anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rozliczenie płatności payU

Martycja_
#8 Zapaleniec#

Dzień dobry,

prowadzę spółkę z o.o. handlującą artykułami technicznymi. Od zeszłego roku postanowiłam spróbować swoich sił na allegro. Pracownik założył sklep i zaczął go prowadzić. Na początku księgowa nie miała żadnych problemów z rozliczaniem płatności payU gdyż sprzedaż oscylowała około kilku dziennie. Po roku sprzedaż dzienna wzrosła i wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu przesyłek. I zaczął się problem. Księgowa nie nadąża z rozliczaniem płatności payU. Problem polega na tym, że wpływ na konto bankowe jest zbiorem całego tygodnia sprzedaży. Nie ma w opisie numerów faktur czy nazw kupujących. Księgowa codziennie ręcznie sprawdza każdą pozycję w sklepie allegro i porównuje z wpływem na konto bankowe. Zajmuje jej to wiele godzin dziennie, a przecież jest jeszcze inna praca w księgowości. Korzystamy z programu księgowego Subiekt. Czy ktoś ma jakiś pomysł, jak usprawnić rozliczanie płatności payU? Może allegro ma taką opcję? Może jest jakiś inny program, który potrafiłby sam przypisać danego kupującego lub daną kwotę wpłaty do konkretnego przelewu payU? Z góry dziękuję za pomoc.

oznacz moderatorów
2 ODPOWIEDZI 2

adrolsklep
#7 Wielbiciel#

Czy może udało się znaleźć jakieś rozsądne rozwiązanie?

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@adrolsklep @Martycja_ możecie pobrać zestawienie z Allegro Finanse. 
Pliki z zestawieniem operacji wysyłamy e-mailowo. Można go pobrać pobrać w formacie csv lub pdf. (w formacie csv znaki kodowane są w UTF-8, separatorem pól jest przecinek).

Każde zestawienie zawiera następujące dane:

  • data – data operacji
  • data księgowania – data jest uzupełniona tylko dla operacji, które były wstrzymane do wypłaty; oznacza datę otrzymania płatności wstrzymanej
  • identyfikator – identyfikator operacji
  • operacja – typ operacji
  • operator – informacja o usłudze PayU lub Przelewy24
  • kupujący – informacja o kupującym
  • dostawa – koszt dostawy
  • kwota – kwota wpłaty
  • saldo – środki po operacji w ramach usługi PayU i Przelewy24.

Zestawienie można pobrać w zakładce Środki i historia operacji, aby to zrobić w części Historia operacji wskażcie, za jaki okres i jakiego typu operacje chcecie wygenerować w zestawieniu. Następnie należy kliknąć [wygeneruj zestawienie].

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów