anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Reklamcja złe połączenie z katalogiem

phudem-pl
#9 Pomysłodawca#

Witam

Mam pytanie odnośnie reklamacji. Allegro połączyło mi towar z katalogiem. Okazało się że w opisie katalogu jest 18 szt. Podczas tworzenia aukcji nic takiego nie widziałem. Ja mam za 1 szt. zresztą ( EAN ) jest za 1 szt. Kupujący domaga się żebym dosłał brakujące 17 szt. Chcę zwrócić pieniądze ale klient chce resztę towaru. Proszę o pomoc w rozwiązaniu tematu. 

Z góry dzięki

oznacz moderatorów
26 ODPOWIEDZI 26

bercik_cc
#7 Wielbiciel#

Generalnie przed wystawieniem aukcji powinieneś w podsumowaniu wszystko dokładnie sprawdzić. Wychodzi na to że to Twoje niedopatrzenie i kupujący ma prawo domagać się reszty towaru wystawionej na aukcji. Pozostaje dogadać się z kupującym. 

oznacz moderatorów

phudem-pl
#9 Pomysłodawca#

Witam, ale w podsumowaniu nic takiego nie było.  Aukcja musiała być podpięta chyba później. Po prawej stronie u góry jest mój opis, a nad produktem opis z katalogu i kupujący właśnie powołuje się na ten opis.

oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

@phudem-pl Allegro stoi na stanowisku, że Ty odpowiadasz za połączenie z katalogiem a klient powinien otrzymać to co zakupił. 
Chyba, że sprawa dotyczy zakupu W Oficjalnym Sklepie Allegro wtedy to w takiej sytuacji powołują się na błąd połączenia z katalogiem i towaru oczywiście nie wyślą.
Taki tu mamy klimat 😕

 

 

oznacz moderatorów

phudem-pl
#9 Pomysłodawca#

Dzięki. Myślałem, że jak kasę zwrócę to temat będzie zamknięty. Normalnie tak po ludzku.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

I będzie, nikt Ci nic więcej nie zrobi jak zwróciłeś środki.

oznacz moderatorów

Halfrunt
#18 Luminarz#

Tak tak, zgadzam się z innymi forumowiczami. Słyszałem że są już specjalne grupy klientów Allegro, które takie błędy wyłapują i domagają się realizacji zamówienia zgodnego z katalogiem Allegro, tym bardziej że portal popiera ich występek. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dziadostwo ten katalog i tyle, nieuczciwe zagrywki kupujących za zgodą Allegro.😧

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@phudem-pl nie możesz pisać ,że nie widziałeś bo wybierając produkt z katalogu trudno nie dojrzeć tytułu jaki będzie figurował nad miniaturką . Masz teraz problem , oddając kasę zerwiesz negatywa i zapewne klient zamknie dyskusję jako nierozwiązaną , a mniemam ,że konsekwencje znasz . Musisz teraz wyważyć co dla Ciebie ważniejsze bo ocen masz niewiele czyli skutki pewnie będą poważne , może lepiej zacisnąć zęby i dosłać klientowi to czego się domaga i cieszyć się dalej sprzedażą na nieskazitelnym koncie 

oznacz moderatorów

_Likos_
#21 Demiurg#

@mdrogeria  róznie bywa. W naszym przypadku kilkukrotnie system allegro odpiąl prawidłowo podpięte produkty łącząc je z produktami błędnymi ( wszystkie parametry w naszych produktach były prawidlowe) . 

Poza tym wybierajac produkt z katalogu widzisz tylko tytuł ( nawze produktu) która często nie identyfikuje produktu wystarczająco. Np. Produkt Nawóz do róż - nie identyfikuje już : ani jakiej marki to jest nawóz, ani jakiej gramamtury. Wybierajac go ( lub jeśli system zrobi to automatycznie) czesto oferta i katalog są lączone zupełnie błędnie

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@_Likos_ wcześniej była funkca wyłączenia zgody na łączenie z produktem . Do dziś mm kilka ofert nie połączonych bo się nie da pomomo kombinacji .

Sugerujesz tytuł , trudno nie zauważyć podczas łączenia ,że w katalogu jest tytuł sugrujący sprzedaż więcej niż 1 szuki jako komplet , reszta parametrów to mała broszka . Aktualnie łaczę jak się da , zerknij na tą ofertę https://allegro.pl/oferta/termoloki-top-choice-18-mm-8-sztuk-czytaj-opis-12601807822

Komplet fabryczny zawiera 8 szt , a katalog 10 , dla klinta w tym wypadku jest mało ważna firma tylko ilość. Problem zgłaszany był wielokrotnie , ale odsyłają mnie do producenta , a mam to gdzieś to ich katalog i ich błędy . Wiem ,że robię bajzel , ale nie mam wyjścia .

