anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamację za Doplaty z Dpd Smart

rubens201182
#7 Wielbiciel#

Witam wysyłam przesyłki na Allegro Smart przez Dpd moja paczka waży ok 15kg i mieszczę się w przedziale do 39kg Dpd przelicza śmieszne wymiary i wychodzi ze to paczka 40kg. Gdzie to reklamować i dochodzić swoich praw o zwrot tych nadpłat. Rachunek nie jest trudne do obliczenia takiej paczki. W moim stojak jest 10m/b profila gdzie m/b waży 1,2kg plus trochę kartonu w Dpd wychodzi 40 kg. Jak to wyjaśnić? To nowy sposób opłat za Smart czy zwykle oszustwo w biały dzień? 

oznacz moderatorów
3 ODPOWIEDZI 3

maxr01
#17 Koryfeusz#

Po prostu zrezygnuj z  tych beznadziejnych przesyłek przez allegro. Im ich mniej - tym więcej kasy Ci w kieszeni zostaje.

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

kytorr
#13 Ambasador#

Witam, należy odróżnić wagę rzeczywistą od gabarytowej. Coś co waży rzeczywiście 15 kg może gabarytowo ważyć 40kg (i więcej!). Wzór z DPD na obliczenie wagi gabarytowej:
 długość  w cm x szerokość w cm x wysokość  w cm/ 6000

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@rubens201182  jest cos takiego jak waga gabarytowa. Przesyłka może być lekka lecz zajmować dużo miejsca wówczas system liczy ja jako "ciężką". Według moich doświadczen zawsze jako wage przesyłki podaje sie tą wiekszą : czyli jeśli waga rzeczywista jest większa - wpisujesz rzeczywistą, jeśłi gabarytowa jest większa musisz wpisać gabarytową. To nie tylko DPD tak robi lecz zdaje sie że wszyscy przewożnicy. Chyba w tej sytuacji reklamacja Ci nic nie pomoże

Możesz spróbowac poszukać przewoźnika który bedzie traktował wymiary Twoich przesyłek jako standart.

oznacz moderatorów