anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Sprzedaż na allegro lokalnie poprzez kup teraz, odbiór osobisty

Client:45120035
#7 Wielbiciel#

Witam. Wystawiłam telefon na allegro lokalnie, z opcją odbioru osobistego, kup teraz. Dziś dostalam wiadomość, że ktoś go kupił? Co teraz? Adres kupującego to drugi koniec Polski, więc podejrzewam, że do odbioru osobistego nie dojdzie? Jak otrzymam zapłatę?

oznacz moderatorów
5 ODPOWIEDZI 5

LEW433
#21 Demiurg#

Nie otrzymasz i stracisz środki z prowizji, żeby dostać zwrot prowizji przy takiej transakcji musisz dołączyć dowód że do sprzedaży nie doszło. Próbuj się skontaktować z kupującym.

Otrzymasz rabat automatycznie, jeśli kupujący:

  1. zwrócił towar za pomocą formularza zwrotu w zakładce Moje zakupy i:
  • wskazał jeden z powodów zwrotu:
    • Nie pasuje mi
    • Odstąpienie bez podania przyczyny
    • Zakup przez pomyłkę
    • Produkt i paczka uszkodzone (w transporcie)

lub

  • wskazał jeden z powodów zwrotu:
    • Niezgodny z opisem
    • Brakujący element
    • Nie dotarł na czas
    • Wada wykryta podczas użytkowania
    • Produkt uszkodzony, ale paczka jest cała

a poziom jakości Twojej sprzedaży to Neutralny lub wyższy.

  1. odstąpił od umowy bez wykorzystania formularza dostępnego w zakładce Moje zakupy i:
  • w mejlu od Allegro kupujący nie potwierdzi odbioru towaru;
  • utworzył Dyskusję, a w mejlu od Allegro wskaże, że brak finalizacji transakcji nie wynika z Twojej winy.

O zwrot prowizji możesz wystąpić przez 45 dni od chwili zawarcia transakcji.

Jeśli ubiegasz się o zwrot prowizji (rabat transakcyjny), ponieważ nie masz kontaktu z kupującym, przed rozpoczęciem procedury zwrotu wykorzystaj wszelkie sposoby na kontakt z klientem. Pamiętaj, że nie każdy odbiera pocztę codziennie. Kupujący może też mieć na przykład kłopoty z komputerem.

Opłaty za wystawienie przedmiotu i za opcje dodatkowe (na przykład Wyróżnienie oferty) są bezzwrotne (nie zwracamy ich w żadnym przypadku, nawet gdy transakcja nie zostanie sfinalizowana).

oznacz moderatorów

Kaliope_Brzeg
#21 Demiurg#

@LEW433 

  Co ty w ogóle tutaj pleciesz. Sprzedaż była na Lokalnie 🙄

_____________
Kama
oznacz moderatorów

mdrogeria
#21 Demiurg#

@LEW433 plecie , pewnie w imieniu byłej naczelnej 🤣

a trochę mi się za Nią przykszy , nie ma na kim kotów drzeć 😁

oznacz moderatorów

szymela54
Maestra

@mdrogeria  Odrodzi się, odrodzi. Jak feniks z popiołów. I znów na forum nie będzie nudno 😂

oznacz moderatorów

nat_not
Moderatorka
Moderatorka

@Client:45120035 Czy próbowałeś się kontaktować z kupującym? Zaznaczyłeś, że możliwa jest jedynie płatność przy odbiorze, więc nie będzie on mógł opłacić zamówienia przez nasz system. 

Zasady dotyczące zwrotu prowizji, które opisał @LEW433 , nie mają zastosowania w przypadku transakcji na Allegro Lokalnie.

Jeśli chodzi o opłatę za obsługę transakcji, z zasady jest ona bezzwrotna. Natomiast w przypadku niewywiązania się kupującego z warunków przedstawionych w ofercie, możesz napisać przez formularz prośbę o anulowanie tej opłaty. 

   Natalia
   Moderatorka

_____________
Jeżeli czyjaś odpowiedź rozwiązała Twój problem, wybierz To jest rozwiązanie!
oznacz moderatorów