anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

smart a koszty wysyłki na paragonie

MAMY ROZWIĄZANIE!
SparkleFashion
#7 Wielbiciel#

witam jako ze dopiero zaczynam sprzedaż ze smartem mam pytanie odnośnie wystawiania paragonu...nabijać koszty wysyłki czy nie???? w jakiej kwocie???

mam ustawione paczkomaty Inpost  8,99 i kurier FedEx 12,99

będę wdzieczna za jasną odpowiedz bardziej doświadczonych

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4
kostas11
#21 Demiurg#

Nabijasz to co dostaniesz przy zakupie, jak smart paczkomat 0 zł to nic, jak 12,99 zł poza smartem to nabijasz, jak kurier w smarcie to 8 zł tyle ile oddaje allegro, jak paczkomat poza smartem to nabijasz 8,99 zł 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów
xyz96
#21 Demiurg#

Tego nawet Allegro nie wie; https://allegro.pl/pomoc/dla-kupujacych/dostawa-z-allegro-smart/dlaczego-na-fakturze-za-zakup-przedm...

Moim zdaniem kupujący ma dostać dowód sprzedaży na taką kwotę, jaką zapłacił. Na pozostałe wpływy można wystawić kwit temu, kto dopłacił.

oznacz moderatorów
a_brod
#12 Orędownik#

@xyz96  Moja księgowa twierdzi inaczej. Mam wpisać na paragonie to co faktycznie dotałem na konto. Czyli tak jak pisze @kostas11 .

Endrju
oznacz moderatorów
RED
#21 Demiurg#

@xyz96 jak zawsze wypowiada się jak Kupujący nie Sprzedawca

Smart to jakieś kuriozum na cienkiej podstawie prawnej - ja nie rozumiem dlaczego skarbówka

szukająca wszędzie pieniędzy nie zainteresowała się tym co robi allegro

Jako Kupujący prowadzący firmę z pełną księgowością nie mogę dopuścić by płacąc za towar 100zł otrzymać fakturę na 108.99zł - to nie przejdzie

Jako Sprzedający prowadzący firmę z pełną księgowością nie mogę dopuścić by otrzymując za towar 108.99zł wystawić fakturę na 100zł - to nie przejdzie

dlatego nie zdecydowaliśmy się przy sp.  z o.o. kupić smarta

przy książce przychodów rozchodów jako  Kupujący nie księgujemy tych kosztów (skarbówka się cieszy gdy vat i koszta są niższe)

ale jako sprzedawca wystawiamy zawsze dokumenty sprzedaży dokładnie na kwoty jakie otrzymujemy od allegro i na takie też robimy ewentualne korekty

 

oznacz moderatorów