anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Skąd wziąść numer nadania NIP?

mjanowski1978
#1 Nowicjusz#

Witam wszystkich...

 

Chciałbym zweryfikować konto firma, ale nie wiem skąd wziąć numer nadania NIP... Czy wpis do ewidencji nie wystarczy?

 

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

mikeza
#20 Guru#

@mjanowski1978 

"Sprawa w przypadku właścicieli działalności gospodarczych jest prosta. Numer Identyfikacji Podatkowej uzyskują oni już przy rejestracji firmy w urzędzie miasta lub gminy. Niezbędne jest do tego złożenie wniosku CEIDG-1, w którym podają wszelkie dane osobowe, a także między innymi formę opodatkowania, klasyfikację działalności itp. NIP jest tworzony niezwłocznie po przyjęciu wniosku o wpis do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej. Należy pamiętać, że osoby fizyczne, które zakładają firmę, a posiadały wcześniej NIP, nie muszą, a nawet nie mogą wnioskować o jego utworzenie. Jak już wspomniano, numer ten jest przyporządkowany do danej osoby na całe życie i nie można go zmienić, jak i starać się o kolejny"

Jeśli prowadzisz firmę, to musisz mieć nip, aktualnie osoby prywatne są zwolnione z obowiązku uzyskania tego numeru identyfikacyjnego.

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

mjanowski1978
#1 Nowicjusz#

To wiem, tylko że podczas uwierzytelniania konta firmowego na allegro mam podać wpis do rejestru przedsięborców i "Skan nadania NIP *" oba obowiązkowo. Pierwszy mam, tylko co z drugim?

 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@mjanowski1978  Takie nadanie nip przychodzi pocztą z US, więc jak go nie masz u siebie, to pewno trzeba czekać. okres oczekiwania na nadanie nip to max 14 dni

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Jeśli to jest jednoosobowa działalność gospodarcza, to numer NIP jest na wpisie do ewidencji, urzędowo potwierdzony, i skan nadania jest zbędny. 

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

@akcesoria-net-pl   z wypowiedzi autora postu wynika, że tego nr chyba nie ma, zreszta trudno odgadnąć ?

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów

akcesoria-net-pl
#15 Entuzjasta#

Ma 8881936638

oznacz moderatorów

mikeza
#20 Guru#

to nie wiem w czym jest problem w takim razie 🙂

______________________________________
Dobra rada zaczyna się od milczenia
oznacz moderatorów