anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rękojmia - grzejąca się karta graficzna.

HuciQ
#7 Wielbiciel#

Witam.

Sprzedałem używaną w koparce kartę graficzną. W koparce była moją najchłodniejszą kartą. nie przekraczała 60°C.  Kupujący twierdzi, że testując kartę w benchmarku karta grzeje się do 85°C i zbija zegary. Gry chodzą bez problemów. Nie ma artefaktów. Czy może mieć tu zastosowanie:

"Sprzedawca nie odpowiada jednak za takie zmniejszenie użyteczności lub wartości rzeczy, które jest zwyczajnym następstwem jej właściwego używania. Oczywiste jest bowiem, że nawet całkowicie prawidłowa eksploatacja rzeczy zawsze doprowadzi do zmniejszenia jej wartości i użyteczności. Kupujący musi mieć tego świadomość, gdyż należna cena jest odpowiednio niższa."

Karta jest wciąż na gwarancji.

oznacz moderatorów
10 ODPOWIEDZI 10

LEW433
#21 Demiurg#

Składa Ci reklamację i musisz ją rozpatrzyć, możesz uznać albo odrzucić, jak masz dowody że działa to odrzuć, możesz także zażądać odesłania karty w celu rozpatrzenia reklamacji i jak nie odeśle to możesz reklamację odrzucić, ale rozpatrzyć musisz.

oznacz moderatorów

HuciQ
#7 Wielbiciel#

Jasne rozumiem, że rozpatrzyć muszę. Tylko czy np. to, że karta jest sprawna a wystarczy wymienić termopady by tmp spadły to jest wada czy zwykłe zużycie karty. Termopady wymienia się w kartach graficznych i nie jest to coś dziwnego. I inne pytanie. Czy jak mi ją odeśle, to czy mogę wysłać ją na gwarancję i dopiero po zwrocie z gwarancji mu ją odesłać. Tylko to może trochę trwać.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Ja jesteś sprzedawcą prywatnym reklamację musisz rozpatrzyć niezwłocznie więc....sam wiesz.😛

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@HuciQ  zapytam się z ciekawości - co to jest za GPU, że w koparze u ciebie karta osiągnęła tylko 60°C?  Mało prawdopodobne bo nawet zwykły furmark rozgrzewa wszystkie GPU do okolic 70°C

Czy miałeś na nią założone chodzenie cieczą przypadkiem a do sprzedaży zdjąłeś blok i została wysłana z ze standardowym chodzeniem?

Jest jeszcze przynajmniej w nowszych kartach temperatura "hot spot" GPU która wynosi kilkanaście stopni więcej aniżeli temperatura rdzenia karty. Może kupującemu pomyliło się coś i spojrzał na tą temperaturę?

Dla przykładu hot spot u mnie na sprzedawanym 1070ti

gpu hot spot.jpg

 

Jeżeli nie wyłączyłeś rękojmi to rozpatrz reklamację. Możesz nie przyjmować zwrotu, jeżeli karta jest na gwarancji producenta to może kupujący sobie ją wysłać na gwarancję gdzie mu wymienią darmowo pastę na rdzeniu i termopady

oznacz moderatorów

HuciQ
#7 Wielbiciel#

RTX 3070. Żadnego bloku wodnego nie było. Standardowe chłodzenie. W koparce karty mają obniżone pobieranie prądu a zegary podkręcone. W furmarku pokazuje klientowi właśnie temperatury powyżej 80°C więc to raczej nie z hot spota.

No właśnie jeżeli karta wciąż na gwarancji to jak się ma to do rękojmi? Rozpatrzę reklamację i napiszę, żeby wysłał na gwarancję?

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@HuciQ Pytałeś gdzie on tą kartę w ogóle włożył? Jaka obudowa, jaka wentylacja?
Słaba cyrkulacja powietrza ma ogromne znaczenie dla temperatur pracy karty.

oznacz moderatorów

HuciQ
#7 Wielbiciel#

@komis-bellTak pytałem.Obudowa 500dx. Po zakupie stwierdził, że w Forza Horizon 5 karta się grzeje. Potem po reinstalacji sterowników napisał, że jest ok. I niby po powrocie z wakacji znów się grzeje. Widziałem screeny z furmarka.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@HuciQ to ma fajną obudowę. Miałem taką lub dwie w sprzedaży 🙂

Generalnie temat obudowy można pominąć i przepływu powietrza, jeżeli nie trzyma się kompa w szklarni ^^ to zawsze w każdej powinno być ok, lub z wahaniem temperatur na sprzęcie do 5 stopni.

Czy u siebie testowałeś na normalnych ustawieniach to GPU w furmarku i masz z tego screena?

Jeżeli sprzedałeś poprzez Allegro lokalnie to nie musisz bać się negatywnego komentarza. Możesz odrzucić reklamację z powodu rękojmi bo u ciebie karta działa dobrze.

Powiedz temu kupującemu aby wysłał kartę na gwarancję i tyle.

oznacz moderatorów

HuciQ
#7 Wielbiciel#

@Skill_PlayerNo właśnie nie testowałem w PC. W koparce miałem 6 kart. 2x RTX 3070 i 4 x RTX 3060 Ti. Ta karta była z nich najlepsza. Najchłodniejsza. Największy hash. Ale ja głupi nie sprawdziłem w PC:/

Sprzedaż przez zwykłe allegro jako sprzedawca prywatny. Komentarz to nic. Klient złożył wniosek do POK. Nie chciał bym by allegro kazało mi te pieniądze oddać i uznać zwrot. Będę otwarty na jakieś propozycje od kupującego ale jemu zależy chyba na zwrocie.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@HuciQ  na forum ostatnio był przypadek, że sprzedający sprzedal nową, zaplombowaną w opakowaniu kartę. Kupujący po jej otrzymaniu załozył dyskusję, że karta była używana a nie nowa itp. ^^

Kupujący złożył wniosek do POK, otrzymał zwrot kasy, sprzedającego nie obciązyli. Kupujący nie musi oddawać karty sprzedającemu czy Allegro 😂🤣 Wspomniałem o tym na forum PCLab, jaja jak berety.

Jak masz konto na forum PCLab to opisz swoją sytuację w wątku "żulernia z O.L.X, Allegro..." w którym zamieszcza się sytuacje-relacje dotyczące takich "cebulaków" jak twój kontrahent 😄

oznacz moderatorów