anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedałem telefon jaki ma 6+2gb

HarDi_2606
#8 Zapaleniec#

Dzień Dobry) Sprzedałem telefon jaki ma 6+2gb ram i wpisałem w ogłoszeniu że jako 8gb ram bo na to wygląda, a kupujący robi awanturę( że to 6 ram a nie 8( To ja mam obowiązek zrobić zwrot?

oznacz moderatorów
7 ODPOWIEDZI 7

LEW433
#21 Demiurg#

Jeżeli kupujący zgłasza niezgodność towaru z opisem składa reklamację, masz obowiązek ją rozpatrzyć ale jak reklamacja jest nieuzasadniona to możesz ją odrzucić. Na rozpatrzenie reklamacji masz 14dni. 6+2 to nie jest 8 tej samej pamięci, tylko 2 operacyjnej i 6 na dysku.

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Oczywiście że wprowadzasz w błąd.  6 +2  należy czytać tak że ma 6Gb pamięci stałej, odpowiednik dysku komputerowego i 2 Gb  pamięci  bezpośredniej, szybkiej, odpowiednik pamięci RAM.

Są to różne pamieci  i nie wolno dodawać.

Nie wiem czy masz zrobić zwrot, masz się dogadać, wyjasnic nieporozumienie.

oznacz moderatorów

HarDi_2606
#8 Zapaleniec#

Źle napisałem( Powiem konkretniej

Telefon ma 128gb pamięci wbudowanej i w parametrach Ram pishe że 6+2 GB(8gb wychodzi ,tak?)

ram i mogę jeszcze rozszerzyć na 6+6 Ram,W ogłoszeniu tytułu pisałem tak"Sprzedam Xiaomi redmi 11s 8gb ram /128 GB"

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

No to już namieszałeś.  Trzeba sprawdzić specyfikację tego telefonu na stronie Xiaomi.  Możliwe że ma 6GB  Ram a ten + to może znaczyć wszystko. Może da się rozszerzyć?

Zasada jest taka że jeżeli jest +  to nie wolno dodawać bo to zmienia sens. Ma być 6 +2 i koniec.

 

oznacz moderatorów

HarDi_2606
#8 Zapaleniec#

No to muszę robić zwrot?

oznacz moderatorów

br.
#21 Demiurg#

Masz reklamację, musisz się do tej reklamacji odnieść.  Na podjęcie decyzji masz 14 dni od dnia zgłoszenia reklamacji.  Rozsądniej będzie przyjąć zwrot,  bo Allegro może przyznać kupującemu rację i wypłacić mu odszkodowanie twoim kosztem. Jeśli odmówisz zwrotu wtedy możesz nie mieć telefonu i pieniędzy, takie rozwiązania już się zdarzały..

Możesz też przeprosić za pomyłkę i zaproponować kupującemu jakąś rekompensatę, obniżkę ceny częściowy zwrot pieniędzy.

Decyzja należy do ciebie.

oznacz moderatorów

RED
#21 Demiurg#

możesz mu obniżyć cenę

oznacz moderatorów