anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sposób obliczania kosztów dostawy, jak to ustawić?

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Który sposób obliczania kosztów dostawy macie ustawiony, jest któryś korzystny?

20220316_075123.jpg

oznacz moderatorów
8 ODPOWIEDZI 8

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Jak mam Smart i klient też ma Smart, to co najlepiej zaznaczyć?

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Nie widać obrazka, podejrzewam, że chodzi ci o łączenie cenników dostaw.

My mamy ustawione "przesyłki będą nadane osobno, a koszty dostawy zsumują się", bo mamy towar od drobnicy typu kabelki i pendrive'y po towar, który musi jechać na palecie.

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Ja mam towar od 1kg do 10kg.

--Kilówek moge wysłać np. 23 sztuki w jednej paczce, InPost

-Towar, który wazy 5 kg, mogę wysłać 4 sztuki w paczce., InPost

-Towar ważący 10 kg wysyłam 2 sztuki w paczce, InPost

Czy to oznacza, że przesyłki będą nadane osobno a koszty dostawy zsumują się? - Tak mam ustawić?

A co, jeżeli zaznaczę, że klient zapłaci kwotę najdroższej dostawy?

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Sumowanie kosztów dostawy z cenników jest najbezpieczniejsze dla sprzedawcy. Chroni przed dopłacaniem do przesyłki.

Jeśli ktoś zamówi u ciebie towar gdzie zmieści się w limicie wagowym 1 paczki to nie masz problemu przy innych ustawieniach. Gorzej jeśli zamówi np 2 szt. "10 kg" i 3 szt. "5 kg". Musisz nadać to w 2 przesyłkach jednak klient zapłaci ci tylko za jedną przesyłkę. Czyli przy paczkomacie będziesz w plecy 9 zł.

 

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Teraz mam ustawione: "Klient zapłaci koszt najdroższej dostawy".  Na razie boje się tego ruszać i nie zmieniam. Tak naprawdę nie mam pojęcia co to oznacza, że zapłaci koszt najdroższej dostawy... 😞

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Jeśli masz w cenniku dostawy A wpisany koszt dostawy 8 zł, w cenniku dostawy B koszt dostawy 10 zł, to wybierając produkty z obu cenników dostawy Kupujący zapłaci 10 zł.

oznacz moderatorów

CHECINIAKI
#15 Entuzjasta#

Czyli to dotyczy zakupów, kiedy kupujący nie ma wykupionego Smarta lub jeśli zrobił zakupy poniżej 40 zł. Jeżeli ma Smarta to nie zapłaci nic, dobrze to rozumiem?

oznacz moderatorów

medalik_2009
#17 Koryfeusz#

Tak, dokładnie.

oznacz moderatorów