opcji "Kup teraz", należy zapisać i zeskanować kod qr, aby potwierdzić zamówienie i otrzymać środki."

 

w kolejnej wiadomości załącza rzekomy screenshot z QR kodem do autoryzacji. Nigdzie w moim profilu nie mam informacji, ze ten przedmiot sie sprzedał. Proszę o interwencję i zainteresowanie się tematem pod kątem wysyłania takich QR kodów. Obstawiam, że QR kod odnosi sie do jakiejs strony wyłudzającej dane, lub majacej na celu pobranie szkodliwego oprogramowania.

Zdjęcie wysłane przez tego użytkownika moge przeslac do wgladu

@w_kiwi@ko_alka@la_nika@nat_not@_HolaOla_ 

 

 

oznacz moderatorów
1 944 ODPOWIEDZI 1 944
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@leys_2007 to próba oszustwa. Dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
leys_2007
#7 Wielbiciel#

a co będzie z moim ogłoszeniem? Powróci i wciąż będzie aktualne? Bo na razie widnieje w zakończonych i w sprzedanych jako (Poczekaj, aż kupujący opłaci zakup.)  i miałem wykupione na nim też wyróżnienie

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@leys_2007 nieopłacone zamówienie zostanie automatycznie wznowione po 5 dniach. Jeśli nie chcesz czekać, możesz sam wystawić ofertę ponownie, tylko pamiętaj proszę o wyłączeniu automatycznego wznowienia oferty. Taka możliwość pojawi się na 24h przed wznowieniem, otrzymasz wiadomość e-mail w tej sprawie. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:104991466
#2 Obserwator#

Otrzymałam przed godziną wiadomość

 

Rozmawiasz z:seba1384


Dzień dobry, właśnie kupiłem produkt za pomocą "AllegroLokalnie.pl".
Towar: xyz ... 
Oto dowód płaatności: tutaj znajdował się link 
(skopiuj i otwórz link w przeglądarce, aby potwierdzić)
Załączyłem również obraz ekranu telefonu po zakupie 

 

+ załączony plik png obrazu ekranu z kodem QR

 

 

W link nie weszłam.

Pierwszy raz coś sprzedaję i nie wiedziałam jak to wygląda, zeskanowałam ten kod i odruchowo tylko wybrałam bank ale wydało mi się to wszystko bardzo dziwne i żadnych danych do logowania nie wpisałam i szybko wyszłam.

Czy coś mi nadal grozi z tego tytułu?

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:104991466 jeśli nie podałaś wrażliwych danych na formularzu ro nic Ci nie grozi. Dla pewności przeskanuj proszę swoje urządzenie programem antywirusowym. Dziękuje za Twoje zgłoszenie! Zabezpieczyliśmy konto osoby, która do Ciebie napisała. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:104991466
#2 Obserwator#

Dziękuję za szybką odpowiedź, po zeskanowaniu urządzenia nic złego nie wyszło. A co z moja aukcją? Ona faktycznie została kupiona jako kup teraz.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:104991466 nie została zakupiona, Twoja oferta jest wciąż aktywna i nie doszło w niej do zakupu. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
piotrkepisty2102
#1 Nowicjusz#

Client:41688293 kupił wyważarkę przysłał jakiś kod qr że by to zeskanować i niby wtedy pieniądze niby wejdą mi na konto . Nie kontaktował się ze mną w żaden sposób.  Wartość wyważarki 5000 zł odbiór tylko osobisty .

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

Oczywiście że to próba oszustwa, nie skanuj kodu.

oznacz moderatorów
milka1234567890
#17 Koryfeusz#

Oszustwo.

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@piotrkepisty2102 tak, to była próba oszustwa. Dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
Client:90170306
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, 

Poniższa wiadomość wygląda na próbę oszustwa. Proszę o zablokowanie konta

Client90170306_2-1717415254191.png

 

 

 

 

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@Client:90170306 dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zabezpieczyliśmy to konto. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
wiech_2007
#7 Wielbiciel#

Witam 

Wystawiłem dzisiaj kilka aukcji i po chwili otrzymałem ze Client 122596663 kupił jedna z nich /tą najdroższą /

Client 122596663 wysłał na moją pocztę  wiadomość że kupił i zapłacił za  aukcję i otrzymał link potwierdzajacy zakup. Nigdzie na Allegro nie miałem sprzedanych w tym czasie przedmiotów . Otworzyłem link z kodem QR z potwierdzeniem wpłaty za niby kupiony przedmiot . By otrzymać wpłatę na konto  za aukcję / czerwona lampka zaczyna się świecić / muszę przejść weryfikację . W tym celu mam się zalogować na swoja stronę w Banku itd.... Czerwona lampka już się nie świeciła ,ale paliła mocnym swiatłem . Wiedziałem ze to oszustwo . Były nawet podane dane i adres kupującego na  Allegro  . Dane wskazywały na szanowaną Panią doktor nauk medycznych z Warszawy ,ale myślę że Pani doktor ma inne zainteresowania niż znaczki

 

oznacz moderatorów
LEW433
#21 Demiurg#

👩‍🔬

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@wiech_2007 dobrze, że zachowałeś ostrożność. To próba oszustwa. Dziękuję za Twoje zgłoszenie! Zablokowaliśmy już konto tej osoby. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów
MagdaGodz
#7 Wielbiciel#
  •   @w_kiwi @ko_alka @la_nika @nat_not @_HolaOla_ IMG_3303.png

    Mam wystawiony przedmiot na allegrolokalnie, a dostałam wiadomość z allegro: cześć, właśnie kupiłem twój towar, zeskanuj kod qr załączony, aby dostac pieniądze za zakup- taka wiadomość z konta Oskar2134
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@MagdaGodz Konto jest już zablokowane, dzięki za zgłoszenie! 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
kasiatjaworska
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry, chciałabym zgłosić użytkownika. Client:122596886 Też w prywatnej wiadomości twierdzi, że ode mnie kupił...

oznacz moderatorów
la_nika
Moderatorka
Moderatorka

Dzień dobry @kasiatjaworska! Dziękuję za Twoje zgłoszenie, zablokowaliśmy to konto.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów