anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

SMART - wysyłka samodzielna poza Allegro i uzupełnienie listu

PortoStrefa
#9 Pomysłodawca#

Mam pytanie odnośnie wysyłki Inpost Paczkomaty SMART

Włączyłem kilka dni temu wysyłkę SMART Inpost Paczkomaty, jeden klient narazie wybrał tę opcję.

Allegro wymaga ode mnie umowy. Umowa jest okresowa a Inpost powiedział, że te paczki co mają wliczone w abonament to nie mogą być z Allegro SMART.

Pytanie czy mogę nadać po prostu samodzielnie na własny koszt paczkę Inpost i uzupełnić list przewozowy.

To samo dotyczy innych kurierów jak DPD – czy mogę samemu wysłać i po prostu uzupełnić nr przesyłki DPD (ewentualnie innym kurierem jeżeli by się okazało, że z tym jest problem z uwagi np. na gabaryt bo czasem mamy drobne pomyłki pod kątem oznaczenia w cenniku wysyłek i musimy zmienić kuriera. Większości klientom nie będzie to robiło różnicy zapewne).

oznacz moderatorów
4 ODPOWIEDZI 4

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@PortoStrefa Możesz tak zrobić, ale przesyłki nie będą wtedy rozliczane przez nasz system zgodnie z tymi zasadami. Lepiej więc nadawać je przez nasze narzędzie (Wysyłam z Allegro).

   Natalia
   Moderatorka

   Dołącz do naszych licytacji charytatywnych dla powodzian.
   Razem możemy więcej!
oznacz moderatorów

PortoStrefa
#9 Pomysłodawca#

OK, rozumiem, myślałem że normalnie płacimy za wysyłkę ale te rozliczenia są faktycznie tańsze.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@PortoStrefa popłyniesz z kosztami 😞  nie liczą się do umowy ale spokojnie je nadasz przez MP czy WzA skoro masz umowę i wyjdzie Ci za 0 zł lub płatna za 10,95 zł 🙂

Z DpD jest inny problem, jak nadasz sam a masz udostępnione Allegro DPD to wprowadzając maila zaszyfrowanego, policzą Ci 2 x allegro do salda i to co sam nadasz 😞

________
Κώστας
oznacz moderatorów

PortoStrefa
#9 Pomysłodawca#

Czyli radzisz podpisać jednak (najtańsza za 150 zł miesięcznie). Nie wiem co to jest MP czy WzA, dopiero zaczynam. 

U jednego dostawcy właśnie ostrzegali aby nie podawać maila allegrojak zamawiam z DPD zatem podaję swój.

 

oznacz moderatorów