anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SMART - edukujemy klientów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

allegro mocno naciska na SMARTa tylko, ze teraz zaczyna sie to robic lekko problematyczne ze względu na  nieogarniętych klientów  korzystających z bezpłatnej wersji

Ktoś kto mial zapłacił to sobie przeczytal, zapoznał sie z zasadami, przekalkulowal i jak mu sie spodobalo to zaplacil.Teraz za darmo, pyk, pyk dwa kliki i mamy SMARTa

Wprowadzacie coś to postawcie na edukacje klientów.

Przedstawcie jasne i przejrzyste zasady pisane słowami które zrozumie nawet 8 letnie dziecko.Bo wiadomości ktore mam od klientów nie wróżą niczego dobrego

Przykład: kupilem xxxx, prosze do paczkomatu za pobraniem, mam smarta

Przykład2: telefon, ja w sprawie zzzzz, czy jest mozliwosc negocjacji ceny? odpowiadam, ze nie wiem gdzie znalazl oferte ale na allegro ma 10% drożej w porównaniu do xxxxxxx czy xxxxxx.Odpowiada, ze 10% to ch..., to on sobie kliknie na allegro i wezmie w SMART.Odpowiadam, że oferta nie łapie sie na SMART.Ze wzgledu na gabaryt odpada paczkomat, ze wzgledu na cene odpada kurier.Kłóci sie, że oferta ma oznaczenie smart i on chce za darmo.I znowu tłumaczenie, że musi cos dobrać by kwota przekroczyła 100zł.Obraził sie delikatnie pisząc

od tygodnia co chwile trafia sie jakis nieogar, przy takich klientach nie bedzie trudno o negi czy zaniżone oceny gwiazdkowe

trace czas na tłumaczenia jak to dziala.Oczywiście pomoge ale chyba nie tak to powinno działać

 

Z jednej strony chcialbym żeby każdy mial smarta bo to napędza sprzedaż i co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości

jednak z drugiej przeraża mnie cała ta armia "myślących inaczej"

 

Też macie takie przygody z klientami ?

 

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:80340374 Dziękujemy, że poświęciłeś czas, by podzielić się z nami swoją opinią. Każdy tego typu głos jest dla nas ważny w procesie projektiwania zmian, również tych komunikacyjnych 👍

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów

KostekMax
#10 Popularyzator#

Nie wiem co tu do tłumaczenia i edukowania, przecież system Allegro sam nalicza kwotę do zapłaty, przynajmniej jak ja kupuje.

Nie wiem kto tu jest myślący inaczej, no chyba że jakieś transakcje poza Allegro no to wtedy mogą być jakieś niejasności czy się łapie czy nie łapie na tego smarta 🤣

oznacz moderatorów

gartdeco1
#10 Popularyzator#

Problem jest w tym że  przy obecnych zasadach (prowizja od wysyłki) smart jest dla sprzedawców korzystny, ale klientów nie da się edukować bo odbierają to jako pouczanie ich za co łatwo złapać obcięte gwiazdki lub negatywa.

Ja mam cały czas zakupy do paczkomatu za 8,99 płacone mimo że smart jest teraz za darmo, allegro powinno umożliwić sprzedawcą reklamowanie smarta nawet w opisach aukcji, ludzi z pewnością świetnie by go rozreklamowali bo to obniża koszy za prowizję od wysyłki.

 

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

@KostekMax ciesze sie, ze Ty nie masz problemu ze smartem.Ja tez nie mam.

Jednak  jest spora grupa ludzi która usłyszała lub przeczytała tylko o darmowej wysylce.Jak to dziala to juz mało ważne.Ma być za darmo i tyle w temacie.Później wychodzą komplikacje.

dodam, że od mniej wiecej tygodnia mam takie sytuacje.Wczesniej byly ale bardzo sporadycznie

 

 

 

 

oznacz moderatorów