anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

uszkodzony towar

piasekczesci
#8 Zapaleniec#

Witam, kupujący zamówił u mnie szybę samochodową i rzecz metalową. Wysyłka w 2 paczkach. Towar został dostarczony bez uszkodzeń. Po 2 dniach kupujący zrobił zwrot towaru przyczyna szyba porysowana. Paczka została nadana jako 1 paczka szyba + część metalowa i niestety została potłuczona owa szyba. Kto w takim razie odpowiada za szkodę powstała podczas transportu, nadmienię iż wysyłka była poprze ALLEGRO POCZTEX - SMART.

oznacz moderatorów
6 ODPOWIEDZI 6

kostas11
#21 Demiurg#

@piasekczesci spisałeś protokół przy odbiorze ?? jak tak odpowiada poczta i klient jak źle zabezpieczył, jeśli nie spisałeś nauczka na przyszłość bo paczka odebrana bez uwag 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

piasekczesci
#8 Zapaleniec#

PROTOKÓŁ SPISANY

oznacz moderatorów

kostas11
#21 Demiurg#

@piasekczesci to złóż reklamację na poczcie 🙂 pamiętaj że klientowi musisz oddać kasę do 14 od odstąpienia ! 

Jak by była odmowa z powodu złego zapakowania itp. wystosujesz pismo do kupującego o zwrot kasy bo to on odpowiadał za zwrot przedmiotu w niezmienionym stanie 🙂

________
Κώστας
oznacz moderatorów

AQUASYSTEMS
#12 Orędownik#

Jeżeli nie miałeś zaznaczonej opcji przy nadawaniu - uwaga szkło i ostrożnie, to możesz sobie składać reklamację i tak odrzucą. Dodatkowo musisz mieć naklejki na opakowaniu. Niestety, z doświadczenia wiem. 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

@piasekczesci  Jak kupujący źle zabezpieczył to napisz mu to i niech składa reklamację, oczywiście jak masz dowód, np: protokół.

oznacz moderatorów

A3dam
#19 Nestor#

@piasekczesci 
Kto w takim razie odpowiada za szkodę powstała podczas transportu

Jeżeli sprzedawca nie zobowiązał się że sam odbierze zwracaną rzecz po odstąpieniu od Umowy przez Konsumenta z Art. 27 UoPK - to odpowiedzialność sprzedawcy za ew. szkodę na odsyłanej rzeczy przechodzi na Niego dopiero z chwilą wydania mu rzeczy.
Do tego czasu odpowiedzialność za stan zwracanej rzeczy spoczywa na odsyłającym, który może dochodzić ew. roszczeń od przewoźnika (o ile przesyłka była ubezpieczona, a przewoźnik nie uwolni się od odpowiedzialności wykazując uchybienia odsyłającego w zakresie wadliwego pakowania lub oznaczenia przesyłki).

Jeżeli Kupujący odstąpił od Umowy z Art. 27 UoPK, a sprzedawca otrzymał z powrotem uszkodzoną rzecz - to sprzedawca powinien określić wartość rzeczy w tym stanie w jakim do niego wróciła i może potrącić zwracaną konsumentowi sumę o kwotę zmniejszenia wartości rzeczy. Odzyskanie potrąconej kwoty kupujący może dochodzić z ubezpieczenia wysłanej przez siebie przesyłki.

*** Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i zwrot towaru to dwie zupełnie różne czynności (UOKiK) ***
oznacz moderatorów