anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Różne produkty o podobnym zdjęciu i rużnych kodach EAN

MAMY ROZWIĄZANIE!
luxa_cc
#8 Zapaleniec#

Mam problem z dodaniem do katalogu nowych różniących się od siebie produktów z podobnym zdjęciem lub wręcz nawet z tym samym zdjęciem bo często z przodu produkt wygląda identycznie różnicę prezentujemy na drugiej fotografii. Cześć ofert celowo nie dodajemy do katalogu aby nie wprowadzać kupujących w błąd. Istoty jest tu fakt że nowe produkty mają inny kod EAN a mimo wszystko wymuszacie połączenie go z już istniejącym INNYM produktem.

oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9
nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@luxa_cc Podaj przykłady ofert, których dotyczy ten problem. Najlepiej prześlij zrzuty ekranu, na których będzie widoczna próba powiązania ich z katalogiem. Sprawdzimy skąd te nieprawidłowości.

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów
luxa_cc
#8 Zapaleniec#

Wprowadziliśmy model z logiem marki w górnej części. Stary model secret zostaje w sprzedaży z zachowaniem swojego stylu bez oznaczeń marki.

luxa_cc_0-1658829707206.png

 

Takich przypadków mamy niestety więcej.  Został nadany unikatowy kod EAN co oznacza że mamy do czynienia z innym produktem.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@luxa_cc Czy po wybraniu opcji "Nie łącz z katalogiem" nowy produkt nie zostaje stworzony? 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
luxa_cc
#8 Zapaleniec#

Niestety nie powoduje to utworzenia nowego produktu. Dodajcie przycisk "Utwórz nowy produkt" 😉 Taka operacja powinna być dozwolona gdy są różne kody EAN. 

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@luxa_cc Skonsultuję tę sprawę i wrócę do Ciebie z odpowiedzią. 🙂 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@luxa_cc parametrami identyfikującymi w kategorii Sport i turystyka -> Rowery i akcesoria -> Odzież -> Skarpetki jest marka i rozmiar. Podczas weryfikacji produktów uwzględniamy też zdjęcie.
Mogę zgłosić prośbę o dodanie parametrów identyfikujących w tej kategorii. Jednak czy kod EAN będzie najlepszą opcją? Czy każdy rozmiar będzie miał inny kod EAN?

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
luxa_cc
#8 Zapaleniec#

Wydawało mi się to oczywiste. Każdy rozmiar ma inny EAN. Nie wiem jaka jest praktyka u innych producentów (sprzedawców) ale dla nas ma to duże znaczenie. Wiemy ile czego mamy a klienci nie zostaną zaskoczeni brakiem rozmiaru po zamówieniu produktu.

oznacz moderatorów
ko_alka
Moderatorka
Moderatorka

@luxa_cc Dziękuję Ci za cierpliwość. Otrzymałam informację, że zmniejszono współczynnik podobieństwa zdjęć, teraz już nie będą traktowane jako takie same i powinieneś móc stworzyć nowy produkt. 

Ola
Moderatorka

  _____________
  Wypełnij ankietę i daj znać, co myślisz o Allegro Gadane! 🙂
oznacz moderatorów
annas14-firma
#16 Inspirator#

@ko_alka Obserwowałem tą wymianę informacji, bo miałem identyczny problem gdzie EAN nie miał znaczenia a najwyraźniej porównanie zdjęć rozstrzygało, że to jest taki sam produkt.
Rozumiem że w niektórych przypadkach zmiana współczynnika podobieństwa może rozwiązać jakiś konkretny przypadek. Nie rozumiem jednak dlaczego różny kod EAN nie jest jedyną i ostateczną podstawą do stworzenia nowego produktu. Czy możesz przytoczyć jakikolwiek argument za brakiem takiej reguły?

oznacz moderatorów