anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Serwis zablokował moje konto z powodu blokady na koncie innego użytkownika

DobreLaptopyPL
#8 Zapaleniec#

Witam! Niestety spotkała mnie bardzo przykra sytuacja w serwisie i moje konto zostało zablokowane poprzez powiązanie go z kontem osoby, której nawet nie znam, ale zaczynając od początku..

 

Nie opłaciłem rachunku na kwotę 53,16zł - Wynikało to z mojego wyjazdu za granice w celu załatwienia spraw rodzinnych. Po powrocie rachunek został przeze mnie uregulowany i myślałem, że cała sprawa jest załatwiona, a moje konto zostanie wkrótce odblokowane. Tak się jednak nie stało i moje konto około dwa tygodnie później wciąż było zablokowane o czym przekonałem się podczas próby wystawienia kilku zalegających mi na strychu śmieci.

 

Skontaktowałem się z pomocą techniczną, która poinformowała mnie, że moje konto zostało w jakiś sposób powiązane z użytkownikiem innego konta przez system weryfikacji. 

Po kilku próbach wyjaśnienia całej sytuacji, w której min. Dopytywałem się pracownika Allegro w jaki rzekomo sposób doszło do tego powiązania oraz kiedy to nastąpiło nie udało mi się nic konkretnego ustalić.. Pracownik pomocy technicznej brzydko mówiąc "olał" moje zapytania tłumacząc się obowiązującymi go procedurami podając mi jedynie kilka bardzo ogólnych odpowiedzi z regulaminu. To tak jakbym został skazany za kradzież czegoś, ale sąd przez obowiązujące procedury nie mógłby mi powiedzieć co ukradłem, kiedy to rzekomo zrobiłem i w jakim miejscu, a pomimo tego zostałbym skazany bez możliwości obrony.. 

 

Dalej pracownik Allegro wymaga ode mnie, aby właściciel konta, z którym zostałem jakimś cudem powiązany kontaktował się bezpośrednio z nimi w celu złożenia wyjaśnień - I dowiedziałem się, że jest to jedyny sposób na odblokowanie mojego konta. Dodam tylko, że sprawdziłem to konto, z którego właścicielem zostałem powiązany i rzeczywiście jest ono zawieszone, a jego właściciel ostatni raz logował się w Grudniu 2020 r. 

Podsumowując moje konto zostało zablokowane przez tajemniczy sposób weryfikacji Działu Bezpieczeństwa Transakcji serwisu, który wykrył, że moje konto jest powiązane z jakimś innym użytkownikiem i nie zostanie odblokowane dopóki ten użytkownik, z którym zostałem powiązany nie złoży wyjaśnień.. Pomimo tego, że jestem zupełnie inną osobą, a moje konto zostało założone na inne dane, inny rachunek bankowy, adres itp. Nie wiem nawet w jaki sposób mam się ewentualnie skontaktować z użytkownikiem, z którym zostałem powiązany skoro nie znam go, a żadne jego dane nie widnieją w serwisie po wyszukaniu nazwy jego konta(Jedyne dane to data utworzenia konta oraz ostatnie logowanie). Mam się modlić, że ta osoba zdecyduje się kiedyś złożyć wyjaśnienia do serwisu i dzięki temu również moje konto zostanie odblokowane? 

W obecnej chwili nie mogę nic sprzedawać, nie mogę również założyć nowego konta, gdyż zostaje ono po chwili zawieszone. Decyzja działu Bezpieczeństwa Transakcji pomimo moich tłumaczeń pozostaje niezmienna. Polecono mi napisać odwołanie w tej sprawie pod tym linkiem https://allegro.pl/pomoc/kontakt#subjectId=6be0e647-a9cf-417f-b70d-42623f4d428b ale po jego przesłaniu nie otrzymałem żadnego potwierdzenia itp. Dzisiaj mija już 3 dzień i nadal nie mam żadnej informacji.

Dodam też, że powodem zawieszenia sprzedaży na moim koncie według maila, którego otrzymałem było nieopłacenie rachunku w terminie, a nie udostępnianie konta osobom trzecim czy coś podobnego, także tym bardziej sprawa wydaje mi się dziwna. 