oznacz moderatorów

domkar04
#14 Krzewiciel#

@mdrogeria ja tu widzę, że w tytule z katalogu ilość się zgadza, a grubości nie ma podanej, jedynie marka jest nieprawidłowa ale kogo to tam 🙂

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@domkar04 wybierając produkt z katalogu za pomocą EAN mam dostępne tylko opcje 10-co sztukowe , poszukałem produktu za pomocą frazy i to jest opcja najmniej wprowadzająca w błąd , Nie zgadza się średnica producent oraz EAN , najważniejsze dla klienta ilość sztuk i pozostałe parametry są zgodne 

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@phudem-pl   A na tej aukcji to ile kupię taśm? Jedną czy sześć?

https://allegro.pl/oferta/tesa-64014-tasma-pakowa-cichoodwijalna-50mm-x-66-m-9955652606?bi_s=ads&bi_...

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@phudem-pl @Kaliope_Brzeg  no.. po mojemu komplet 6 sztuk 

oznacz moderatorów

phudem-pl
#9 Pomysłodawca#

Witam. Właśnie zawiesiłem wszystkie aukcje, ponieważ podczas wystawiania tego nie było ( tak jak w tamtej aukcji ), teraz Allegro mi dołączyło do katalogu i muszę pisać o odłączenie. Ja nie sprzedaję na Allegro dużo, większość produktów jest ta sama tylko w opisach mam do czego można je zastosować. Głównie sprzedajemy do firm i Allegro miało być jakby uzupełnieniem sprzedaży ( ale nie głównym celem ).  Z góry dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

@phudem-pl 

odpisz kupującemu, że za katalog produktów odpowiada allegro

i nie są to informacje podane przez Ciebie

wyślij mu linka

https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/asortyment/katalog-produktow-allegro#czym-jest-katalog-produkto...

napisz mu także, że ty poprawnie uzupełniłeś parametry - a allegro je zmieniło by wprowadzić kupującego w błąd

przypominam @bercik_cc , że zmiana liczby sztuk mogła wystąpić już po wystawieniu oferty przez @phudem-pl 

kupujący logując się do serwisu zgadza się by treściami w katalogu produktów zarządzało allegro

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

tu jest najlepszy przykład produktyzacji allegro

https://allegro.pl/oferta/kabel-przewod-hdmi-hdmi-1m-3d-4k-full-hd-bialy-12409504912

kupujący podpiął się pod  moją ofertę z produktem

zmienił część jej parametrów

i w efekcie wyszedł kompletny bełkot

 

generalnie serwis nie zdaje sobie sprawy jakiego potworka stworzył

wystarczy teraz jakimś chińskim barachłem podpiąć się pod podobny produkt

i czerpać zyski z faktu że towar jest najtańszy

 

co z tego, że mój produkt spełniał normy ce, miał oznaczenia zgodne z przepisami i itp

oznacz moderatorów

maxr01
#17 Koryfeusz#

phudem-pl - nie daj się wrobić w błędy wynikające ze strony serwisu Allegro.

Sprzedawałeś produkt - opisałeś go w "opisie aukcji" - jesteś odpowiedzialny za to, co napisałeś w opisie aukcji.

Patrz na to co pisze ci RED - masz tam wszystko dobrze opisane.

Sprzedawca odpowiada za odpowiednie opisanie sprzedawanego przedmiotu w opisie aukcji.

Powiązanie z katalogiem produktów Allegro - ta sytuacja jest wymuszana przez serwis Allegro.

Albo wystawisz przedmiot z proponowanym przez Allegro powiązaniem, albo wystawisz go bez powiązania z sugerowanym produktem.

Strategia Allegro - wystawiany towar ma być powiązany z produktem z katalogu Allegro.

To co prezentuje serwis Allegro jako swój produkt z katalogu - to jest całkowicie inna sprawa.

Wystawiałem dziś 2 produkty - niestety, byłem zmuszony połączyć je z "bzdurnymi" produktami z katalogu Allegro. Nie było innego wyjścia.

Ja nie prowadzę działalności charytatywnej i nie będę za darmo poprawiał katalogu produktów Allegro. Zgłaszałem 2 poprawki w katalogu produktów Allegro - zostały odrzucone - bo pracownik Allegro "wie lepiej". 

Ja zgłaszam poprawkę w ściśle określonym temacie, sprzedaję ten towar od 20-lat. Jednak jakiś no-name pracownik Allegro odrzuca moją poprawkę w katalogu produktów Allegro. Powód - brak powodu, on wie lepiej, czyli powinien mieć co najmniej 40 lat życia i wiedzę techniczną w tym temacie większą od mojej, min 20 dodatkowych lat doświadczenia- niestety, nie ma czegoś takiego. 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------
Rozumiem, że są ludzie, którzy za 20 gr. będą gnać pchłę przez 20km, lecz nie potrafię ich zrozumieć.
oznacz moderatorów

phudem-pl
#9 Pomysłodawca#

Dziękuję za pomoc. Tak zrobię.

oznacz moderatorów