anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprawa założenia firmy i sprawa konta bankowego

Gardenowo2022
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry czy ktoś może mi odpowiedzieć jak będzie wyglądało coś takiego

Sprawa wygląda tak chciałbym zacząć przygodę z Allegro, myślę o założeniu działalności pod allegro do sprzedaży zwrotów konsumenckich i nie tylko problem mam taki że na codzień pracuje na umowę o pracę w Niemczech a mieszkam w Polsce firma ma być założona w Polsce 1 osobowa tylko problem jest taki że mam komornika który jest spłacany cały czas ale konto mi zablokował i zastanawiam się nad założeniem konta Revolut czy takie konto może być również podpięte pod sprzedaż na allegro czy nie może być revolut proszę o odpowiedź sprawa bardzo pilna.

oznacz moderatorów
13 ODPOWIEDZI 13

pecela
#16 Inspirator#

@Gardenowo2022 

Nie masz obowiązku posiadania konta firmowego, możesz używać swojego prywatnego. Jednakże sprawdź, czy bardziej nie opłaca ci się założyć firmę w Niemczech, skoro i tak tam pracujesz. W Polsce co najwyższej rejestrujesz się do VAT.

A Revoluta można podpiąć, ale komornik i tak ci je zajmie.

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Gardenowo2022 tym bardziej że jak zrobisz przelew pit czy vat do skarbówki to Ciebie i konto komornik namierzy w 24h 😄

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Gardenowo2022
#7 Wielbiciel#

A czy da się pod firmę założyć jakiekolwiek konto które komornik nie może zająć czy nie realne słyszałem że konto revolut na ubranie LT lub GB niest nie osiągalne przez komornika 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Gardenowo2022 konto kontem, ale komornik może zabezpieczyć Ci towar w firmie, jak będzie to JDG 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

Gardenowo2022
#7 Wielbiciel#

Dziękuje za odpowiedź,  napisze tak to że ktoś komornik mógł by zabezpieczyc towar to.pol biedy 

Chodzi o zakup 1 palety że zwrotów a w zasadzie chce działać w dropie więc towar nie będzie przechodził przez moje ręce najważniejsze żeby nie wszedł na konto tylko oto mi chodzi 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Dobry komornik znajdzie i konto.

oznacz moderatorów

Gardenowo2022
#7 Wielbiciel#

Ale nie zagraniczne ja pracuję w Niemczech od 3 lat cały czas mam wpływy na koncie i jakoś nikt nic nie znalazł a sama procedura dostania się przez komornika na konto zagraniczne jest mało opłacalna i może trwać lata 

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@Gardenowo2022 musiał byś pogadać z kimś kto ma komornika i konto revolut i czy są w stanie prawnie coś ściągnąć z GB czy LT chociaż Litwa w UE i tu pewnie ściągną 🙂

Masz artykuł z 2024 r. https://www.eurolege.pl/revolut-a-komornik/

Niestety, nie oznacza to, że jest to rozwiązanie idealne. Od niedawna Revolut współpracuje z polskimi organami, co oznacza, że udostępnia im wszystkie dane o swoich polskich użytkownikach. Pierwsze konto zakładane jest bowiem automatycznie w złotówkach. Nawet jeśli zdecydujesz się więc na założenie subkonta w obcej walucie, to sam fakt posiadania takiego konta zostanie odnotowany.

Wygląda więc na to, że swoboda korzystania z Revoluta powoli się kończy i wszystko zmierza do tego, że wkrótce przestanie on być alternatywą dla osób zadłużonych.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

komis-bell
#21 Demiurg#

Nie chcę Cię zniechęcać w żadnym wypadku ale na tej palecie kupisz pewnie sam szrot którego połowę kupujący Ci zwrócą a druga połowa będzie prędzej czy później odsyłana na reklamacje itp itd. Bo to nie tylko tak kupić paletę, sprzedać, zgarnąć kaskę i zapomnieć. 

Znam kolesia co kupił jakiś czas temu paletę stosunkowo drogich towarów w tym odkurzaczy, ekspresów itp - połowa nie działała w ogóle i ciężko to było nawet sprzedać na części a druga połowa ze względu na mniejsze lub większe defekty była warta jakieś grosze…
Masa z tym roboty a zysk wątpliwy. 

Poza tym skoro piszesz że „towar nie będzie przechodził przez moje ręce” to jak chcesz go sprawdzić, przetestować itd?

Chcesz sprzedawać towar ze zwrotów którego nawet nie zobaczysz na oczy i to jeszcze na allegro? Słabo to widzę.

Do tego jeszcze kombinowanie z tym komornikiem. Na moje gra nie warta świeczki ale no to tylko moje zdanie i kolejny raz zaznaczam - nie zniechęcam a tylko daję do przemyślenia.

 

oznacz moderatorów

Gardenowo2022
#7 Wielbiciel#

Nie nie źle to ujołem gdyby kupił paletę z e zwrotami to oczywiście bym każda zecz sprawdził bo była by umnie w domu chodziło mi o dropa dokładnie o dropshipingu że zamówienia były wysyłane do kiljenta prosto z magazynu 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Tak może.

Najważniesze żeby adres banku Revoluta był wprowadzony prawidłowo. Dla rachunku zarejestrowanego w Wielkiej Brytani początek numeru konta będzie zaczynał się od GBxxxxxxxxxxxxx, a w ustawieniach banku musi być wprowadzony poniższy kod i adres Revoluta:

  • Kod BIC/SWIFT: REVOGB2LXXX
  • Nazwa banku: REVOLUT LTD
  • Adres banku: 7 WESTFERRY CIRCUS THE COLUMBUS BUILDING, FLOOR 4
  • Kraj banku: Wielka Brytania

Dla rachunku zarejestrowanego na Litwie początek numeru konta będzie zaczynał się od LTxxxxxxxxxxxxx, a w ustawieniach banku musi być wprowadzony poniższy kod i adres Revoluta:

  • Kod BIC/SWIFT: REVOLT21
  • Nazwa banku: REVOLUT LTD
  • Adres banku: Konstitucijos pr. 21B, LT-08130 Vilnius
  • Kraj banku: Litwa

Koniecznie będzie wykonanie przelewu weryfikacyjnego (minimalna kwota przelewu weyfikacyjnego 2,00 zł) z konta revolut. Dane właścicela konta Allegro i konta Revolut muszą być takie same.
   

oznacz moderatorów

graberob
#7 Wielbiciel#

Załóż sobie nowe konto, zanim komornik je namierzy może minąć i z pół roku: https://pamietnikwindykatora.pl/jak-szybko-komornik-dowie-sie-o-nowym-koncie-bankowym/

oznacz moderatorów

BCGEnterprise
#11 Animator#

Na revoluta już też Ci może wejsć... jest oficjalnie bankiem- Zen polecam.

oznacz moderatorów