 

Ktoś z użytkowników forum spotkał się z czymś takim wcześniej? Nie wiem co jeszcze mogę zrobić.. Jeśli do poniedziałku nie otrzymam odpowiedzi mailowo chyba będę zmuszony kontaktować się z infolinią serwisu. 

 
oznacz moderatorów
9 ODPOWIEDZI 9

mdrogeria
#21 Demiurg#

tak, wystarczy ,że się logowałeś z urządzenia , na którym logował się również użytkownik , który ma zablokowane konto .Bezpieczeństwo Transakcji , allegro krocie wypłaca z POK .

Nie loguj się na nieznanych urządzeniach , nie używaj do logowania na allegro urządzeń używanych przez inne osoby .

oznacz moderatorów

vonNogay
#16 Inspirator#

@mdrogeria "wystarczy ,że się logowałeś z urządzenia , na którym logował się również użytkownik , który ma zablokowane konto"

Gdyby tak było to połowa kont byłaby pozawieszana 😉

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

vonNogay niestety tak to działa  @ko_alka @mr_oma @la_nika @nat_not @_HolaOla_  wytłumaczcie .

Był jakiś czas temu post użytkownika , który zakupił używane urządzenie od sprzxedawcy ,któremu zablokowali konto . Konto nabywcy urządzenia zostało zablokowane i perypetie trwały dość długo .

oznacz moderatorów

DobreLaptopyPL
#8 Zapaleniec#

Nie logowałem się na żadnym urządzeniu, z którego mogła korzystać ta osoba.. Do logowania wykorzystuje wyłącznie swój prywatny komputer oraz telefony komórkowe. 

oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

DobreLaptopyPL Twój nick wskzuje że handlujesz takimi wlaśnie urządzeniami więc może sprzedałeś komuś laptop komu zablokowali konto , a sam też może w niewiedzy logowałeś się na tym urządzeniu .

oznacz moderatorów

la_nika
Moderatorka
Moderatorka

@DobreLaptopyPL widzę, że jesteś z nami w kontakcie e-mailowym. Na temat blokady konta musisz kontaktować się bezpośrednio z działem bezpieczeństwa i to z nim wyjaśniać wszelkie problemy, więc poczekaj proszę na ich odpowiedź na Twoje odwołanie.  

   Monika
   Moderatorka


   _____________
   Podziel się z nami swoją opinią o Allegro Gadane i wypełnij ankietę.
   
oznacz moderatorów

DobreLaptopyPL
#8 Zapaleniec#

Niemalże tydzień czekania na odpowiedź, a dowiaduje się tego samego co wiem już od dobrego tygodnia.. Co więcej pracownik zaczął sugerować, że na dwóch kontach mojej siostry(Nie mam pojęcia co te mają wspólnego z całą sprawą) występują jakieś ograniczenia co jest oczywiście bzdurą, bo wciąż może dokonywać zarówno sprzedaży jak i też zakupów.

 

Kierownik sekcji zespołu Allegro podobnie jak jego pracownicy wymaga, żeby wyjaśniona została sytuacja na koncie osoby, której nawet nie znam w celu odblokowania mojego. 

W poniedziałek kontaktować będę się z pomocą techniczną telefonicznie, bo to nieśmieszny żart i po samych odpowiedziach pomocy technicznej w mailach wnioskuje, że nikt tam nawet nie zapoznawał się z tym co pisałem. Jeśli to nie poskutkuje to czeka mnie wizyta u prawnika.

Nikt z pracowników serwisu Allegro nie potrafi mi odpowiedzieć w jaki sposób weryfikowane jest powiązanie kont różnych osób, a do samej blokady dziwnym trafem dochodzi po sytuacji jak jednorazowo spóźniłem się z uregulowaniem rachunku w terminie. 

 

Dodam tylko, że do powiązania jak to ktoś wcześniej sugerował nie mogło dojść poprzez logowanie na urządzeniu, z którego wcześniej korzystała osoba z zawieszonym kontem

 

Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za zainteresowanie tematem. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@DobreLaptopyPL Z tego co się tu naczytaliśmy na AG. niezbadane są wyroki boskie i Allegro.

oznacz moderatorów

cztery_bez_atu
#13 Ambasador#

Witam.

Znam ten " ból ". Za moje zaległości zablokowano konto mojej przyjaciółce gdyż kiedyś, lata temu,  z jej komputera wystawiłam kilka aukcji. Trwało ponad miesiąc zanim konto zostało odblokowane.Dało się to załatwić gdyż miałam ( i mam )  z nią kontakt.

oznacz moderatorów