anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

reklamacje

ev0201
#2 Obserwator#

Witam. Pani kupiła ode mnie bluze dziecięcą. Sugerowała się samym zdjęciem - a nie opisem. W opisie wszytsko było dokładnie opisane. Pisze do mnie teraz że składa reklamację, ponieważ przedmiot nie jest zgodny ze zdjęciem. Jestem osobą prywatną i czy muszę ustosunkować się do reklamacji?

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

komis-bell
#21 Demiurg#

Tak, musisz.
A co konkretnie nie zgadza się ze zdjęciem?

oznacz moderatorów

ev0201
#2 Obserwator#

nie było dokładnie widać koloru, ale w opisie było oznaczone w jakim kolorze jest bluza.

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ev0201 tak, nawet jeśli jesteś osobą prywatną to musisz rozpatrzyć reklamacje. Uznać ją lub odrzucić (wówczas decyzję należy odpowiednio uargumentować). 
Dodam, że zarówno opis oferty jak i zdjęcie (które jest częścią oferty) powinny być zgodne z produktem jaki otrzyma kupujący. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ev0201
#2 Obserwator#

Pani kupiła ode mnie na Allegro Lokalnie, a z tego co przeczytałam: "Ogłoszenia z oznaczeniem Smart! na Allegro Lokalnie sprzedają osoby prywatne, dlatego nie podlegają prawu odstąpienia od umowy i darmowym zwrotom w Smart!"

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@ev0201 odstąpienie od umowy to coś innego, niż reklamacja. Jeśli otrzymany produkt jest niezgodny z opisem (a dotyczy to także zdjęcia) to kupująca ma prawo złożyć reklamację, a Ty masz obowiązek ją rozparzyć. 

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

ev0201
#2 Obserwator#

jak dla mnie to Pani nie czytała opisu, tylko zasugerowała się samym zdjęciem. Nie pasował jeszcze tej Pani rozmiar z metki, napisane było na metce 100 mimo że rozmiar odpowiadał 104, wszystko było zaznaczone oraz podane w opisie wszystkie dokładne wymiary.

Rozmiar bluzy 104 na 4 lata, oraz szerokość pod pachami, długość całkowita, długość rękawa.

oznacz moderatorów

serwis-texas
#19 Nestor#

@ev0201 

Ale to jest Twoja decyzja. Rozpatrz reklamację. Tak lub nie. Tylko tyle i aż tyle.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@ev0201 Prywatny sprzedający nie musi przyjmować zwrotu- male może, musi rozpatrzyć reklamacje w ciągu 14dni od daty jej założenia i może uznać albo odrzucić.

oznacz moderatorów