anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedałem przez Allegro lokalnie a problem z przesyłką

opoj512
#7 Wielbiciel#

Dzień dobry wszystkim 🙂 mam problem, sprzedałem na Allegro lokalnie przemiot, kupujący wybrał metodę przesyłki za pomocą paczkomatu. Tylko powstał problem, paczka jest tak duża że nie mogę zmieścić do największej skrytki paczkomatu, co teraz zrobić. Kupujący zapłacił...

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

kostas11
#21 Demiurg#

@opoj512 skontaktuj się z kupującym i dogadaj się na wysyłkę kurierem 🙂

A na przyszłość masz wymiary skrytek w paczkomacie i przed dodaniem dostawy spakuj i zmierz 🙂

  • gabaryt A – maksymalne wymiary 8 X 38 X 64 cm, maksymalna waga: 25 kg;

  • gabaryt B – maksymalne wymiary 19 X 38 X 64 cm, maksymalna waga: 25 kg;

  • gabaryt C – maksymalne wymiary 41 X 38 X 64 cm, maksymalna waga: 25 kg.

________
Κώστας
oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@opoj512 Jeżeli tak wystawiłeś ofertę, to twój błąd i wyślij samodzielnie inną metodą, ale w w 2 paczkach jak jest taka możliwość.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

@LEW433  krótko - nie!

Powinien dogadać się z kupującym co do wysyłki kurierem co wiąże się z dopłatą tych kilku(nastu) zł do wysyłki przez kupującego. Jako osoba prywatna z "jakiej paki" ma robić prezent kupującemu?

@opoj512  na przyszłość przed wystawieniem przedmiotu powinieneś zorientować się ile będzie kosztował transport towaru odpowiednim do tego kanałem wysyłki i taką odpowiednią kwotę powinno umieścić się w aukcji.

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie, sprzedający musi wiedzieć ile kosztuje wysyłka przed wystawieniem tu na Allegro.

oznacz moderatorów

Skill_Player
#14 Krzewiciel#

Nie, ponieważ jak sprzedajesz różne przedmioty i to od czasu do czasu to mozna np. nie wiedzieć ile dokładnie paczka będzie ważyła co jest ważne w przypadku wysyłki kurierem.

Pamiętam, ze 4 lata temu sprzedałem laptopa z zasilaczem, nie miałem fabrycznego pudła, tak więc musiałem skombinować jakieś zastępcze a jak tak jest to biorę jakieś takie które mam pod ręką i pi razy drzwi pasuje (zazwyczaj większe i ładuje do niego wypełnienie co też trochę zawsze waży).

W aukcji było chyba, że kurier 20zł a wyszło ostatecznie 25, poinformowałem w rozmowie tego człowieka, że wyjdzie więcej za dostawę aczkolwiek nie prosiłem o dopłatę. Facet jednak sam z siebie dołożył te kilka zł i tak sprawa skończyła swój bieg.

Najważniejsze w sprzedaży to kontakt z klientem, poinformowanie o zaistniałej sytuacji a co będzie później to się okaże.

 

oznacz moderatorów