anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż bez przelewu tradycyjnego

gkorpacz
#3 Debiutant#

Witam. chciałbym sprzedać przedmiot na allegro. Jak mógłbym to zrobić i jednocześnie zablokować przelew tradycyjny. Słyszałem ze umożliwienie płatności ta metodę daje otwarta furtkę dla oszustów. Jakoś zostało to zabezpieczone czy nadal istnieje ryzyko?? Nie chce później chodzić na policje lub po sądach i się tłumaczyć z tego czego nie zrobiłem.

oznacz moderatorów
14 ODPOWIEDZI 14

elemino
#11 Animator#

Po prostu nie podawaj kupującym swojego numeru konta bankowego. Nie masz takiego obowiązku. Kupujący ma zapłacić przez stronę Allegro, przez PayU lub Przelewy24, każdą z opcji którą tam wybierze jest bezpieczna.

oznacz moderatorów

Client:44052296
#21 Demiurg#

@gkorpacz w opcjach płatności przez allegro nie wyłączysz wybranych form płatności. Spokojnie PayU uszczelnili ten sposób płatności

oznacz moderatorów

gkorpacz
#3 Debiutant#

mam nadzieje  bo chce sprzedać bezpiecznie przedmiot i bez żadnych sporów i kłótni o pieniądze, a teraz chętnych na łatwa kasę i wyłudzanie danych nie brakuje 

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Nie zablokujesz są to metody palności udostępniane przez Allegro.

oznacz moderatorów

gkorpacz
#3 Debiutant#

miejmy nadzieje ze allegro uszczelniło lukę i nie udostępnia numeru konta przy przelewie tradycyjnym

oznacz moderatorów

elemino
#11 Animator#

nigdy nie udostępniało twojego numeru konta, tylko numer PayU/Przelewy24 dedykowany do twojej płatności

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Przelew  tradycyjny idzie przez operatora płatności a nie twój nr bankowy.

oznacz moderatorów

gkorpacz
#3 Debiutant#

to dlaczego powstał materiał na temat tego oszustwa na youtubie??

oznacz moderatorów

LEW433
#21 Demiurg#

Poczytaj o oszustach na AL ile tego? Jeżeli taki przelew nie zostanie zaksięgowany u operatora i środki nie dotrą na twoje konto to towaru nie wysyłasz, wszystko jasne.🌞

oznacz moderatorów

gkorpacz
#3 Debiutant#

le jezeli dostane przelew i wysle paczkomatem to nie wiem kto go odbierze i czy ta osoba płaciła własnie za to co wystawiłem

oznacz moderatorów

elemino
#11 Animator#

poważnie? -- masz konto na Allegro od 12 lat i nie wiesz jak to działa??

oznacz moderatorów

gkorpacz
#3 Debiutant#

nie sprzedawałem tylko kupowałem 

oznacz moderatorów

elemino
#11 Animator#

no ok, ale z paczkomatów pewnie korzystałeś, przesyłka wysyłana jest na dane które klient podał w zamówieniu (więc wiadomo kto ją odbierze),
przesyłkę wysyłasz po otrzymaniu płatności,
gdy coś sprzedasz na Allegro będziesz widział czy zamówienie zostało opłacone (pieniądze trafią na twoje konto w Allegro, a nie bezpośrednio na twoje konto bankowe)

oznacz moderatorów

gkorpacz
#3 Debiutant#

ok, mnie wiecej rozumiem. dziekuje za odpowiedzi. Pierwszy raz to robie wiec troche sie boje

oznacz moderatorów