anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

sprzedałam używane klocki lego złożone, klient zrobił w nich totalny bałagan i żada zwrotu pieniędzy

MORELEK3
#7 Wielbiciel#

Jako osoba prywatna sprzedałam duży zestaw używanych klocków lego za pół ceny - 300 zł, nowy ok. 650 zł. Zestaw był z pudełkiem i instrukcją, złożony, podzielony na części, które wystarczyło połączyć i był gotowy do zabawy.

Kupująca po otrzymaniu klocków poskarżyła się emailowo, że zakurzone - przeprosiłam - dziecko pakowało, mogło się tak zdarzyć.. i, że nierozłożone...

Następnego dnia mąż zadzwonił z awanturą, że niekompletne i zły opis i chce zwrócić. Uznałam, że rzeczywiście opis mógł być lepszy, choć zdjęcie pokazywało świetnie, co sprzedajemy. Zgodziłam się na zwrot zastrzegając, że odesłany zestaw ma wyglądać tak, jak Państwo go dostali, czyli rozłożony tylko na tyle, aby dał się przesłać, nie bardziej. Pan na to przystał.

Otrzymałam z powrotem jeden wielki bałagan, jakby tornado przeszło przez zestaw - cześć budynków rozwalona, cześć jeszcze się trzyma, podzielone na kilka paczuszek z wymieszanymi elementami różnych części zestawu. Nawet nie jestem w stanie zweryfikować, czy wszystko wróciło. Pudełko ma wycięte dziury... Odpowiedziałam kupującym, że potrzebuję kilka dni na złożenie zestawu, żeby sprawdzić, czy wszystko wróciło. jeśli wróciło, zwrócę im pieniądze.

Zaczęły się pogróżki, że pójdą z tym na policję, do moich przełożonych - (chyba mnie wygooglali). Poza tym mnóstwo wkurzających komentarzy, typu że ich syn złożył zestaw i rozłożył w 3 godziny, a my potrzebujemy kilka dni... etc.

Co powinnam zrobić w tej sytuacji - raz myślę, że zwrócić im te pieniądze i nie użerać się z wariatami, a później złość mnie bierze, bo pieniądze były dziecka, a zestawu w takim stanie już nie sprzedamy. My będziemy stratni i Allegro też 🙂 Jakie mam terminy na zwrot jako osoba fizyczna?

Czy powinnam w systemie zgłosić jakoś ten ich zwrot, żeby nie było problemu z prowizją?

Z góry dziękuję za pomoc.

morelek3

oznacz moderatorów
12 ODPOWIEDZI 12

konto zamknięte
Nie dotyczy

Jesteś osobą prywatną, jeśli uważasz, że zestaw był kompletny to nie zgadzasz się na zwrot.
Dałaś się zastraszyć kupującej i dlatego tak się stało. Następnym razem zapraszaj do dyskusji.
Żadnego kontaktowania się ani SMS ani email, tylko dyskusja jak kupujący ma jakieś problemy 🙂

oznacz moderatorów

MORELEK3
#7 Wielbiciel#

Nie był kompletny, dlatego sprzedawaliśmy go za pół ceny. Nie przyłożyliśmy się do opisu, nie było w nim powiedziane, czego brakuje. dlatego facet tak łatwo wymusił na mnie zwrot. Nie wiem, czy zdjęcie jest wystarczające w takiej sytuacji.

Co jeśli w zwróconym zestawie brakuje elementów, które były i są widoczne na zdjęciu ze sprzedaży? czy mam prawo zatrzymać część pieniędzy ze sprzedaży?

oznacz moderatorów

MORELEK3
#7 Wielbiciel#

A mógłby Pan doczytać mój pierwszy mail do końca i odpowiedzieć na pytania? 🙂

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

To się nazywa oszacowanie strat, jeśli oczywiście uważasz, że naprawdę brakuje, a nie jest w zakamarku pudełka 🙂 Klocki trzeba policzyć i porównać z tym co zostało wysłane. No i wiadomo, odjąć straty, ale niestety.. musisz oddać kupującym za:
1. zwrot do siebie, 2. wysyłkę, no i 3. tą większą część bez stratnych klocków 🙂
przeczytałem, i nie Pan 😄 aha, zwrotu prowizji nie będzie, choć zawsze możesz próbować 😄
słabe, nie? ale takie są przepisy, bo zwrot był z twojej winy, niestety 😞

oznacz moderatorów

MORELEK3
#7 Wielbiciel#

Uff, biznes życia zrobiliśmy na tych klockach :). To nawet nie jest tak wkurzające, jak zachowanie tych ludzi...

 

Dziękuję i pozdrawiam 🙂

oznacz moderatorów

MORELEK3
#7 Wielbiciel#

Zleciłam zwrot środków kupującemu, ale na koncie PayU nie mam środków do wypłaty. Nie wiem, czy powinnam jakoś zasilić konto, czy środki zostaną zwrócone przez Allegro, a ja będę musiała wpłacić te środki na konto Allegro? Nie wiem, jak to chodzi...

Myślałam, że formularz przeniesie mnie od razu do zasilenia konta przez BLIK. 

oznacz moderatorów

AptekaNatolinska
#14 Krzewiciel#

@konto zamknięte  a dlaczego ma nie byc zwrotu prowizji?

oznacz moderatorów

konto zamknięte
Nie dotyczy

@AptekaNatolinska, bo jak zwrot jest z winy sprzedającego to najczęściej ni mo 😞

oznacz moderatorów

MORELEK3
#7 Wielbiciel#

Zleciłam zwrot środków kupującemu, ale na koncie PayU nie mam środków do wypłaty. Nie wiem, czy powinnam jakoś zasilić konto, czy środki zostaną zwrócone przez Allegro, a ja będę musiała wpłacić te środki na konto Allegro? Nie wiem, jak to chodzi...

Przy zwrocie wpłaty do kupującego nie wyskakuje informacja o możliwości doładowania konta.

Myślałam, że formularz przeniesie mnie od razu do zasilenia konta przez BLIK. 

oznacz moderatorów

Adekpol
#13 Ambasador#

Niestety nie ma możliwości doładowania konta, jeśli wiesz że nie będziesz posiadać środków do zwrotu w ciągu 24h, to poproś kupującego o nr. konta bankowego, w celu wykonania zwykłego, tradycyjnego przelewu bankowego

 

oznacz moderatorów

PHUABIB2
#12 Orędownik#

@MORELEK3  miałem kiedyś podobną sytuację,  ale z drugiej strony, jako kupujący. Szczegóły nie są ważne, straciłem około 1000 zł, ale próbowałem dojść swoich praw na Policji jak doradza Allegro zgłaszając to żeby odzyskać pieniądze z Programu Ochrony Kupujących - ale to jest tylko wstęp.

Jak poszedłem na policję uznali, ze sprawa jak na razie nie jest jednoznacznie rozstrzygnięta, bo muszę odesłać przedmiot do kupującego. Jeśli go przyjmie, to znaczy, że zgadza się z moimi zarzutami i jest zobowiązany zwrócić mi całą wpłatę, a jeśli odmówi przyjęcia to znaczy, że zdaje sobie sprawę że sprzedał lipę i wtedy będą mogli wszcząć postępowanie. Oczywiście przedmiotu nie odesłałem i na tym się zakończyło.

Ty trafiłaś na jakiegoś wrednego klienta, odesłał, przyjęłaś, musisz zwrócić wpłatę. Jak Ci nie poda numeru konta bankowego i nie możesz zwrócić poprzez PayU to musisz mu wysłać kasę na adres domowy lub dostawy przekazem pocztowym i zachowaj sobie to pokwitowanie nadania na 5 lat, bo tyle ma czasu na założenie sprawy w sądzie że zwrócił towar a nie zwrócono mu pieniędzy.

Niestety ostano na Allegro jest coraz więcej klientów chamskich, roszczeniowych, problemowych którzy nie czytają opisów, za 2 złote myślą, że kupują rzeczy warte 1000 zł a potem mają pretensje,  i tak się zastanawiam, skąd biorą takich ludzi, ale to już moja taka dywagacja. Kiedyś było zupełnie inaczej.

oznacz moderatorów

Client:80340374
#14 Krzewiciel#

 

lego ninjago ? jesli tak to jaki to zestaw ?

oznacz moderatorów